اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

به نقشه دقیق دو مدار نیاز دارم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

به نقشه دقیق دو مدار نیاز دارم

سلام به همه دوستان

به کمک و مساعدت شما عزیزان نیازمندم

1- نقشه مدار یک کلید زمان دار رو میخوام که در یک ساعت مقرر استارت بخوره و در یک ساعت خاص دیگه کلید خاموش بشه. این مدار باید قابل تنظیم هم باشه . مثلاْ 8 هرشب استارت بخوره و 2 صبح قطع کنه. (برای برق شهری کاربرد داشته باشه)

2- نقشه مدار شارژر برای یک شارژر باطری اسیدی که مثلاً در 24 ولت شارژر کلید بخوره و استارت کنه و در 29 ولت قطع کنه و استندبای بمونه تا باطری به 24 ولت افت کنه تا دوباره کلید بخوره . (بعلت اینکه ولتاژ واقعی باطری بعد از قطع شارژ از میزان نشان داده شده در زمان شارژ پایینتره استارت رو در ولتاژ 24 در نظر گرفتم و قطع شارژر رو در 29 ولت بخاطر رسیدن به ولتاژ واقعی حدود 27~26.5 در نظر گرفتم)

از همه دوستان بخاطر همکاری در این پروژه صمیمانه سپاسگذارم

پاسخ : به نقشه دقیق دو مدار نیاز دارم

سلام
    مدار اولی چقدر باید دقیق باشه؟ :question:
    اگه خیلی دقیق میخوای باید از میکرو استفاده کنی
    برای مدار دوم هم فکر کنم از کنترل جریان استفاده کنی بهتر باشه تا کنترل ولتاژ
    واسه این کار شما باید یه باطری کاملا پر رو به تغذیه ات وصل کنی ببینی چقدر جریان میکشه
    بعد اون جریان رو واسه یه opamp تعریف کنی
    اینطوری بهترین نتیجه رو میگیری

/
    خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

پاسخ : به نقشه دقیق دو مدار نیاز دارم

دوست عزیز از اینکه پاسخ دادید ممنونم . اول اینکه مدار اول خیلی دقیق نمیخوام باشه . حدودا" اینکار رو انجام بده

مدار دوم هم باید عرض کنم تنها اطلاعات من ولتاژ باطریهاست که باید ازش استفاده کنم .من نقشه مدار رو در هردو مورد میخوام.
      امکان طراحی مدار رو ندارم .
      باز هم از لطفتون ممنونم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X