اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از اینورتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفاده از اینورتر

سلام
    من میخوام واسه یه پروژه ای از اینورتر استفاده کنم ...
    میخواستم بدونم :
    1)آیا هر موتور سه فازی با هر اینورتر قابل کنترل شدنه؟؟
    2)آرایش موتور واسه خرید اینورتر (ستاره-مثلث بودنش) مهمه ؟؟
    اگه جواب + هست چطوری یه اینورتر واسه یه موتور 3 فاز 1.1kw انتخاب کنم؟؟
    ممنون
    تیم کاوش در مسابقات بین المللی ایران اپن 2016.نمایشی.مین یاب.
    علم را باید در آزمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه!

پاسخ : استفاده از اینورتر

اسلام
    1- کلا" اینورترها باهر برندی باشند قادر به کنترل سرعت وبرنامه ریزی برای موتورهای سه فاز هستند.
    2-وقتی صحبت ازاینورتر به میون میاد دیگه مدارات فرمان ستاره ومثلث و چپ گرد راستگرد کنار میره چون خود اینورتر قادره موتور را با شیبی که براش تعریف میکنی موتور را به سرعت نامی یا سرعت دلخواه برسونه
    3- نکته حفاظتی اینکه از خروجی اینورتر تا موتور هیچ المانی (فیوز؛کنتاکتور؛و....) نباید قرار بگیره چون اگر اینورتر در حال کار بدون مصرف کننده بشه خطا میده وباید اینورتر راخاموش کنی و مجددا" راه اندازی کنی
    4 - به هنگام وصل موتور به اینورتر باید به پلاک موتور ونحوه اتصالش دقت کنی
    توضیح اینکه اگر موتور ستاره دائم باشه میتونید ستاره ببندید ولی اگر ستاره - مثلث باشه باید داخل تخته کلم موتور اتصال را مثلث کنید وسه تا سیم از کلم موتور بیارید به خروجی اینورتر وصل کنید (اگر موتور ستاره- مثلث را ستاره به اینورتر وصل کنید وبه بار نامی در دور نامی ببرید دیگه اون موتور را نخواهید داشت. تشریف ببرید انبار یه موتور نو بگیرید)
    5 -استاندارد توان اینورترهای بازار (0.4و0.75و1.5و2.2و3.7و4.0و5.5و7.5و11و15و18.5و22 کیلو وات)هستند
    6 - دقت کنیدinput power اینورترسه فاز 380ولت باشدچون سه فاز 230ولت وتکفاز 230 ولت نیز در بازار وجود دارد که ظاهرا"هیچ فرقی بایکدیگرندارند

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X