اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مبدل 12 ولتdcبه220ولتac

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مبدل 12 ولتdcبه220ولتac

سلام دوستان :bye
    من دنبال یه مدار تبدیل12 ولتdcبه220ولتac میگشتم به سایت مشهد کیت بر خوردم لیست قطعات نداشت اگه کسی میدونه،کمک کنه
    http://www.mashhadkit.com/html/111.htm
    اگرم مداری به این سادگی داشتین بذارین :redface:
    ممنون

پاسخ : مبدل 12 ولتdcبه220ولتac

سلام
    عزیز این مدار رو خودم ساختم به خوبی جواب داده اگه ماسفت هارو پیدا نکردی ازIRF540-IRF9540 استفاده کنید.اگه مشکلی بود من در خدمتم
    http://www.solidfiles.com/d/e61f3c78a4/Making-inverter-3000w-12v-220v-for-car.gif
    بگذارید و بگذرید
    ببینید و دل مبندید
    چشم بیاندازید ودل مبازید که
    دیر یا زود باید گذاشت و گذشت... حضرت علی(ع)

دیدگاه

مدار مشهد کیت مدار خوبیه و ساده هم هست حیف که لیست قطعاتش نیست

دیدگاه

آقا این مدار مشهد کیت رو اصلا توصیه نمی کنم.
        کار راه انداز هست ولی اصلا خوب نیست.
        این یک مدار آستابل سادست و شدیدا harmonic distortion داره و به احتمال خیلی زیاد تلفات DC بسیار زیاد خواهد داشت.
        اصلا خودش گفته یک هیت سینگ گنده بزارین که حرارت رو دفع کنه.
        مدار آقای MOJTABAV هم این مشکلات رو داره.
        من از همین چند روز پیش دارم روی مدار اینورتر 12 به 220 ولت کار می کنم که با باتری سربی که گوشه خونه افتاده یک باتری پشتیبان برای لپتاپم بسازم.
        اگر از ترانس 5 سر استفاده کنی کار راحت تر می شه و دیگه نیازی به ماسفت P نیست. فقط 2 تا ماسفت N.
        اول به 2 سیستم تولید PWM نیاز داری که پهنای پالسشون با یک سیگنال 50Hz کنترل بشن و برای جریان های مثبت یکی از PWM ها و برای جریان منفی PWM دیگری کار کنه.
        2تا سیگنال PWM رو می دی به 2 تا Gate driver که من یک نمونه buffer جریان خوب برای این منظور طراحی کردم.(البته چیز خیلی ساده ایه) و خروجی این بافر ها یا همون گیت درایور هارو می دی به 2 تا ماسفت که 2 سر ترانس رو کنترل می کنن و سر سوم همواره به 12 ولت وصله.
        در نظر داشته باش که به هر دلیلی هیچ وقت ماسفت ها با فرکانس 0 نباید روشن بشن وگرنه کلی انرژی در ماسفت تلف می شه.
        الان خودم دارم رو این مدار کار می کنم تموم شد می زارم. ولی مدارم بهترین حالت نیست.
        من تو چند قسمت الان مشکل دارم.
        پس از کمی محاسبات به این نتیجه رسیدم که فرکانس سویچینگ 20KHz باشه و سیگنال PWM با یک مولد سیگنال مثلثی و یک comparator ایجاد بشه که خود سیگنال مثلثی با خروجی کلاک میکروکنترلر و مدار ساده شارژ دشارژ خطی خازن ایجاد بشه و سیگنال 50Hz مقایسه هم با یک اسیلاتور دقیق ساخته بشه.
        یکی از مشکلاتی که بهش برخوردم اینه که اگر باری به ترانس وصل نباشه مدار نباید کار کنه و اگر بار خروجی کم باشه باز هم مدار نباید خیلی کار کنه. یعنی افت ولتاژ بر روی ورودی ترانس تقریبا 0 می شه و یک بار ریکتیو داریم با تلفات ماسفت ها.
        پس باید یک سیستم فیدبک منفی گزاشته بشه که هنوز روش فکر نکردم.
        مسئله دیگه حذف بار ریکتیو سلف هستش.
        به طور شهودی می دونم باید در ورودی ترانس یک خازنی گذاشت ولی چقدر و کجاش نمی دونم.
        پس این سیستم سویچینگ باید
        اینم از مدارای تست شبیه سازی.
        http://www.parsgig.com/f/XuOHk

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X