اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پایین آمدن سطح ادب و روابط اجتماعی در انجمن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پایین آمدن سطح ادب و روابط اجتماعی در انجمن

متأسفانه مدتیه که با یک پدیده عجیب روبرو شدیم !
    فحاشی و صحبت چاله میدونی در انجمن !
    هرکس از حرف هرکی خوشش نمیاد، شروع می کنه به فحاشی و رجز خوندن !
    اگر داخل انجمن تاپیکش پاک بشه، توی پیغام خصوصی شروع می کنه به فحاشی.
    یک سوال برای خیلی هاتون پیش اومده، اونم چرا سطح علمی انجمن پایین اومده ؟ چیز جدیدی نیست ؟
    یکی از علت های اصلی همین طرز برخورد کاربرها با اعضای دیگه هستش
    متأسفانه این کاربرها که تعدادشون داره بیشتر هم میشه، با سطح علمی بسیار پایین، کاری ندارند جز تمسخر و فحاشی به بقیه اعضا و همین امر باعث شده بسیاری از کاربران قدیمی که همگی در رده افراد متخصص و استاد هستند، دیگه به انجمن سر نزنند و هر روز بار علمی انجمن پایین تر بیاد !
    افرادی که بدون هیچ چشمداشتی و بصورت رایگان میان اطلاعات خودشون رو در اختیار ما میزارند و کمترین کاری که می تونیم بکنیم، تشکر کردن از اوناست، در عوض با فحاشی و تمسخر ازشون تشکر می کنیم !
    متأسفانه بعد از این همه سال، ما نتونستیم به خیلی از کاربرها، این حرف رو تفهیم کنیم، که دوست عزیز، اگر سوالی می پرسید، کسی وظیفه پاسخگویی به شمارو نداره ! اگر هم کسی جواب داد، حتی اشتباه، به شما لطف کرده !
    متأسفانه به خاطر حفظ انجمن مجبوریم خیلی سفت و سخت تر برخورد کنیم و بعد از این هر کسی که حتی برای اولین بار از الفاظ رکیک استفاده بکنه، بدون هیچ عذر و بهانه ای اخراج میشه
    از دوستان عزیز هم خواهش دارم در صورت مشاهده هرگونه پست نامربوط و حرف رکیک، با گزینه گزارش به مدیر اطلاع رسانی کنند تا سریعاً برخورد بشه

پاسخ : پایین آمدن سطح ادب و روابط اجتماعی در انجمن

با سلام و عرض خسته نباشید. یه چیز سایت stackoverflow رو تحسین میکنم و اون اینه که کسی اونجا جرات اینو نداره که سوال بی ربط یا جواب نامربوطی بده که این باعث میشه از امتیازاتش کم بشه و نهایتا غیر فعال بشه و هم میشه توش سوال بونز مطرح کرد و به اونی که جواب میده امتیازی بالا از طرف مطرح کننده سوال تعلق میگیره یه سیستم کاملا علمی و رقابتی. اگه بشه یه همچین سیستمی تو ECA پیاده سازی بشه خیلی تو افزایش بازده علمی موثره.

دیدگاه

سلام جناب اکرمی
      ممنون از اینکه این موضوع براتون اهمیت داره و در کنار علم و تخصص به ادب و احترام اجتماعی هم اهمیت میدین.
      گرچه با تمام فرمایشاتتون موافقم، اما به نظرم اخراج افراد کار شایسته ای نیست.
      پیشنهادم اینه که به جای اینکار از دسترسی های مدیریتیتون استفاده کنین و ضمن تذکر به فرد خاطی پستش رو تصحیح بفرمائید. اگه برای بار دوم و سوم از فرد چنین چیزی مشاهده شد اقدامات شدیدتری مثل اخراج و غیره بکنید. خب بالاخره هیچی هم نباشه بعضیا در کنار ادب کم و اخلاق بدشون گاها یه تخصصی هم دارن و بعضی اطلاعاتشون میتونه به درد دیگران بخوره.
      ضمنا، یه پیشنهاد دیگه هم واسه ارتقای سطح کیفی سایت دارم و اونم اینه که گرچه تعداد افراد متخصص و مجرب سایت کم نیست و ماشالله خیلی از دوستان از بهترینهای تخصص خودشونن،آ‌ اما هستن مهندسین و اساتیدی که بدلیل عدم اطلاعشون از سایت و انجمنش و همچنین گردش اطلاعاتی اینجا عضو انجمن نیستن و ما از وجودشون بی بهره ایم. تلاش کنین این افراد رو در سایت افزایش بدین تا ماها هر روز به عضویت در ECA و همکلام شدن با اونها افتخار کنیم. البته شاید هم بد نباشه که از بین همین اعضای سایت هم اساتید و برجستگان معرفی بشن (مثل همون تاپیک معرفی خود، اما برای باتجربه ها و اساتید الکترونیک) تا دیگران باهاشون آشنا بشن و از وجودشون استفاده کنن.
      ممنون از اینکه نظر بنده رو خوندین.
      تشكر نكن، صلوات بفرست:

[img width=165 height=100]http://www.askdin.com/gallery/images/29839/1___________5.png[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد نعمت الهیان
        گرچه با تمام فرمایشاتتون موافقم، اما به نظرم اخراج افراد کار شایسته ای نیست.
        پیشنهادم اینه که به جای اینکار از دسترسی های مدیریتیتون استفاده کنین و ضمن تذکر به فرد خاطی پستش رو تصحیح بفرمائید. اگه برای بار دوم و سوم از فرد چنین چیزی مشاهده شد اقدامات شدیدتری مثل اخراج و غیره بکنید. خب بالاخره هیچی هم نباشه بعضیا در کنار ادب کم و اخلاق بدشون گاها یه تخصصی هم دارن و بعضی اطلاعاتشون میتونه به درد دیگران بخوره.
        الان نزدیک به چند ساله که داریم با مدارا و وسواس، مثلا در جهت فرهنگ سازی، سعی می کنیم با کاربرها صحبت کنیم تا متوجه بشند کارشون اشتباهه
        متأسفانه مثل اینکه امکان پذیر نیست و الان عوض فرهنگ سازی ، داریم میبینیم بعضی ها با سوء استفاده از این نرمش، کار سخیف خودشون رو برای چندمین بار تکرار می کنند و همین کار باعث شده تا به تعداد اینجور افراد اضافه بشه و هم اینکه کاربرهای با سطح علمی بالا و سن بالا انجمن رو به جای اینکه یک جای علمی ببینند شبیه به یک مهدکودک ببینند که کلی بچه قد و نیم قد دارن میزنن تو سر و کول خودشون و دیگه به انجمن سر نزنند !
        فکر می کنم ترس از اخراج شدن خیلی تأثیرش بیشتر از مشاوره باشه !
        امیدوارم دوستان هم همکاری کنند تا هرچه سریعتر انجمن از وجود اینگونه کاربرها سریعتر پاک بشه

دیدگاه

این حرفم رو به شکل نقد نگاه کنید بهش
          اگر این روش به شکل اون تاپیک چند وقت پیش در مورد AVR و CPU اعمال بشه فک کنم 10-12 تا کاربر بیشتر نمونه
          یکی از علت های راه افتادن اون بحث هم همین پاک شدن یک پست بدون اشکال بود .
          من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !

دیدگاه

سلام
            من از وقتی که با این انجمن آشنا شدم کاری جز سوال کردن نداشتم :redface:
            و متاسفانه سوادم در حدی نیست که بتونم عزیزان رو راهنمایی کنم
            به نظر من کاربرا به چهار دسته تقسیم میشن:

اول اونایی که واقعا سواد و تخصص دارن و آدم رو طوری راهنمایی میکنن که آدم دلگرمی خاصی پیدا میکنه؛ و متاسفانه تعدادشون خیلی کمه

دوم اونایی که سواد دارن ولی ادب ندارن؛ معمولا وقتی راهنمایی میکنن چندتا تیکه هم بار آدم میکنن و بعضی وقتا آدم واقعا دلسرد میشه؛ خیلی وقتا راهنمایی های دیگران رو قبول ندارن و بدون توجه به روند تاپیک حرف خودشون رو میزنن؛ احترام این افراد به خاطر داستان استاد و و شاگردی واجبه

سوم افرادی که تجربه و علم زیادی ندارن ولی با ادب و احترام همون مقدار اندک علمشون رو در اختیار دیگران میذارن؛ این افراد معمولا توی انجمن زیاد تو چشم نیستن!

دسته چهارم که خیلی هم روی اعصابن اونایی هستن که نه چیزی بلدن و نه ادب دارن ؛ توی همه چیز نظر میدن و خیلی وقتا بدون اینکه بدونن بحث در مورد چی هست میپرن وسط یه تاپیک و...؛ به این افراد فقط باید بی محلی کرد :eek:

یه دسته هم هستن که عضو میشن و فقط یکی دوتا سوال میپرسن و راهشونو میکشن و میرن
            آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

116 کتابخانه مورد نیاز برای Altium Designer

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.

دیدگاه

به نظر من باید این افراد رو برای مدتی از اجازه دسترسی به سایت محروم کنیم
              اگه تکرار کنن اخراج دایمی شن
              راه در جهان یکی است و ان راه راستی است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin9173607961
                به نظر من باید این افراد رو برای مدتی از اجازه دسترسی به سایت محروم کنیم
                اگه تکرار کنن اخراج دایمی شن
                [img width=176 height=100]http://s6.picofile.com/file/8219555100/y1n8mde2ggfr.gif[/img]

http://s6.picofile.com/file/8249184400/yas_and_aligator.mp3.html
                -----------------------------------------------------------------------

دیدگاه

سلام
                  البته بنده با اخراج این جور افراد مخالفم
                  الان شما خودتونو بزارید جای یه آدم بی ادب که بخوان اخراجت کنند
                  آیا با یه نام کاربری دیگه وارد نمیشید و بیشتر فحاشی نمیکنید
                  به نظر من فقط به قول دوستمون باید بیخیال از کنارشون رد بشیم و پستشون رو اصلاح یا حذف کنیم و محترمانه ازشون خواهش کنیم که به کار زشتشون ادامه ندن(بدون اهانت یا تیکه انداختن بهشون)
                  و یا حتی با کلماتی مثل اینکه شما دانشجوی این مملکتی یا شما یه فرد تحصیل کرده هستید اونارو ترقیب کنیم تا با فرهنگ بهتری پست بزنند
                  باور کنید خیلی تاثیر داره
                  [آموزشی] کنترل رله با پیامک توسط sim800l
                  [آموزشی] راه اندازی سنسورهای DHT11 و DHT22 با کدویژن
                  [آموزشی] مدار عملی اتصال میکروفن خازنی به میکروکنترلر
                  [آموزشی] آموزش نحوه راه اندازی میکروهای fmd
                  صفحه اینستاگرام : ecdco_ir

دیدگاه

به نام خدا

سلام

بنده هم از این موضوع که کاربرهای هستند که چه خواسته و چه نا خواسته موجب ناراحتی دیگران میشونده ناراحت هستم

و تمام نظر و راحل های دوستان رو خوندم و همشون برام جالب امد و کار امد

ولی یکم سخته به نظرم

بهترین هم به نظرم راحل دوست خوب ما جناب محمد ن بود
                    اما با یکم تغییر....
                    ان هم این که تعداد تذکر ها بیشتر باشه و چند جناح و با کمال ادب هم از طرف مدیر هم از طرف کاربران اگه هم تاثر نداشت به یکم ................. باز هم تاثر نداشت در نهایت ..... بشه دوست ندارم اون کلمه رو بگم :sad: :sad: همونی که حناب آقای فرشاد اکرمی گفتن انجام بدن
                    !!!!!اگر به دست من افتد فراق را بکشم!!!!!!
                    نمی خواستم برم رفتم پشیمونم اگه رفتم دارم می میرم از عشقت من از عشق تو سر رفتم نمی تونم که برگردم به احساس تو بد کردم نفهمیدم چی پیش اومد که قرمز بودو رد کردم

[move]-----------خداوند لعنتشان كند...-------------[/move]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط reza babatabar
                      سلام
                      البته بنده با اخراج این جور افراد مخالفم
                      الان شما خودتونو بزارید جای یه آدم بی ادب که بخوان اخراجت کنند
                      آیا با یه نام کاربری دیگه وارد نمیشید و بیشتر فحاشی نمیکنید
                      به نظر من فقط به قول دوستمون باید بیخیال از کنارشون رد بشیم و پستشون رو اصلاح یا حذف کنیم و محترمانه ازشون خواهش کنیم که به کار زشتشون ادامه ندن(بدون اهانت یا تیکه انداختن بهشون)
                      و یا حتی با کلماتی مثل اینکه شما دانشجوی این مملکتی یا شما یه فرد تحصیل کرده هستید اونارو ترقیب کنیم تا با فرهنگ بهتری پست بزنند
                      باور کنید خیلی تاثیر داره
                      سلام
                      خب اگه با اکانت دیگه هم وارد شد بازم اخراج کنید،اگه بازم اکانت ساخت دوباره اخراج کنید، اگه بازم ساخت اخراج کنید .......... انقدر اخراج کنید تا یارو خسته بشه و بیخیال شه...!
                      1 در دنیا 100 در آخرت (درس و مشق فعالیتمو تو انجمن کم کرده)
                      من آنچه شرط بلاغست با تو میآ‌گویم. تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال. سعدی
                      !Electronic On! Programming On
                      هوشمندانه سوال بپرسیم!
                      http://ir02x6.persiangig.com/logo/eca/tanks_01.png

دیدگاه

سلام
                        یک حق عضویت ( حتی اندک ) یا الزام به دعوت از طریق یک از اعضا رو لحاظ کنین

دیدگاه

سلام به دوستان
                          پیشنهادی که میتونم اینجا بدم اینه که شما در کنار دکمه تشکر ، دکمه نارضایتی رو هم بذارید.اینجوری اگه کسی اشتباه کرد همه بهش امتیاز منفی میدن.اینجوری تو خلاصه مشخصات بالای تصویر به طور مثال بنویسید :
                          -دریافتی: 200
                          -نارضایتی: 10
                          ارسال: 200
                          اینجوری همه یک تصویر از کسی که میخواهیم جواب بدیم بهش داریم
                          کاربراني که از اين پست تشکر کرده اند:

من،تو،او،ما،شما،ايشان و چند نفر از دوستان و همشهريان محترم،الاالخصوص کسبه محل

براي اين ارسال, 99999999 کاربر تشکر اهداء کرده است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد خان
                            سلام به دوستان
                            پیشنهادی که میتونم اینجا بدم اینه که شما در کنار دکمه تشکر ، دکمه نارضایتی رو هم بذارید.اینجوری اگه کسی اشتباه کرد همه بهش امتیاز منفی میدن.اینجوری تو خلاصه مشخصات بالای تصویر به طور مثال بنویسید :
                            -دریافتی: 200
                            -نارضایتی: 10
                            ارسال: 200
                            اینجوری همه یک تصویر از کسی که میخواهیم جواب بدیم بهش داریم
                            سلام
                            روش خوبیه
                            ولی یه روانی میاد برای تمام پستهایی که مثلا آقای x گذاشتن دکمه نارضایتی میزنه و کار رو خراب میکنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فرشاد اکرمی
                              و همین کار باعث شده تا به تعداد اینجور افراد اضافه بشه و هم اینکه کاربرهای با سطح علمی بالا و سن بالا انجمن رو به جای اینکه یک جای علمی ببینند شبیه به یک مهدکودک ببینند که کلی بچه قد و نیم قد دارن میزنن تو سر و کول خودشون و دیگه به انجمن سر نزنند !
                              خیلی دیر اقدام کردید متاسفانه(هرچند بازم خوبه!)
                              بنده یکی از همون کاربران قدیمی هستم که هنوز هم که هنوزه مورد عنایت یه عده کودک! قرار دارم!!!
                              با خودم عهد کرده بودم دیگه پا به این انجمن نزارم و برا همین کلا قید همه چیز انجمن از جمله دوستان عزیزی همچون شهرام نوربخش، نیما رضایی، مسعود سمرقندیان، مصطفی حیدری، و خیلی های دیگه که بخوام اسم ببرم نوستالژی میشه رو زدم
                              امروز داشتم دنبال یه مطلب میگشتم که از قضا دوباره سر از این سایت درآوردم
                              اگر هم الان این اکانت رو باز کردم فقط و فقط برای جواب به این تاپیک بوده و جناب بلورچیان میتونند حذفش کنند
                              متاسفانه وجود کاربران مخل نظم از یک طرف و عدم رسیدگی مناسب از سوی بچه های نظارتی از طرف دیگه، به این مشکل دامن زد
                              بارها بود که میدیدم پس از ارائه مشکل و یا گزارش به مدیر و ... در رابطه با قضیه خودم مقصر شناخته میشدم و مورد لطف یکی از اعضای عزیز نظارتی هم تا مدتها قرار گرفتم که دست آخر و پس از تذکر مسئولان رده بالاتر با انداختن این تیکه بهمون که "چون رفتارم باعث شده یه عده به کنجی برن و اشکشون در بیاد دیگه ... " رفتارش کمی (خیلی کم!) بهتر شد

در رابطه با اشتباه کاربران خاطی در این امر کاملا موافقم اما این رو هم در نظر بگیرید که در این قضیه متاسفانه تعدادی از مسئولین هم بی تقصیر نبودند
                              وقتی بنده نوعی ابراز میکنم که یه مشکل وجود داره و در عوض اینکه مشکل حل بشه خودم مقصر میشم و میبینم مشکل حل نمیشه حق بدید که بودن با دلسردی همراهه و دست آخر چاره ای جز رفتن نیست
                              با یکی از همکاران علمی که از قضا دوست صمیمی هم هستیم و مدتهاست دیگه به انجمن نمیاد چند وقت پیش صحبت میکردم و اتفاقا ایشون هم همین واژه مهدکودک رو بکار برد و گفت تنها دلیل گهگاه اومدنش دیدار با دوستان قدیمیش هست و نه چیز دیگه

از همه این قضایا و درد دلها که بگذریم(چون آبی ازش گرم نمیشه و ...) ساده ترین راه گرفتن حق عضویت هستش
                              لازم نیست مبلغ زیادی باشه
                              1000 یا 2000 تومن هم کافیه تا یه عده از سر بیکاری وارد انجمن نشن و اینجا رو با پاتوق های کوچه محله ای یا فیسبوک اشتباه نگیرند
                              بعید میدونم مبلغ هم به اندازه ای باشه که کسی نتونه پرداخت کنه
                              اما همین مبلغ باعث میشه خیلی افراد بیکار تا با قضیه حق عضویت مواجه میشن قید حضورشون رو بزنن و باقی ماجرا.

موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X