اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سنسور شتاب-avr c

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سنسور شتاب-avr c

با سلام مخوام با سنسور شتاب دو موتور رو که به هشون ملخ وصله و در دو طرف محور قرار دارند رو کنترل کنم

مثلا اگر محور به سمت راست اومد سنسور تشخیص داده و پروانه موتور راست بچرخد و محور رو به سمت بالا تعادل بیاورد (الاکلنگ)

با تشکر
    هر کسی تونست فایلشو پروتوس با c رو بفرسته که واسه پروژه دانشگاه میخوام [code=c][img][/img][/code]

ممنون

پاسخ : سنسور شتاب-avr c

در ظاهر کار ساده ای هست یک سنسور شتاب سنج میذارید وسط و سطح افق رو تعیین میکنید و با توجه به زاویه ای که ازش میگیرید تشخیص میدید کدوم موتور باید حرکت کنه و چقدر!! اما در عمل اگر قصد بالانس کردن خودکار الاکلنگ رو دارید کار ساده ای نیست :agree: چون شما باید مقدار کج شدن الاکلنگ رو با ضرایب خاصی در زمان های خاص به موتورها فیدبک بدید و برای اینکه این نسبت ها مناسب باشه به یک حلقه کنترلی مثل PID نیاز دارید، در غیر این صورت به صورت شانسی نمیشه گفت اگر اومد سمت راست موتور راست رو بچرخون اگر اومد چپ موتور چپ رو، توی این حالت مقدار خطای سیستم کم کم بزرگ میشه و بجا اینکه الاکلنگ به تعادل برسه تبدیل میشه به چرخ و فلک
    از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
    هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
    اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
    اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
    شاد و موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X