اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت مبدل بدون ترانس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت مبدل بدون ترانس

سلام به همه ی مهندسین عزیز و گرامی

دوستان من میخوام برق شهر رو بدون ترانس بگیرم و تبدیل به برق dc کنم تا به کمکش بتونم یک پاور ال ای دی رو توی اتاقم راه بندازم

جریان مدارهای ترانسفورلس قدرت کافی برای راه اندازی یک یا دو پاور ال ای دی رو داره؟

مدارش به چه صورتی در میاد؟اگه بخوام با مادون قرمز کنترلش کنم چطور میشه؟

ممنون میشم راهنماییم کنید

پاسخ : ساخت مبدل بدون ترانس

با سلام
    دوست عزیز شما میتونید از یه تغذیه خازنی استفاده کنید که ماکزیمم میشه ازش در حالت معمول 300 میلی آمپر بده
    توی این لینک هم مدارش هست
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=102822.0
    موفق باشید
    هر كجا هستم، باشم / آسمان مال من است / پنجره فكر هوا عشق زمين مال من است ...
    بعضي وقت ها آدما طوري مي بينن که نمي بينن، بعضي وقت ها طوري مي بينن که اشتباه مي بينن، بعضي وقت ها مي بينن ولي سعي مي کنن مثل ديگران ببينن، ولي موفق اون کسي که سعي مي کنه متفاوت و قشنگ ببينه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط imaniro
      دوستان من میخوام برق شهر رو بدون ترانس بگیرم و تبدیل به برق dc کنم تا به کمکش بتونم یک پاور ال ای دی رو توی اتاقم راه بندازم
      خوب اینجا درمورد تبدیل کردنش مفصل صحبت کردیم
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=94969.0
      جریان مدارهای ترانسفورلس قدرت کافی برای راه اندازی یک یا دو پاور ال ای دی رو داره؟
      بله همه جورش هست ولی روش مناسب و اصولی استفاده از درایور مخصوص است
      مدارش به چه صورتی در میاد؟اگه بخوام با مادون قرمز کنترلش کنم چطور میشه؟
      شما چقدر عجله داری چه خبرته؟ oo:
      در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
      گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر حیدری
        دوست عزیز شما میتونید از یه تغذیه خازنی استفاده کنید که ماکزیمم میشه ازش در حالت معمول 300 میلی آمپر بده
        توی این لینک هم مدارش هست
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=102822.0
        مهندس ماکزیمم حالت معمول یعنی چی؟ :angry:
        بله تغذیه خازنی خوبه ولی جریان 300 میلی آمپر خیلی زیاده باید خازن پلی استر ورودی خیلی بزرگ باشه تا بشه همچین جریانی گشید و توان تلف شده هم خیلی زیاد خواهد بود
        لینکی هم که گذاشتید ربطی به سوال دوستمون نداشت
        و ممنونم که دوست دارید کمک کنید
        در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
        گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

دیدگاه

با عرض سلام
          ماکزیمم حالتی که بدون مشکل خودم تست کردم منظورم بود که با قطعات ارزون قیمت میسر هستش ( ببخشید ایراد از توضیح من بود )
          در مورد لینک تنها لینکی که من در مورد تغذیه خازنی تو سایت می شناختم اونی بود که تو پست قبل گذاشتم ( شما به بزرگواری خودتون ببخشید)
          تغذیه خازنی تا نیم آمپرم به راحتی جواب میده ! چون خودم تست کردم می گم !
          خازن پلی استر 8 میکرو 200 ولتی خیلی خازن بزرگ عجیبی نیست که من توی این مدار استفاده کردم!
          منظورتون ز توان تلف شده چیه ؟ توانی که توی مقاومت ها تلف میشه؟
          من توی این مدار جریان ورودی و خروجیم تقریبا مساویه و توان تلف شده هم 0.03 وات هستش!
          مدار ترنزینت کاملا نرمی داره که موقع وصل بار رو دچار تنش نکنه !
          و در ضمن نیازی به تشکر نیست من هر جا احساس کنم که می تونم کمک کنم ، کمک خودم رو بی دریغ انجام می دم!
          اینم تصویر مدار و شبیه سازیش :
          سیگنال ها نشون دهنده ی جریان ورودی و خروجی و ولتاژ بار هستن
          پل هم خازن صافی نداره، اگه نیاز بود بزارین
          مقاومت ها همشون 0.25 وات هستن
          بار روهم یه مقاومت 30 اهمی گذاشتم که جریانی نزدیک به 0.4 آمپر میکشه
          توان راکتیو مصرفی مدار : 60VAR هستش که اجتناب ناپذیر هستش یعنی مداتون به عنوان یه بانک خازنی کار می کنه که توی خونه اتفاقا مفید هم هستش

موفق و موید باشید
          بعضي وقت ها آدما طوري مي بينن که نمي بينن، بعضي وقت ها طوري مي بينن که اشتباه مي بينن، بعضي وقت ها مي بينن ولي سعي مي کنن مثل ديگران ببينن، ولي موفق اون کسي که سعي مي کنه متفاوت و قشنگ ببينه.

دیدگاه

ممنون بابت کمک ها و راهنمایی هاتون

لینک ها هم عالی بودن مخصوصا لینک سامی عزیز که دقیقا سوال من بود
            فقط توی لینک من هیچ عکس و مداری ندیدم !چی شدن اون 7 مدل ؟!

سوالی که الان برام پیش اومده بحث ایزوله بودن خروجی هستش، یعنی درصد ایمنی این روش خیلی پایینه؟در صورت تماس دست احتمال برق گرفتگی بالاست؟

مهندس حیدری عزیز او خازن 0.1میکرو 400ولت هستش؟
            اون مقاومت 0.0001اهم نقش محافظتی داره؟

دیدگاه

با سلام
              دوست عزیز ایزولاسیون در منابع تغذیه خازنی وجود نداره !
              یعنی تمامی نقاط مدار نسبت به زمین اختلاف پتانسیل داره و اگه شما دست بزنین و یه نشتی کوچولو به زمین داشته باشی برق می گیره!
              در مورد اون مقاومت 0.0001 اون مقاومت مدل شده برای شبکس یعنی برای برق 220 که شبیه ساز خودش قرار میده من مقدارش رو کم کردم!
              در مورد خازن 0.1 اگه مدارتون به هیچ عنوان بی بار نشه می تونه ولتاژش پایین باشه 16 -25 ولت ولی اگه بی بار بشه خروجی مدارتون بالا میره که اگه خازن
              ولتاژش پایین باشه می ترکه البته راه اصولیش اینه که یه زینر توان بالا هم توی خروجی بزارین تا ولتاژ بالا نره یه راه کار هم می گم ولی مدارش رو نمی کشم
              شما دو تا مقاومت رو توی خروجی سری کنید هر کدومش 10 کیلو اهم 0.25 وات بعد با هر کدوم از مقاومت ها دو تا زینر 6 ولت 1 وات موازی کنید...
              این باعث میشه ولتاژ خروجی اصلا بالا نره ولی برای اینکه از تلفات زینر ها جلوگیری بشه بهتره خروجی همیشه تحت بار باشه تا ولتاژ افزایش پیدا نکنه
              موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X