اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سنسور مادون قرمز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سنسور مادون قرمز

سلام بر همگی
    یه پروژه دارم که تعداد افراد حاضر در یک ساختمان رو در lcd با atmega32 نشون میده . نمی دونم از چه نوع سنسور مادون قرمز ی که بردش به 30-40 سانتی متر برسه استفاده کنم . توی سایتا نوشته بودند که باید مدوله کرد تا بردش زیاد بشه . چه جوری ؟
    اگه کسی راه حل دیگه ای داره لطفا راهنمایی کنه.
    از دو تا وقفه خارجی int0 و int1 استفاده کردم . به این صورت که رسیدن به سنسور اول و بعد سنسور دوم یعنی ورود فرد به ساختمان (++k) و اگر سنسور دوم فعال شود بعد سنسور اول یعنی خروج فرد (--k)
    به وقفه های خارجی ، سنسور مادون قرمز وصل کردم . شنیدم که برد سنسور های مادون قرمز در حد چند میلی متره

پاسخ : سنسور مادون قرمز

دیدگاه

دستتون درد نکنه
      مادون قرمز sharp بردش چقدره؟
      میتونم خروجی سنسور مادون قرمز رو بدم به آی سی 7414 (حلقه هیسترزیس)؟ و بعد خروجی آی سی رو بدم به وقفه خارجی؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ICE-ELEC
        منظورتون از این سنسور چیه ؟ میشه بیشتر در مورد مدار و برد سنسور توضیح بدید

دیدگاه

سلام.این بحث در مورد گیرنده هست یا فرستنده..چیزی که دوستان عکسشو گذاشتن مربوط به گیرنده میشه نه فرستنده.ودر مورد فرستندگی این نوع ال ای دی ها عرض شود بستگی به نوع اون داره وفرکانس کاری اون که در بهترین وضیعت تا 15 متر یا بیشتر هم برد دارن ..شما اگه برد مد نظر هست استفاده از چند IR به صورت سری با یک ترانزیستور دارلینگتون یا فت همچنین استفاده از رفلکسر به اون چیزی که میخواین میرسین فقط عرض پالسی رو که مدوله میکنین در نظر بگیرین موفق وموید باشین

دیدگاه

من فقط برای حدود 40 سانتی متر لازم دارم
            میشه طراحی مدار مادون قرمز با مودوله کردن (فرکانسی ) رو برام بفرستید اصلا نمیدونم چه طوری به فرستنده مادون پالس با فرکانس 38k بدم و در گیرنده مادوله کنم با چه آی سی ؟ چه نوع خازن هایی ؟ - برق قدرت میخونم توی این مسائل خیلی ضعیفم
            با تشکر

دیدگاه

سلام دوست عزیز
              گذشته از فرستنده و گیرنده های IR، میتونی از سنسورهای PIR هم استفاده کنی، هم دقیقترن و هم راحت تر. اینجا رو ببین:
              http://eshop.eca.ir/%D8%AC%D8%B3%D8%...AA%D8%AC%D9%88
              تشكر نكن، صلوات بفرست:

[img width=165 height=100]http://www.askdin.com/gallery/images/29839/1___________5.png[/img]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X