اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل فایل التیوم به سالید ورک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تبدیل فایل التیوم به سالید ورک

سلام
    چگونه می شود PCB را به همراه ترک ها به نرم افزار solid works انتقال داد ؟

پاسخ : تبدیل فایل التیوم به سالید ورک

سلام به همه
    کسی نیست جواب این سوال رو بدونه؟
    اي خدا ، من بايد از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از اين راه طعنه زنند. بايد به آن سنگدلاني که علم را بهانه کرده و به ديگران فخر ميآ*فروشند، ثابت کنم که خاک پاي من هم نخواهند شد. بايد همه آن تيره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترين و افتاده ترين مرد روي زمين باشم.
    شهيد دکتر مصطفي چمران
    اللهم صل علي محمد و ال محمد و عجل فرجهم
    ; C is not for children

دیدگاه

با سلام فرمتهایی که سالید ورک برای ورودی قبول میکنه را بگید در ضمن شما از منوی saveمی تونید اون فرمت خاص را اگه سالید باز کنه ذخیره کنید

دیدگاه

سلام
        منظور من دقیقتر اینه که
        توی طراحی فوت پرینت میایم و مدل 3D رو هم برای قطعه میسازیم حالا توی آلتیوم این قابلیت وجود داره که بشه اون طرح 3D که خودمون توی محیط فوت پرینت ساختیم رو ذخیره کنیم
        سالید ورک فرمتای زیادی رو ساپرت میکنه:
        اي خدا ، من بايد از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از اين راه طعنه زنند. بايد به آن سنگدلاني که علم را بهانه کرده و به ديگران فخر ميآ*فروشند، ثابت کنم که خاک پاي من هم نخواهند شد. بايد همه آن تيره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترين و افتاده ترين مرد روي زمين باشم.
        شهيد دکتر مصطفي چمران
        ; C is not for children

دیدگاه

بحث جالبیه
          جسارتا میتونم بپرسم هدفتون از این کار چیه؟
          گفت که دیوانه نهی لایق این خانه نهی

دیدگاه

گاهی اوقات لازم میشه که طرح 3D از کارتون رو توی محیطه دیگه ای ببرین برای اینکار معمولا نرم افزارها خروجی 3D بهت میدن تا اینکار انجام بشه اما من برای Altium نتونستم مسیر خروجیش رو پیدا کنم (شایدم نداشته باشه)
            برای همین سایت های زیادی هستن که مدل 3D از اکثر اشیایی که در اطرافمون میبینیم رو در اختیارمون میزارن تا در کنار هم گذاشتنشون یک مجموعه رو بوجود بیاریم حالا من این اشیا رو کنار هم گذاشتم و یک ماژول رو به صورت 3D بوجود اوردم و میخوام ازش یه ذخیره بگیرم تا توی پروژه های دیگه هم ازش استفاده کنم
            دو تا سایت خوب در زمینه 3D مدل قطعات الکترونیکی:
            http://www.3dcontentcentral.com/default.aspx
            https://grabcad.com/home
            شهيد دکتر مصطفي چمران
            ; C is not for children

دیدگاه

سلام
              تمامی نرم افزارهای سه بعدی سازی قابلیت تبدیل شدن به یکدیگر را دارند.
              معمولا فرمت step و igs بیشترین اشتراک را بین تمامی این فرمتها دارا می باشد.
              در محیط التیوم pcb در صورتی که بر روی گزینه save copy as کلیک کنید می توانید از خروجی فرمت step برای سولید ورک استفاده نمائید.
              نکات مهم در فرمت step:
              خروجی فرمت step فقط ابعاد قطعه سه بعدی و سوراخهای و ضخامت برد را منتقل می کند.
              به هیچ عنوان تراک ها و لایه مارکاژ منتقل نمی شود(چون دارای ضخامت نیست)
              فرمت step Ap214 تنها فرمتی است که رنگ قطعات سه بعدی را منتقل می کند(AP203 تک رنگ سفید است)

اطلاعات بیشتر در سایت زیر :
              http://techdocs.altium.com/display/A...nd+PCB+Designs

دیدگاه

ممنون بابت پاسختون
                اما توی محیط pcblib این روش جواب نداد باید توی محیط pcb چک کنم ببینم جواب میده یا نه
                نتیجش رو اعلام میکنم
                شهيد دکتر مصطفي چمران
                ; C is not for children

دیدگاه

با سلام
                  برای حل مشکلون تو داخل فلدر altium عبارت زیر را جستجو کنید
                  Spirit_Level_3D_Models
                  بعد روش کلیک کنید محیط 3dبراتون باز میشه که انواع مدلهای ساخته شده را نشون میده که اون بالاها گزینه export model و import a 3dداره که من نگاه کردم فرمتهای solidرا ثاپورت میکنه یه امتحانش کنید بازم سوالی بود در خدمتم

دیدگاه

ممنون بابت کمکتون
                    من از نسخه 15 استفاده میکنم و عبارت Spirit_Level_3D_Models رو توی هر دو فولدر نصب شده و اطلاعاتی که توی Documents میزاره سرچ کردم اما نتیجه ای نگرفتم
                    به صورت تک کلمه هم سرچ کردم باز نتیجه ای نگرفتم.(چیزی پیدا نکرد)
                    شهيد دکتر مصطفي چمران
                    ; C is not for children

دیدگاه

با سلام دوباره این فایلو دانلود کنید
                      http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?key=42baad0c3898a6ea2c422a66c0dd735e
                      و با پروتل بازش کنید مدلهای مختلف 3Dقطعات را که خودم ساختم هستش البته کامل نیست
                      تو این محیط از TOOLSگزینه IMPORT 3Dیا EXPORT را بزنید من الان دارم خودم مدلها را میسازم و یکی یکی به قطعاتم اظافه میکنم با سالید اگه مشکلی بود بازم بگید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X