ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    2012/08/16
    49
    0

راه اندازي دوربين OV7670+FIFO با AT91SAM7X256

مدت ها در سايت هاي داخلي و خارجي دنبال يک سورس براي راه اندازي اين ماژول با AT91SAM7 بودم که متاسفانه چيزي پيدا نکردم و تمامي سورس ها به ميکرو هاي NXP , ST خلاصه ميشد حتي سورس هايي از راه اندازي اين دوربين با اردوينو بود :eek: اما با اين ميکرو هيچي حداقل من نتونستم پيدا کنم در سايت ها هم فقط راجع به راه اندازي اين دوربين با SAM7 بحث شده بود و کسي موفق به راه اندازي اون نشده بود و استدالال هم اين بود که سرعت I/O اين ميکرو پايين و غيره اما سورس هايي از راه اندازي اين دوربين با AVR هم موجود هست .پس تصميم گرفتم خودم راه اندازيش کنم.شروع کردم به خوندن سورس هاي موجود و برنامه اي و نوشتم و با ازمون و خطاهاي زياد تونستم تصوير و از ماژول بگيرم و روي LCD2.8 داخل فروشگاه نمايش بدم :nice:اما يک مشکل هست اونم رنگ تصويره,که بيرنگه و يا مايل به ابيه که در تصاويري که ضميمه کزدم دوستان ميتونن ببينن البته فريم ريت تصويرم پايينه که ديگه اين مربوط به سرعت ميکرو که با کوچيک کردن تصوير از QVGA به QCIF فکر کنم تا حدودي حل بشه. حالا دوستاني که اين ماژول و با ميکروهاي ديگه راه انداختن کمک کنن تا اين مشکلم برطرف کنم و سورس و شماتيک و بزارم تا ديگرانم استفاده کنن.ممنون :nice:

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2012/08/16
    49
    0

پاسخ : راه اندازي دوربين OV7670+FIFO با AT91SAM7X256

:cry: :sad:

2014/06/21
    14
    1

آقا عرفان سلام شما به راحتي ميتونيد با ريجيستر Gain conttrol اين مشکل رنگتو حل کني البته بايد چندتا رجيستر رو اول فعال کني ، بعد ميتوني به سيستم gain conttrol برسي الان رجيسترهاش يادم نيست ولي اگه خواستي بگو برات نگاه کنم
    در خدمتيم دادا ياعلي
    2009/12/26
    1,730
    264

يک چيز مهم در مورد اين دوربينها هست اينه که فيلتر ir ندارن! تمام دوربين ها فيلتر اي ار دارن تا نور مادون قرمز محيط رو فيلتر کنه و اجازه بده رنگهاي مرئي بيشتر ديده بشن! ولي اين دوربينها که خودم دو تاش رو استفاده کردم و بررسي کردم فيلتر رو ندارن
    اگر فيلتر اي ار رو از هر دوربيني در بياريد ميبينيد که هيمنطوري ميشه
    2012/08/16
    49
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط علي دشته صبح
    آقا عرفان سلام شما به راحتي ميتونيد با ريجيستر Gain conttrol اين مشکل رنگتو حل کني البته بايد چندتا رجيستر رو اول فعال کني ، بعد ميتوني به سيستم gain conttrol برسي الان رجيسترهاش يادم نيست ولي اگه خواستي بگو برات نگاه کنم
    در خدمتيم دادا ياعلي
    سلام دوست عزيز ممنون بابت توجهت
    من تمامي رجيستر هايي که مربوط به gain ميشه و تغيير دادم ولي متاسفانه به نتيجه نرسيدم. :angry:
    نقل قول نوشته اصلی توسط voyager2020
    يک چيز مهم در مورد اين دوربينها هست اينه که فيلتر ir ندارن! تمام دوربين ها فيلتر اي ار دارن تا نور مادون قرمز محيط رو فيلتر کنه و اجازه بده رنگهاي مرئي بيشتر ديده بشن! ولي اين دوربينها که خودم دو تاش رو استفاده کردم و بررسي کردم فيلتر رو ندارن
    اگر فيلتر اي ار رو از هر دوربيني در بياريد ميبينيد که هيمنطوري ميشه
    مرسي بابت راهنماييتون خيلي کمک کرد چون وقتي نو فلورسانس به ناحيه تابيده ميشد دوربين بعضي رنگ ها رو درست نشون ميداد و اين باعث گيج شدن من شد حالا سوالم از شما اينه که براي ساخت فيلتر ir براي اين دوربين بايد به صورت نرم افزاري اقدام بشه؟چون در سايت خارجي ديدم که با قرار دادن رنگ روي yuy و ضرب کردن مقادير در يکسري اعداد نتيجه گرفته بود؟و سوال دومم اين که شما تونستين اين مشکل و حل کنين؟
    2009/12/26
    1,730
    264

فيلتر اي ار که روي همه ي دوربين ها هست ميتونيد از روي دوربين هاي خراب در بياريد يا چند تا دوربين موبايلي خراب بگيريد از تعميراتي ها و پشت لنز اگه بازش کنيد يه تيکه شيشه ي قرمز رنگ هست اونو جدا ميکنيد و ميچسبونيد قسمت پشت لنز دوربينتون! همين
    به صورت نرم افزاري هم حتما امکانش هست ولي مسلما وقتي اي ار هست پيکسل هاي دوربين زودتر اشباع ميشن و به صورت نرم افزاري تا يه حدي ميشه تصحيحش کرد
    2012/08/16
    49
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط voyager2020
    فيلتر اي ار که روي همه ي دوربين ها هست ميتونيد از روي دوربين هاي خراب در بياريد يا چند تا دوربين موبايلي خراب بگيريد از تعميراتي ها و پشت لنز اگه بازش کنيد يه تيکه شيشه ي قرمز رنگ هست اونو جدا ميکنيد و ميچسبونيد قسمت پشت لنز دوربينتون! همين
    به صورت نرم افزاري هم حتما امکانش هست ولي مسلما وقتي اي ار هست پيکسل هاي دوربين زودتر اشباع ميشن و به صورت نرم افزاري تا يه حدي ميشه تصحيحش کرد
    يه دوربين از رو يه گوشي خراب که داشتم در اوردم ولي لنزش خيلي کوچيکه :cry:فکر کنم بايد يه وب کم گير بيارم

2009/12/26
    1,730
    264

لنز اينا رو ممکنه جاهايي که دوربين نصب ميکنن داشته باشن فقط دقت کنيد داشته باشن فيلتر رو
    يا دوربين موبايلي خراب با لنز بزرگ گير بياريد
    دوربين موبايلي که لنزش پيچي نباشه مثل همين عکس فيلتر بزرگتري دارن که به کارتون مياد- در واقع بايد اون برد سنسور رو از بدنه که با چسب بهش چسبيده جدا کنيد و زيرش يه شيشه ي نازک قرمز رنگ هست اونو در بياريد با دقت که نشکنه يا اينکه لنز فيلتر دار بگرديد پيدا کنيد مثل همون وب کم ها که دارن فيلتر رو روي لنز
    2014/09/26
    15
    1

با سلام
    دوستان امکان داره یک برای برای راه اندازی دوربینov7670 +fif0 قرار بدین؟
    اگر ممکن است سورس و نقشه مدار را نیز قرار بدین . با هر میکرو کنترلری باشه (lpc 17 68 ویا stm32f103 ویا at91sam7x)
    من خیلی تو سایت ها گشتم اما چیزی پیدا نکردم
    با تشکر
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9