اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خازن سوپر فاراد

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خازن سوپر فاراد

با درود
    این عکس خازن سوپر فاراد 1.5F 5.5v هستش که از جوان تهیه کردم
    http://s5.picofile.com/file/8160537150/DSC_0274.JPG
    قطب های این خازن به چه صورتی هست ؟
    من شنیدم که در چراغ ها و علائم راهنمایی و رانندگی که دارای Led هستند از این نوع خازن بجای باتری استفاده شده است ، این موصوع صحت داره ؟

پاسخ : خازن سوپر فاراد

از این خازن ها میشه بجای باتری برای ذخیره انرژی استفاده کرد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mitra_sh نمایش پست ها
      از این خازن ها میشه بجای باتری برای ذخیره انرژی استفاده کرد
      خیر، عملا به صرفه نیست و گذشته از آن مشخصه ولتاژ/جریانش با باتری کلی متفاوته
      رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aryanaar نمایش پست ها
        با درود
        این عکس خازن سوپر فاراد 1.5F 5.5v هستش که از جوان تهیه کردم

قطب های این خازن به چه صورتی هست ؟
        من شنیدم که در چراغ ها و علائم راهنمایی و رانندگی که دارای Led هستند از این نوع خازن بجای باتری استفاده شده است ، این موصوع صحت داره ؟
        باسلام:
        درست است این یک خازن 5.5 ولت 1.5 فاراد است که می تواند انرژی زیادی را در خود ذخیره کند اما پس از شارژ کامل و تخلیه ولتاژ توسط ال ای دی و مقاومت سری با آن تخلیه می شود و نیازمند شارژ مجدد با یک ولتاژ 5.5 ولتی را دارد. پس نمی تواند جایگزین مناسبی برای باتری باشد. شما پولی را که می خواهید صرف استفاده از آن کنید بهتر است یک باتری 3.7 ولت قابل شارژ بخرید که ده ها بار بیش تر جریان و ولتاژمناسب به شما توان می دهد.
        علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
        نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

در موارد متعددی استفاده از سوپر کپ به جای باتری کاملا مقرون به صرفه و اجرایی شده است
          یکی از موارد در کاربردهاییه که تعداد دفعات شارژ و دشارژ باتری بالاست! مشابه همین چراغ های ال ای دی راهنمایی و روشنایی جاده ها
          مورد بعدی در مکانهایی است که دسترسی و تعویض باتری سخت و یا اصول غیر ممکن هست مثل ماهواره ها!
          یا در مواردی که جریان برست نیاز باشه مثل استارت ماشین!
          یا ....
          در این موارد کاملا مقرون به صرفه هست که از سوپر کپ استفاده شود- نمودار دشارژ خازن رو میشه با مدارهای مبدل مشابه باتری کرد این مورد اصلا کار سختی نیست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X