اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست معرفی منبع برای تعمیر کامپیوتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست معرفی منبع برای تعمیر کامپیوتر

سلام
    من می خوام در مورد تعمیرات سخت افزاری کامپیوتر یه منبع خوب پیدا کنم و مطالعه کنم
    کتاب سه جلدی " تعمیر کار عمومی رایانه شخصی " خسروپور را دارم اما به نظر بیشتر به معرفی سخت افزار پرداخته نه تعمیر
    می خواستم کلاس برم همگی بالای 400 قیمت دادن ! :sad: ( یه جورایی مقدور نیست )
    اگه منبع مناسبی می شناسید ، لطفا" معرفی کنید
    ممنونم

پاسخ : درخواست معرفی منبع برای تعمیر کامپیوتر

یه کتاب دوجلدی رو دوستم از نمایشگاه کتاب گرفت حدودا دوتایی 20 تومن شدن قدیمی بودن ولی من دیدمشون که عالی بودن ولی در مورد روش کار سخت افزار ها و مکانیزمشون بود نه تعمیرشون
    شما می تونی کتاب +A رو که یه مدرک بین المللی مثل ICDL و MSCE هست ولی برای سخت افزاره رو بگیری ولی اینم تعمیرشو یاد نمیده. یه کار بهتر شما مشکلاتتو همینجا مطرح کن ما و تمامی بر و بچ سایت تا بتونیم آنلاین بشیم و تا بدونیم به شما کمک می کنیم تا مشکلتون رفع شه مگه نه بچه ها
    بر و بچ سایت: راست میگه
    خوب خودتون که جوابشونو شنیدین .
    به هر حال در خدمتیم .
    در مورد اون کتاب دوجلدی هم اطلاعات بیشترو بعدا براتون مینویسم
    مرسی
    Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5

دیدگاه

سلام
      یاد گرفتن تعمیرات تو ایران بصورت کلاسیک کمی مشکله مثلا همین +A ممکنه کلی از وقت و هزینه بگیره و چیز زیادی هم عایدتون نشه ولی اگه بتونید تو یک مرکز تعمیراتی مطمئن بصورت کارورز کار کنید و با مشکلات واقعی رو به رو بشید بهتر یاد میگیرید
      درسته که کتابها یک تعداد اصول کلی رو یاد میدن ولی تعمیرات چیزیه که ممکنه 10 درصدش رو بشه تو کتابها نوشت
      در ضمن پیشنهاد دوست خوب و فعالمون جناب آقای بابا زاده هم منطقی بنظر میرسه
      موفق باشید.

دیدگاه

ممنون
        خیلی خوب قبول سوال می پرسم :
        سوال اول :
        من توی همین کتابها خواندم از برتری های مدلهای atx به at این بود که shotdown به صورت نرم افزاری صورت گرفت
        من یه سیستم دارم که در گذشته این خصلت را داشته اما بر اثر آسیب دیدن مادربرد !!! ، m/b عوض می شه اما همون مشخصات قبلی را داره ... ولی دیگه خاموش کردنش ففقط از طریق دکمه پاور انجام می شه باید یه مدت نگه داری تا خاموش بشه ... علت ؟؟
        کانکتورهای کنترلی مربوط به power را هم چک کردم ... فایده ای نداشت
        نظرتون چیه ؟

دیدگاه

اولش برو تو bios بعد برو تو power management و بعد acpi function رو فعال کن
          این از تنظیم سخت افزاری که می تونی بایاس رو بجای این کار ریست هم بکنی
          بعد یه تنظیمی هم تو ویندوز برای این کاره
          تو رجیستری تو مسیر HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Window NT\CurrentVersion\Winlogon برو و یه string با نام PowerdownAfterShutdown هست که اگه نبود بسازش (به کوچیکی بزرگی حروف دقت کن)
          و بهش مقدار یک بده
          اطلاعات جدیدتری گیر اوردم می گم
          مرسی
          Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5

دیدگاه

سلام
            ی کامپیوتر قدیمی 775 دارم که برای دیدن فیلم استفاده میکنم، که همیشه مشکل رم داشت، اسلات و رم رو تمیز میکردم بعد ی مدت دوباره دچار مشکل میشد تا اینکه ی کار غیر اصولی کردم ج داد، ی سمباده نرم گرفتم هر چهار تا رم رو سمباده زدم عالی شد ، سوال اینجاست که چرا همچین اتفاقی میوفته که حتی تمیز کردن هم ج نمیده حتما باید ی لایه ورداشته بشه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Celine نمایش پست ها
              سلام
              ی کامپیوتر قدیمی 775 دارم که برای دیدن فیلم استفاده میکنم، که همیشه مشکل رم داشت، اسلات و رم رو تمیز میکردم بعد ی مدت دوباره دچار مشکل میشد تا اینکه ی کار غیر اصولی کردم ج داد، ی سمباده نرم گرفتم هر چهار تا رم رو سمباده زدم عالی شد ، سوال اینجاست که چرا همچین اتفاقی میوفته که حتی تمیز کردن هم ج نمیده حتما باید ی لایه ورداشته بشه؟
              با جا گذاشتن و در آوردن مکرر قطعات اسلاتی مثل RAM ها ، لایه روکش طلا زبانه ها از بین میره و لایه مس باقی میمونه که پس از مدتی اکسید میشه و جریان رو از خودش عبور نمیده.
              کاری که شما انجام دادید ، یعنی سنباده زدن باعث پاک شدن اکسید ها شده.
              مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
              https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X