ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 25
    2014/12/23
    31
    1

راهنمايي براي شروع به کار با DSP سري 2000

با سلام خدمت همه ي دوستان عزيز

من مي خوام با DSP سري 2000 پردازنده ي TMS320f28335 کارکنم.
    تا الان کارهاي زير رو انجام دادم:

Datasheet وTechnical Report اون رو از سايت TI دانلود کردم
    برنامه ي CCS رو هم تهيه کردم.
    من زمانم خيلي محدوده حداکثر مي خوام تا 1 ماه آينده يه برد DSP با پردازنده ي TMS320f28335 راه اندازي کرده باشم.
    الان چند تا مساله مهم دارم:
    1. مي خوام بردش رو خريداري کنم، شرکت هاي داخلي خيلي قيمت بالايي مي دن و ايمولاتورشون هم Onboard نيست و کلي هزينه مي شه. شرکت هاي خارجي هم چند تا نمونه سرچ کردم نمي دونم کدوم مدل خوبه، اصلا کجاها مطمئن هستند براي وارد کردن،با جوان الکترونيک تماس گرفتم گفت وارد مي کنه برام اما قيمت نداد که چقدر.جاي ديگه اي رو هم نمي شناسم براي سفارش خارج که هم آدم درستي باشه و زمانم رو زياد از دست ندم.به نظر شما براي خريد برد چه کار کنم؟
    اولين سوالم اينه: با توجه به محدوديت وقت، از کجا و چه طور خريد کنم؟خارج؟داخل؟چه شرکتهايي رو مي شناسيد برا سفارش خارج؟براي داخل چي از کجا خريد کنم يا آمار دقيق بگيرم؟

2. مي خوام خودم بردش رو بزنم.شماتيک مطمئني ندارم که ازش استفاده کنم از Spectrum Digital يه شماتيک پيدا کردم اما مطمئن نيستم چقدرش مفيده.
    بعد از اينکه تونستم چند تا برنامه ي اوليه رو پياده سازي کنم، بايد بتونم خودم يه بردي بزنم که يه سري داده رو به صورت آنالوگ و ديجيتال دريافت و پردازش روش انجام بده چند تا داده ي آنالوگ به عنوان خروجي بده.البته سرعت پردازش بالا هستش.
    سوال دومم اينه:براي زدن يه برد با اين توصيفاتي که کردم به نظرتون مشکل خاصي وجود داره يا نه؟ مثلا برد دو لايه جواب کار من رو ميده يا نه؟(داخل پرانتز بگم الان يه شرکتي هست که ميگه بردDSP سري 2000ي که زده دو لايه است.)
    :surprised:

3. نکته ي ديگه اينکه پروگرمرش هست. نمي دونم از چه پروگرمري بايد استفاده کنم.ايمولاتورهاي موجود در بازار خيلي گرون هستند.يه سرچي کردم ديدم چند تا روش براي پروگرم کردن وجود داره
    يکي استفاده از SD Flash و روش ديگه استفاده از يه برنامه اي به نام C2Prog (نمي دونم چقدر درست باشه.)
    سوال سومم هم اينه که:براي پروگرم کردن و گرفتن يه جواب اوليه چه بايد کرد؟زود بازده ترين و سريع ترين کار چيه دوستان؟ :sad: کسي هست که جواب گرفته باشه از اين روش ها؟ :cry:

ممنون ميشم نظر دوستان رو در اين مورد هم بدونم.
    اگر آنگاه كه همه سرها به باد مي روند و همه نگاه ها،خيره تو را مي نگرند بتواني سر خود را نگهداري...اگر آنگاه كه همه با ترديد تو را نظاره مي كنند بتواني بخود اعتماد كني و در عين حال به ترديد ها نيز بها دهي...اگر بتواني بينديشي ولي صرف انديشيدن را مقصود خود قرار ندهي...اگر همه مردم برايت مهم باشند ولي نه از اندازه بيرون...اگر بتواني هر دقيقه برگشت ناپذير زندگي را با دويدن مسافت شصت ثانيه اي پر کني؛زمين از آن توست با هر چه كه در آن است و مهم تر از همه فرزندم،بتو مي توان گفت مرد!// خــــدايا فرصت بده
    2008/02/28
    109
    2

پاسخ : راهنمايي براي شروع به کار با DSP سري 2000

1- يه زنگ به شرکت ارتباطات پيشرو خاورميانه بزن. يه نوع از اين بردها رو وارد کردند:
    http://www.spectrumdigital.com/product_info.php?products_id=226&osCsid=e1f628 5ecbb5654a416f20119becca39
    اين که تو يه ماه بتوني برد بزني بستگي به تجربه خودتون داره.
    2- Spectrum Digital نمايندگي شرکت TI هست اگر شماتيک يا PCB قرار بده حتما کار ميکنه. از اين نظر مشکلي ندارد. اگر مشکلي هم داشته باشه ميگه. حتما اينو چک کن. توجه کن که يک pcb خوب حداقل بايد 4 لايه باشه (بهتر 6 لايه باشه) به خاطر مسايل نويز که تو محيط هاي صنعتي وجود داره. در لايه رو و زير ترک هاي مهم رو نمي کشند.
    3- پروگرامر به درد نمي خوره. فقط JTAG. بايد بتوني برنامه رو خط به خط اجرا کني ديباگ کني. در غير اين صورت هيچ وقت پروژه تموم نميشه. توي ccs5 چک کردم، xd100v2 پردازنده 28335 رو پشتيباني مي کنه. قيمت اين JTAG هم بين 200 تا 300 هزار تومن در بازاره. فقط بايد چک کني بيني پين هدر براي اين jtag گذاشته.
    راه حل جايگزين: يه نگاهي به برد دو هسته اي 28m35 بنداز. شامل يه هسته 28335 + ARM cortex m3 هست. حداقل مزيتي داره اينه که داراي کتابچه راهنماي فارسي 200 صفحه اي براي راه اندازي بخش هاي مختلف برد هست.
    http://***.ir/index.php/products/dsp2000/ezdspro-28m35.html
    به جاي ***، mepc رو قرار بده.
    مهم نيست که کجايي هستي، چه رنگي هستي، به چه زبوني حرف مي زني. مهم اينه که انسان باشي.
    http://baranelec.mihanblog.com/
    آینده ای خواهم ساخت که گذشته ام در برابرش زانو بزند...
    2014/12/23
    31
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط rima3250
    1- يه زنگ به شرکت ارتباطات پيشرو خاورميانه بزن. يه نوع از اين بردها رو وارد کردند:
    http://www.spectrumdigital.com/product_info.php?products_id=226&osCsid=e1f628 5ecbb5654a416f20119becca39
    مهندس من زنگ زدم به ارتباطات پيشرو خاور ميانه، قيمت بردش رو خيلي گرون ميده من نهايتا مي خوام با 1 تومن بتونم کارم رو شروع کنم.اين بردي که شما لينکش رو گذاشتيد قيمتش رو 6 تومن مي گه که خيلي گرون تر از قيمت دلاري اونه.

به شرکت هاي ديگه هم مثل ايران دي اس پي ،رهجويان علم وصنعت آوا هم زنگ زدم اون ها هر کدوم يه بردهايي داشتند که ظاهرا بد نبود

بردهايي نمونه اي شرکت علم و صنعت آوا داره اين سه تا برده:

قيمتش رو ميده 580 تومن.بدون ايمولاتور هم هستش.
    نظر شما راجعش چيه؟

اين برد رو هم داره فکر کنم در حدود 900تومن ميده:

برد سومي هم که در اين سري داره اين برده که قيمتش در حدود 1600-1700 بايد باشه:

به نظر شما کدوم اينها ارزش خريد رو داره؟

برد شرکت پيشرو که آدرسش رو گذاشته بوديد که شامل يه هسته 28335 + ARM cortex m3 هستش قيمتش خيلي برام گرونه. من يادم رفت بگم که فاکتور هزينه هم برام مهمه.

راستي دو تا برد هم چيني هستش که از اين آدرس پيدا کردم نظرتون راجع به اين دو تا برد چيه؟

اين برد، خيلي جالبه ايمولاتور هم روش داره از نظر قيمت هم خيلي به نظرم خوبه يه پگيج کامل داره انگاري

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

قيمتش خوبه اما نمي دونم برام وارد کنن چقدر طول مي کشه و چقدر هزينه ي نهاييش مي شه :surprised:
    کجاها به نظر شما مي تونم سفارش اين برد رو براي خريد بدم؟
    شما به جز جوان الکترونيک جايي رو سراغ داريد؟

اما آخرين بردي که به نظرم اون هم برد خوبيه لااقل از نظر قيمت اين برد هستش:

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

ببخشيد که اينقدر طولاني شد،اما با توجه به بردهاي بالا جمع بندي و پيشنهاد شما براي تهيه ي برد چيه؟
    اگر آنگاه كه همه سرها به باد مي روند و همه نگاه ها،خيره تو را مي نگرند بتواني سر خود را نگهداري...اگر آنگاه كه همه با ترديد تو را نظاره مي كنند بتواني بخود اعتماد كني و در عين حال به ترديد ها نيز بها دهي...اگر بتواني بينديشي ولي صرف انديشيدن را مقصود خود قرار ندهي...اگر همه مردم برايت مهم باشند ولي نه از اندازه بيرون...اگر بتواني هر دقيقه برگشت ناپذير زندگي را با دويدن مسافت شصت ثانيه اي پر کني؛زمين از آن توست با هر چه كه در آن است و مهم تر از همه فرزندم،بتو مي توان گفت مرد!// خــــدايا فرصت بده
    2008/02/28
    109
    2

به نظر من اصلا طرف چيني نرو. بين چيني و داخلي ترجيح من داخليه. حداقل يکي پاسخ گوت هست. من تجربه خوبي در مورد چيني نداشتم. انتخاب اولت بردهاي TI يا spectrum باشه، انتخاب بعدي بردهاي داخل. اگه سراغ چيني رفتي اول مطمئن شو شرکت وارد کننده اگه مشکلي پيش اومد پشتيباني مي کنه.
    براي مثال از بردهاي رهپويان ترجيح من اينه:
    http://www.revsa.ir/products/dsp-boards-and-kits/2000/ezdsp-f28335
    در مورد بردهاي ديگر رهپويان مطمين شو تمام قسمتاش کار مي کنه يا اگر بعدن مشگلي داشتي کمکت مي کنند.
    براي انتخاب برد هم ببين کدوم برد پورت هايي که لازم داري رو در اختيارت قرار ميده.
    مثلا اين برد:
    http://www.irandspcenter.com/fa/index.php?option=com_content&task=view&id= 43&Itemid=48
    برد ساده هست که تمام پايه هاي dsp رو به پين هدر آورده
    بايد ببيني براي چه کاري ميخواي؟ اگه اينقدر ساده ميخواي هدفتم يادگيري dsp باشه و تجربه طراحي شماتيک و pcb هم داشته باشي خودت ميتوني از اين ها بهتر بزني.
    مهم نيست که کجايي هستي، چه رنگي هستي، به چه زبوني حرف مي زني. مهم اينه که انسان باشي.
    2014/12/23
    31
    1

انتخاب اولت بردهاي TI يا spectrum باشه، انتخاب بعدي بردهاي داخل. اگه سراغ چيني رفتي اول مطمئن شو شرکت وارد کننده اگه مشکلي پيش اومد پشتيباني مي کنه.
    براي مثال از بردهاي رهپويان ترجيح من اينه:
    http://www.revsa.ir/products/dsp-boards-and-kits/2000/ezdsp-f28335
    در مورد بردهاي ديگر رهپويان مطمين شو تمام قسمتاش کار مي کنه يا اگر بعدن مشگلي داشتي کمکت مي کنند.
    براي انتخاب برد هم ببين کدوم برد پورت هايي که لازم داري رو در اختيارت قرار ميده.
    مثلا اين برد:
    http://www.irandspcenter.com/fa/index.php?option=com_content&task=view&id= 43&Itemid=48
    برد ساده هست که تمام پايه هاي dsp رو به پين هدر آورده
    بايد ببيني براي چه کاري ميخواي؟ اگه اينقدر ساده ميخواي هدفتم يادگيري dsp باشه و تجربه طراحي شماتيک و pcb هم داشته باشي خودت ميتوني از اين ها بهتر بزني.
    من همين برد Irandspcenter رو ديدم که ترغيب شدم که خودم برد بزنم بخاطر همين يکي از برنامه هام اينه که يه بردي بزنم چون تحقيق کردم ديدم بردش دو لايه است. :applause:
    بهر حال نمي خوام از روند يادگيريش عقب بيافتم و ميخوام يه برد آماده بگيرم سريع شروع به کار بشم و از طرفي سر فرصت بتونم خودم هم يه برد نمونه ي اوليه و آزمايشگاهي براي خودم بزنم.

يه سوال ديگه که پيش مياد اينه که همين برد ezdsp-f28335 رو هم رهپويان مي ده و هم شرکت پيشرو اما پيشرو بردش رو مي ده 6 ميليون، رهپويان ميده 1.5 ميليون!! :eek: چرا اينها با هم اينطور فرق دارن؟!!
    توي خود سايت Spectrum هم که سرج ميکني چند تا ورژن از اين برد هست. که قيمت هاش فرق داره اما من خودم فرق برد شرکت رهپويان و شرکت پيشرو رو نفهميدم.

مهندس ببخشيد من اينقدر پست طولاني ميذارم :redface:
    ولي شما خودتون برد DSP زديد يا اين کار رو نکردين؟ تجربه ي کار ي خود شما به چه صورت بوده؟چقدر کار کرديد و با چه سري TMS کار کردين؟
    2008/02/28
    109
    2

پيشرو بردش رو مي ده 6 ميليون؟؟؟؟
    قيمت رهپويان خوبه.
    2007/03/15
    تبريز
    2,695
    136

یک سوال
    این dsp چه ویزگی خاصی داره که می خواهید 30 برابر بیشتر نسبت به آرم هزینه کنید ؟
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است
    2008/02/28
    109
    2

ويژگي DSP در کاربردشه. مخصوص پردازش سيگنال ديجيتال. کلي برنامه آماده به همراه مقاله براي خيلي از کارها که فکرشم نمي کني داره که سرعت انجام کار را افزايش مي ده.مثلا همين سري 2000 که براي کارهاي الکترون قدرت براي کنترل اينورتر و يو پي اس و ... کتابخانه دارم.
    ARM هم کاربرد خودشو داره. مثلا ARM 7 و سري cortex- M براي کاراي کنترلي هست.
    ARM 9 و ARM 11 يا Cortex -R که معماري آن ها براي سيستم عامل بهينه شده است براي کاربردهاي کاربر پسند مثل موبايل و... هست.
    البته همه اين ها پردازنده هستند و ميتونند کار پردازشي را انجام دهند.
    2007/03/15
    تبريز
    2,695
    136

ويژگي DSP در کاربردشه. مخصوص پردازش سيگنال ديجيتال. کلي برنامه آماده به همراه مقاله براي خيلي از کارها که فکرشم نمي کني داره که سرعت انجام کار را افزايش مي ده.مثلا همين سري 2000 که براي کارهاي الکترون قدرت براي کنترل اينورتر و يو پي اس و ... کتابخانه دارم.
    با تشکر

میدونم بهترین مقاله ها رو texas instruments داره . مثلا به شخصه دارم روی vector control کار میکنم که همین تگزاس یک مقاله شست و رو رفته مبتنی بر TMS320F2803x با سورس رو داره. ولی خوب من دارم سورش رو تبدیل به آرم میکنم .

به نظر من میکرو های dsp وقتی که 8051 و avr گل سر سبد بازار بود و کو پروسسور ها معنی نداشت - مطرح بود . اما الان میکرو های آرم چند هسته ای و چند کمک پردازنده و واحد شتابدهنده محاسبات و gpu و .. داره دیگه نمیشه گفت dsp یک وجود مستقل و تعریف مشخصی داره .

القصه پیشنهاد من به شما استفاده از مقاله های تگزاس و تبدیل کدها به میکرو های آرم . مثلا الان با 25 دلار میتونی برد آماده رسپ بری با یک پروسسور چند هستهای یک گیگ تهیه کنی
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است
    2014/12/23
    31
    1

پيشرو بردش رو مي ده 6 ميليون؟؟؟؟
    قيمت رهپويان خوبه.
    :rolleyes:
    آره نگاه کنيد:
    http://mepc.ir/index.php/products/dsp2000/ezdsp-f28335.html
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 25