اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار تلفن ساده

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار تلفن ساده

سلام،

من چنر روزیه وحشتناک دنبال یک مدارم که بتونم باهاش صوت رو به صورت همزمان بفرستم و دریافت کنم
    تو این چند روز اینترنت رو زیر و رو کردم ولی فایده نداشت

از چوک که استفاده میکنم میتونم هم بفرستم هم دریافت کنم اما مشکلی که داره

1. صدایی که دارم میفرستم خودمم میشنوم
    2. وقتی صدایی از اون طرف بیاد تا زمانی که صدای ورودی قطع نشده هیچ صدایی براش ارسال نمیشه

دیگه واقعا بریدم، حدودا 4 الی 5 گیگ تو این چند روز دانلود کردم (مطلب خوندم، کتاب دانلود کردم و ...) ولی هیچی به هیچی

تنها چیزی که من نیاز دارم اینه که یک مدار ساده باشه که فقط بتونه صوت رو دریافت و ارسال کنه بصورت همزمان، هیچی هم نداشته باشه نه شماره گیر نه ...

اگر جای بدی پست زدم خیلی ببخشید

هم اکنون نیازمند یاری دستتان هستیم

اضافه شده در تاریخ :
    در ضمن اینم بگم که اصلا روشش مهم نیست

با چوک باشه، بی چوک باشه، با آیسی، بی آیسی
    اگر من و شما هر كدوم يك چيز ياد داشته باشيم ولي به همديگه ياد بديم، حالا هر كدوم از ما دو تا چيز ياد داريم

پاسخ : مدار تلفن ساده

بیشتر توضیح بدید و کاربرد این مدار رو شرح بدید

دیدگاه

بیشتر توضیح میدم اما بحث اصلی منحرف نشه

یک سیستم تلفن گویا میخوام طراحی کنم

میخوام وقتی کسی به تلفن متصل به خط زنگ زد سیستم تشخیص بده و بعد از تشخیص شماره تلفن خط رو وصل کنه
      و بسته به درستوراتی که از کنترلر مرکزی میاد (کامپیوتر) کار خاصی انجام بده، مثلا پخش یک آهنگ یا صدا و همینطور برعکس، ضبط صدا
      چیزی که خیلی اهمیت داره Full Duplex بودن این مداره وگرنه با مودم Dial-UP هیچ فرقی نداره

زمانی که من سعی میکنم صدا رو روی خط بفرستم همزمان خودم هم میشنوم و زمانی که مدار صدایی دریافت میکنه دیگه نمیتونه صدایی ارسال کنه (یعنی صدا در حال پخش شدن هست ولی اون طرف خط چیزی شنیده نمیشه)

حالا قسمت دیجیتال مدار رو میتونم به هر سختی شده راه اندازی کنم اما قسمت آنالوگ واقعا گیج کنندس

کلی مدار و مقاله از اینترنت گرفتم، ولی هیچ کدوم مشکل من رو حل نکرد
      بعضی جاها گفته بودن تفاضلی و از این حرفا ولی من سر در نیاوردم (همونطور که گفتم آنالوگ زیاد سر در نمیارم)

مثلا یک نمونه از مدار هایی که پیدا کردم

جواب میده اما همون مشکلی که بالا گفتم تداخل داره و یک طرفه هست

ویرایش:
      یک چیزی تو اینه مایه ها میخوام

اما متاسفانه مشهدکیت دیگه مداری بیرون نمیده و کاراش قراردادی شده و با شرکت هایی مثل اتوبوس رانی کار میکنه
      و از اون بدتر این که حداقل مدار هاش رو در دسترس عموم قرار نمیده
      اگر من و شما هر كدوم يك چيز ياد داشته باشيم ولي به همديگه ياد بديم، حالا هر كدوم از ما دو تا چيز ياد داريم

دیدگاه

سلام
        چون شما گفتی می خوای صوت رو به صورت ارسال و دریافت داشته باشید تصور کردم واکی تاکی به کار شما بیاد ولی با این توضیحات فکر نکنم بتونم کمکی به شما بکنم به هر حال منتظر بمونید شاید دوستان دیگه تجربه ای در این مورد داشته باشند.
        موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad1365
          سلام
          چون شما گفتی می خوای صوت رو به صورت ارسال و دریافت داشته باشید تصور کردم واکی تاکی به کار شما بیاد ولی با این توضیحات فکر نکنم بتونم کمکی به شما بکنم به هر حال منتظر بمونید شاید دوستان دیگه تجربه ای در این مورد داشته باشند.
          موفق باشید
          بازم دستت درد نکنه که جواب دادی دوست عزیز

ولی عجب حکایتی شده ها
          مدار های پیشرفته و سخت تا جایی که دلت بخواد پیدا میشه مدار های ساده و پیش پا افتاده رو نمیتونی پیدا کنی

دنیا برعکس شده بخدا

اضافه شده در تاریخ :
          بنظر شما این مدار چطور عمل میکنه، اون چیزی که من میخوام هست یا نه؟

دیدگاه

سلام

http://www.electronic-circuits-diagr...nesckt13.shtml

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ab88
              با تشکر از شما دوست عزیز همونطور که گفتم من خیلی خیلی تو مبحث آنالوگ ضعیفم پس چند تا سوال به وجود میاد که دست شما رو میبوسه (البته با عرض پوزش)

1. این مداری که شما معرفی کردی، Full Duplex هست؟ (چون تو توضیحاتش هیچ اشاره ای نشده)

2. اگر آره، Cond Mic و EarPhone رو با چی جایگزین کنم که بتونم صدا رو به میکرو انتقال بدم و از اون بگیرم؟ (البته فکر میکنم این موضوع با دو سه تا ترانزیستور حل بشه اما بلاخره تجربه شما بیشتره)

3. طبق توضیحات مدار وجود اون نئون لامپ خیلی واجب نیست ولی بهتر از نبودنشه اما فکر میکنم تو بقیه مدارم مشکل ایجاد کنه، چون مدار Ring Detect هست، مدار کالر آی دی هم هست و انتقال تماس هم وجود داره اما این مورد سوم فعلا منتفیه

بازم ممنون

دیدگاه

سلام
                این مدار بنده تست نکردم و فقط لینک رو برای شما گذاشتم.
                1-راستش در مورد این قسمت اطلاع دقیقی ندارم .
                2-راستش در مورد این قسمت اطلاع دقیقی ندارم ولی برای خروجی بهتره که دامنه حداکثر زیر 5 ولت باشه تا به میکرو آسیب نرسه.
                3-این لامپ نشانگر زنگ خوردن هستش و میشه استفاده نکرد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ab88
                  سلام
                  این مدار بنده تست نکردم و فقط لینک رو برای شما گذاشتم.
                  1-بله به احتمال زیاد .
                  2-راستش در مورد این قسمت اطلاع دقیقی ندارم ولی برای خروجی بهتره که دامنه حداکثر زیر 5 ولت باشه تا به میکرو آسیب نرسه.
                  3-این لامپ نشانگر زنگ خوردن هستش و میشه استفاده نکرد.
                  سلام
                  بازم ممنون که جواب دادی
                  من الان دارم PCB مدار رو میزنم نتیجه هرچی شد خبرش رو میدم

دیدگاه

متاسفانه جواب نداد
                    حالا ایراد از کار من بوده یا مدار نمیدونم کسی نظری نداره؟

دیدگاه

من نمیفهمم آخه چجوری میخای فول داپلکس بشه در حالی که خط تلفن یه 2 رشته از مخلوط صدای رفت و برگشته.
                      یعنی اگر در حال دریافت صدا شما صحبت کنی احتمال اینکه طرف مقابل چیز خاصی بشنوه خیلی کمه. مثال میزنم که با امتحان کردن بهش پی ببرید:
                      از 2 تلفن استفاده کنید.
                      در یکی فقط یک صدای بوق یک کیلو هرتز و بلند تولید کنید و از تلفن دیگری صحبت کنید.
                      خواهید دید که در تلفنی که در حال تولید بوق یکنواخت و بلند هست چیزی جز صدای خودش شنیده نمیشه.
                      در حقیقت همیشه جمع سیگنالهای دو طرف مکالمه بر روی خط قرار میگیرد. این مدارها هم گه گذاشته اید یک جور مخلوط کننده هستند.
                      اگر دیگران نظر خاصی دارند بفرمایند تا بهره مند شویم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hs_golpa
                        من نمیفهمم آخه چجوری میخای فول داپلکس بشه در حالی که خط تلفن یه 2 رشته از مخلوط صدای رفت و برگشته.
                        یعنی اگر در حال دریافت صدا شما صحبت کنی احتمال اینکه طرف مقابل چیز خاصی بشنوه خیلی کمه. مثال میزنم که با امتحان کردن بهش پی ببرید:
                        از 2 تلفن استفاده کنید.
                        در یکی فقط یک صدای بوق یک کیلو هرتز و بلند تولید کنید و از تلفن دیگری صحبت کنید.
                        خواهید دید که در تلفنی که در حال تولید بوق یکنواخت و بلند هست چیزی جز صدای خودش شنیده نمیشه.
                        در حقیقت همیشه جمع سیگنالهای دو طرف مکالمه بر روی خط قرار میگیرد. این مدارها هم گه گذاشته اید یک جور مخلوط کننده هستند.
                        اگر دیگران نظر خاصی دارند بفرمایند تا بهره مند شویم.
                        حقیقتش رو بخواید منم تقریبا به همین موضوع رسیدم و تقریبا از فول داپلکس نا امید شدم

این دو مدار بالا رو بستم و جواب گرفتم میشه گفت تقریبا همون چیزیه که میخوام ولی یک مشکل اساسی داره اونم اینه که صدایی که روی خط میفرستم خودم هم میشنوم چطور باید خروجی صدا رو از ورودی حذف کنم؟

کسی نظری نداره؟

دیدگاه

از تکنولوژی مولتی پلکس استفاده کنید.
                          --------------------------- --------------------------

دیدگاه

سلام دوست عزیز،من دقیقا نفهمیدم چی از خط تلفن میخوای ولی من با خط تلفن خیلی کار کردم یه پروژه داشتم بخاطرش خط تلفن رو زیرو رو کردم،اگه مشکلت حل نشده بهم ایمیل بزن شاید بتونم کمکت کنم...
                            amin.amitis@gmail.com

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X