اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

همکاری در تبدیل پروتیوس به پروتل جهت تولید فیبر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

همکاری در تبدیل پروتیوس به پروتل جهت تولید فیبر

سلام دوستان وقت بخیر
    من شماتیک یک مدار رو در پروتیوس کشیدم تبدیل کردم به pcb والان میخوام بدمش برام فیبر بزنن باید تبدیلش کنم به پروتل
    طبق این آموزش های زیر پیش رفتم و خروجی گرفتم لطفا دوستان ببینند اینها رو بدم به طرف کافیه واسه اینکه برام فیبر بزنه؟
    آموزش تبدیل پروتیوس به پروتل از وبلاگ eca
    www.blog.eca.ir/?p=415
    آموزش تبدیل بصورت فایل pdf
    http://s5.picofile.com/file/8159918168/Enteghale_pcb_az_Proteus_be_Altium_Designer.pdf.ht ml

شماتیک اول با پروتیوس
    http://s5.picofile.com/file/8159918542/105_Bozorgh.LYT.html

شماتیک دوم با پروتیوس
    http://s5.picofile.com/file/8159922134/pcb_1.LYT.html

الان این فایل ها در محیط پروتیوس هستند و میخوام به پروتل تبدیل کنم و بدم برون برام دست کنند دوستان لطفا کمک کنند

اضافه شده در تاریخ :
    دوستان من این شماتیک هارو هرطوری بود تبدیل کردم به پروتل ببینید اشکالش کجاست؟

http://s5.picofile.com/file/8159926118/PCB_PcbDoc.html
    http://s5.picofile.com/file/8159924868/PCB1_PcbDoc.html

در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
    گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

پاسخ : همکاری در تبدیل پروتیوس به پروتل جهت تولید فیبر

سلام ، دوست عزیز الان مشکلتون کجاست ؟
    من مشکلی ندیدم ...

اگر مایل بودید طبق آموزش زیر عمل کنید ( توسط جناب بسطام بیرامی ) :
    http://ir02x6.persiangig.com/elc-lea...r.rar/download
    - اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَليِّکَ الفَرَج -
    ارتباط با من : ir02x6
    طراحی و ساخت انواع منابع تغذیه سوئیچینگ - SMPS Designer

دیدگاه

چون با پروتل زیاد آشنایی ندارم میخوام اگه بشه این کار اول تو پروتیوس بکنم بعد ببرم داخل پروتل. مدار رو توی پروتیوس کشیدم که همه مسیر ها یک اندازه شدند و جای خالی هم زیاد دارم عکس زیر شماره 2 .میخوام قسمتی ازیک مسیر رو بزرگ قسمتی رو باریک کنم مثل عکس 1 . مراحل کارش چطوری هست؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sami222
        چون با پروتل زیاد آشنایی ندارم میخوام اگه بشه این کار اول تو پروتیوس بکنم بعد ببرم داخل پروتل. مدار رو توی پروتیوس کشیدم که همه مسیر ها یک اندازه شدند و جای خالی هم زیاد دارم عکس زیر شماره 2 .میخوام قسمتی ازیک مسیر رو بزرگ قسمتی رو باریک کنم مثل عکس 1 . مراحل کارش چطوری هست؟
        سلام ؛ منم با پروتئوس کار میکنم ...

کافیه روی هر ترک ( مسیر ) کلیک راست کنید و Change trace style رو انتخاب و سایز نازک تری انتخاب کنید ، حالا Trace mode رو انتخاب و شروع به کشیدن ( یا بزرگ کردن قسمتی از مسیر کنید ) ، جایی رو که میخواید بزرگ تر بشه رو از کنار ترک قبل بکشید و مابینش رو پر کنید .

فکر کنم اصلا خوب توضیح ندادم ! اگر وقت کنم فیلم میگیرم و قرار میدم

دیدگاه

منم هرکاری کردم کل مسیر باهم تغییر اندازه میداد!!! قبلا زمان دانشجویی میدونستم الانه یادم رفته میدونم یه جای کوچیکشو یادم رفته ولی نمیدونم کجاش!!! :angry: ممنون میشم کمک کنید اگه با یه فیلم چند ثانیه ای هم نشون بدید خیلی خیلی ممنون میشم

دیدگاه

من موقع چاپ PCB ، صاحب مغازه 5000 تومان میگیره و خودش تبدیل میکنه با تمامی تنظیمات. من خودم بلد نیستم.

دیدگاه

سلام خدمت دوستان
              اینطوری که من متوجه شدم جناب sami222 میخوان یک بخشی از ترک رو در محیط پروتئوس تغییر بدن.
              از اونجایی که رفتارهای پروتئوس یکم خودخواهانه است!!(با عرض شوخی..) بهتره که فریبش بدین. دراین مواقع من اون بخشی از مسیر رو که بخوام تغییر بدم دوتا via یا pad می ذارم و انجا رو Change style میکنم و بعد با راست کلیک کردن روی viaها اونا رو حذف میکنم و اینطوری میشه که یه بخشی رو میشه نازک یا بزرگ کرد.در محیط آلتیوم هم که اگه دو بار روی هر بخش از ترک کلیک کنی یک پنجره باز میشه که میتونی اونجا عدد ضخامت ترک رو تغییر بدی.
              وقتی مطالبی رو لایک میکنید یا بازخورد میدید یعنی به نویسنده میگید که از این مطلب استفاده کرده اید و همچنان ادامه بده، یا بیشتر مطلب بزار، یا بیشتر در مباحث اینجوری شرکت کن.

دیدگاه

بله میشه هردو طرف رو یک via گذاشت و اندازشو تغییر داد ولی این یک راه فرعیه و زیادم جالب نیست و اعصاب میخواد!!!
                اگه جناب بسطامی راهنمایی میکرند خوب میشد چون تو خود آموزش بالا که جناب از ir02x6 گذاشتند مداری رو که جناب بسطامی تبدیل کردند مسیرهاش همون طوری هست که من مدنظر دارم که میشه همون عکس شماره یک.

دیدگاه

سلام
                  با پروتئوس نمیدونم
                  ولی تو آلتیوم از یک نقطه شروع به کشیدن کنید هر جا که لازم به تغییر سایز داشتید کلید tab رو از روی صفحه کلید بزنید و اندازه مورد نظرتون رو وارد کنید؛ از اون به بعد مسیر با اندازه جدید رسم میشه
                  برای نقاط خالی از پلی گن استفاده کنید

البته دقیقا مثل اون برد نمیشه!

اضافه شده در تاریخ :
                  الان نگاه کردم قسمتهای ضخیم اون عکس شماره یک تو پروتئوس چندتا ترک کنار هم رسم شده
                  به نظر من اگه میخواید اون کار رو بکنید بیارید تو آلتیوم و پلی گن هم نام اون ترک بکشید بهتره
                  اینجوری:

یا اینجوری:

پلی گن بلدید تو آلتیوم؟
                  آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

116 کتابخانه مورد نیاز برای Altium Designer

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط masoud_m_bf
                    پلی گن بلدید تو آلتیوم؟
                    توضیح بدید بهتره ممنون :biggrin:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sami222
                      توضیح بدید بهتره ممنون :biggrin:
                      کلید P و بعد G رو از روی کیبرد میزنی
                      تو پنجره ای که باز میشه قسمتی که دورش خط قرمز کشیدم ترکی رو که میخوای پلی گن روش بزنی انتخاب میکنی و بعد oK
                      حالا با کلیک چپ موس محدوده ای که میخوای پلی گن بزنی رو مشخص میکنی(گوشه هاش رو یک بار کلیک کن)
                      در آحر هم یک بار کلیک راست میکنی
                      به همین سادگی
                      سوالی بود در خدمتم
                      آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

دیدگاه

با سلام و تشکر از حسن نظر شما

به نظر من بهتره اول انتخاب کنین که با چه نرم افزاری میخواین کار کنین. فکر میکنم یه خورده موضوع پروتئوس و آلتیوم با هم قاطی شده.
                        من با پروتئوس کار نکردم. ولی فکر نمیکنم با امکاناتی که آلتیوم برای رسم pcb داره، قابل مقایسه باشه. بسته به نظر شماست. ولی من آلتیوم رو پیشنهاد میکنم.
                        مدارتون رو از هر جا که تو آلتیوم آوردین بقیه کاراشو تو آلتیوم بکنین و دور پروتئوس رو برای pcb خط بکشین. همین برد باعث میشه راه بیفتین. مثلا برای تغییر ضخامت ترک، کافیه روی هر قسمت که خواستین دابل کلیک کنین و مشخصاتشو تغییر بدین.
                        کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

دوتا سوال
                          همون طور که مسعود خان طبق عکس گفتند پیش میرم ولی مسیر من با پلی گن جدا هستند و یکی نمیشن وقتی موس رو روی مسیر میبری آبی میشه وقتی روی پلی گن میبری پلی گن آبی میشه ولی بنظرم باید هردوتاشون باهم یکی باشن!

فرمت خروجی Protel DXP باید چی باشه که برای Protel 99 SE قابل قبول باشه؟ چون طرف که فیبر میزنه گفت برام توی 99 بیار. یکی از دوستان میگفت فرمتش باینری 4 هست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sami222
                            دوتا سوال
                            همون طور که مسعود خان طبق عکس گفتند پیش میرم ولی مسیر من با پلی گن جدا هستند و یکی نمیشن وقتی موس رو روی مسیر میبری آبی میشه وقتی روی پلی گن میبری پلی گن آبی میشه ولی بنظرم باید هردوتاشون باهم یکی باشن!

فرمت خروجی Protel DXP باید چی باشه که برای Protel 99 SE قابل قبول باشه؟ چون طرف که فیبر میزنه گفت برام توی 99 بیار. یکی از دوستان میگفت فرمتش باینری 4 هست
                            اگه مثل عکس اولی که دوتا پست بالاتر من گذاشتم پلی گن به ترک چسبیده مشکلی نداره
                            اگه مثل عکس دوم اون پست هست که فاصله داره، تنظیمات کشوی زیر اون کادر قرمزه توی تنظیمات پلی گن مشخص کردم رو تغییر بدین(با دوبل کلیک کردن روی پلی گن پنجره تنظیماتش باز میشه)

سوال دوم رو هم نمیدونم دوستانی که کار کردن راهنمایی بفرمایند

نمیفهمم این کارا واسه چیه شرکتها انجام میدن
                            اینکه حتما باید پروتل باشه!
                            بهترین کار قبول سفارش با فرمت PDF هست
                            من بردها رو خودم میزنم ولی چند وقتیه که پرینترم خراب شده میبرم تایپ و تکثیری واسه پرینت
                            دفعه اول فقط یکم کوچیکتر زد که تنظیماتش رو بهش گفتم
                            از اون به بعد ایمیل میکنم بنده خدا خودش پرینت میگیره برام میفرسته

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sami222
                              ممنون میشم کمک کنید اگه با یه فیلم چند ثانیه ای هم نشون بدید خیلی خیلی ممنون میشم
                              سلام ، دوست عزیز این هم از فیلم :
                              http://ir02x6.persiangig.com/videos/sami222_prt_hlp.mkv

سوالی بود در خدمتم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X