اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یاد گیری wincc

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یاد گیری wincc

سلام
    رشته تحصیلی من نرم افزار کامپیوتر هست. با توجه به کارم نیاز هست که wincc یادبگیرم.به نظر دوستان با توجه به اینکه تجربه ای در زمینه کنترل صنعتی نداشته ام می توانم این نرم افزار را یاد بگیرم. از کجا باید شروع کنم؟ به جز یادگیری خود نرم افزار چه موارد دیگری را باید یاد بگیرم تا بتوانم در این زمینه موفق باشم؟

پاسخ : یاد گیری wincc

سلام دوست عزیز
    ببینید شما بهتر اول یک مقدماتی راجع plc یاد بگرید بعد برید سراغ مانیتورینگ ، یادگیری wincc ربطی زیادی به رشتتون نداره فقط باید نقاشی و برنامه نوسی تون خوب باشه من پیشنهاد می کنم کتاب wincc شرکت صابکو تهیه کنید

دیدگاه

سلام

برای کار با WinCC بهترین کار اینه که یک آشنایی کلی با PLC ها و نرم افزار Simatic پیدا کنید ( در حدی که بتونید یک برنامه ساده رو با نرم افزار Simatic بنویسید و شبیه سازیش کنید). این به این دلیل هست که شما بتونید با کمک برنامه شبیه سازی شده PLC ، برنامه نوشته شده توسط WinCC رو اجرا و شبیه سازی کنید.

برای کار با WinCC هم باید یکم با زبان برنامه نویسی C آشنا باشید و یکمی هم نقاشیتون خوب باشه.... البته برای یادگیری این نرم افزار یا باید کتاب آموزش اون رو بخرید و بخونید یا از یکی که کار بلده بخواین 10 ساعت واستون وقت بزاره.

دیدگاه

با سلام!
        دنبال راهی هستم تا بتونم اطلاعاتی تخصصی تر رو از WINCC بدست بیارم.من help نرم افزار رو میخونم ولی برخی از مفاهیم اصلا جا نمی افته.مثلا اینکه تابع() GetTagDoubleStateQC چیکار میکنه؟ اگه کسی میدونه یا سایتی رو میشناسه که واقعا در این زمینه حرفه ایه بنده رو هم بی نصیب نگذاره.(من هم کتاب صابکو رو مطالعه کردم و هم سایتهایی مانند www.elec.ir یا وب سایت جامع برق و الکترونیک www.autosystem.ir و ..... رو دیده ام ولی نتیجه نگرفته ام.)

دیدگاه

من با اون تابعی که گفتی برخورد نکردم یا خوردم یادم نیست ولی انصا فا زیمنس از help
          کم نذاشته اگر help اش نصب شده باشه باید از یک جاییی بلاخره یکه چیزایی بگشی بیرون که بهدردت بخوره
          F1/Index search/...
          به سایت خود زیمنس و به plctalk هم سر بزن
          اگه پروژه داشتی به خوددم سر بزن.
          موفق باشی . :nice:
          عذر می خوام املاء و نگارش من ضعیف است شما باید یکزره بیشتر توجه کنید تا متوجه مطلب من بشید.
          برتراند راسل :وقتی اینهمه اشتباهات جدید وجود دارد که می توان مرتکب شد , چرا باید همان قدیمی ها راتکرار کرد!؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X