ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 18
    2010/11/26
    ایران - مشهد
    517
    101

پریدن خود به خودی فیوز

سلام
    یک ماهی هست که فیوز کنتور خونه خود به خود گه گاهی میپره
    شرکت برق اومدن و گفتن مشکل از فیوز نیست . سیم کشی داخلیه که ایراد داره یا وسیله ای خرابه
    اول از همه احتمال دادیم که شاید سیم ها مشکل دار باشن همه سیم هارو از داخل جعبه تقسیم ها بررسی کردم و جاهایی که شلوغی داشت رو باسیم مناسب مجددا تکه انداختم و جمع و جور شد
    اما باز هم رفع نشد و بعضی وقتا شاید ساعت 2 ظهر بعضی وقتا هم ساعت 1 شب میپره
    مجدد از شرکت برق اومدن و فیوز رو اینبار عوض کردن و یک فیوز نو 16 آمپری گذاشتن
    توی آشپز خونه ما جا برای جعبه فیوز داره اما داخلش هنوز فیوز نداشت منم رفتم 5 تا فیوز خریدم و فروشنده میگفت همون 16 آمپر ببر اما من فیوز 10 آمپری رو درخواست دادم و توی آشپزخونه نصب کردم برای اتاقا و حیاط و.....
    امشب باز فیوز خود به هود پرید !!!!!! :cry2: اما فیوز های جعبه هیچ کدوم نپریده بودن !
    فقط لامپ اتاق روشن بود و مهتابی اتاق که اون هم مشکلی نداره چون روشن میشه دیگه گاهی هم لامپ اتاق خاموشه اما بازم میپره !
    مشکل از چی میتونه باشه ؟
    فریزر و یخچال ؟ یا سیم کشی ؟ یا وسیله دیگه ؟

اینم بگم که الان درسته باز ممکنه یکی دو روز دیگه باز بزنه پایین!
    مدت هاست نیستم
    2013/03/18
    babol
    1,408
    676

پاسخ : پریدن خود به خودی فیوز

ببینید فیوز برای منازل باید از نوع کلاس c باشه ، مثلا روش نوشته 16c .
    بعضی جاها از کلاس b هست، مثلا 16b .
    فرقشون هم اینه که ، گاها ممکنه چندتا وسایل موتوری (مثل یخچال و ماشین لباسشویی) همزمان باهم روشن بشن ، که فیوز کلاس b سریع تر از کلاس c عمل میکنه و جریان قطع میکنه.
    برای همین میآن از فیوز یکم کندتر که کلاس c هست استفاده میکنن.

حالا شما باید فیوزتون رو چک کنید که از کدام نوع هست ، و آیا در این ساعاتی که برقتون قطع میشه ، دوتا دستگاه آیا باهم روشن میشن یا نه!!!

مشکل از سیم کشی احتمالش خیلی کمه ،

بعد از فیوز من میگم شاید مشکل یخچال یا فریزر باشه ، چون ساعات کاری شون مشخص و و قطع شدن برق هم تقریبا مشخص هست.

باز وسایله دیگه ای ندارید؟

موفق باشید.
    به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
    (پيش به سوي هدف)
    2010/11/26
    ایران - مشهد
    517
    101

امشب رفتم پشت فریزر رو باز کردم با فوتر توشو تمیز کزدم هم صداش کمتر شده هم بهتر خنک میکنه اما اون پشتش دیدم توی نقشه اش نوشته بود هیتر هم داره
    اگه اینجوری باشه که هیتر هروقت یخ زیاد بشه کاربیوفته احتمال داره که هیترش خراب باشه و یه قطعه ای شبیه بیمتال سر راه سیم های هیترش بود . در هر صورت تمیزش کردم تا ببینم چی میشه .
    محافظ برق هارو هم فعلا قطعاتشون رو در آوردم و با سیم کلفت لحیم کردم و یکسره کردم .

همه پریز و کلید هارو هم باز کردم و توشون رو تمیز کردم
    مدت هاست نیستم
    2010/11/26
    ایران - مشهد
    517
    101

رفتم فیوز هارو چک کردم
    فیوز کنتور C16 بود
    و فیوز هایی که خریدم برای جعبه تقسیم B10 پس با این تفاسیر اگه فریزر اتصال بوده باید به دو علت فیوز آشپز خونه قطع میشد اما نشده
    دلیل اول اینکه فیوز آشپز خونه 10 آمپری هست و کنتور 16 آمپری
    دلیل دوم گفتین فیوز b سرعت بالا تری داره اما بازم کنتور قطع کرده
    پس من باید دنبال مشکل توی حیاط باشم
    مدت هاست نیستم
    2013/03/18
    babol
    1,408
    676

با فاز متر چک کن که آیا فیز 10 آمپریت سر راه فاز قرار گرفته ، یا سر راه نول.یعنی سیم ورودی به فیوز 10 آمپری رو چک کن که فازن یا نه. معمولا اینطور که من اطلاعات دارم اگه فیوز ها سر راه نول قرار بگیرن ، با اتصالی نمیپرن و عمل نمیکنن (البته کاملا به این حرف مطمئن نیستم ، فقط شنیده بودم و اجرا میکردم ، چون برای امنیت هم فیوز باید سر راه فاز قرار بگیره ، ولی در اولین فرصت ازش آزمایش میگیرم)
    اگه همه چی اوکی بود ، تو حیاط رو بگرد ببین چخبره .
    پمپ آب دارین منزل؟ اگه دارین چکش کنید. و یا پریز های انباری ، یا پریزهایی که بیشتر رطوبت کنارشونه.

موفق باشید.
    (پيش به سوي هدف)
    2010/11/26
    ایران - مشهد
    517
    101

فیوز کنتور که سر راه فاز هست
    اما فیوز هایی که تو آشپزخونه تازه دو روز پیش نصب کردم اونهارو هم خودم گذاشتم سر راه فاز
    یعنی بدون فازمتر هم همه سیم ها استاندارد رنگیشون رعایت شده بود
    فیوز ها همه تفکیک شده : حمام و دستشودی داخل- حال پذیرایی دستشویی حیاط و لامپ های نصف حیاط-انباری و حیاط خلوت -پارکینگ و سالن و آیفون -آشپز خانه
    اما این نصفه حیاط فک کنم فیوزشون مستقیم با کنتوره که صبح حتما هم سرپیچ ها و کلید پریز ها رو چک میکنم
    مدت هاست نیستم
    2013/03/18
    babol
    1,408
    676

یادمه یکی از همسایه ها اومده بود بهم گفته بود که آقا من هروقت کلید لامپ پشتی رو میزنم ، فیوز میپره، بیا درستش کن.
    منم رفتم سرپیچ رو باز کردم و دیدم ، به ظاهر سالم بود، رفتم کلی وقتمو گرفتم و مسیر سیمکشی رو پیدا کردم ، و مسیر رو چک کردم دیدم نه مشکلی نیست ، برام سوال شده بود مشکل کجاست ، دوباره رفتم سرپیچ و باز کرده بودم ، دیدم یه خط ذوب شده بین دوتا پین فاز و نول هست، و فهمیدم چون در معرض رطوبت بود ،در این سرپیچ شکست عایقی رخ داده و دوتا پین فاز و نول توسط خود سرپیچ بهم وصل شده و باعث اتصال کوتاه بین فاز و نول میشده ، که عوضش کردم و حل شد.

به این نکات هم توجه کنید.

در ضمن چون خودتون سیم کشی خونه رو انجام ندادید که بدونید چخبره داخلش ، به رنگ سیم ها اعتماد نکنید اصلا.

موفق باشید.
    (پيش به سوي هدف)
    2013/10/22
    4
    0

پاسخ : پريدن خود به خودي فيوز

عزيزم اگه تازه فيوز خونه رو عو کرددين و جواب نداده حت ما بايد از فيوز 25 استفاده کني
    البته اين کار غير قانونيه :surprised:
    اين روشو يکي دددو روز امتحان کن اگه جواب گرفتي برو به ادداره برق درخواست تقويت بده
    2010/11/26
    ایران - مشهد
    517
    101

سلام مجدد
    رنگ سیم هارو با فازمتر تست کردم درست بودن بعد فیوز رو نصب کردم
    اما فک کنم از فریزر بوده - پشت فریزر رو باز کردم و تمیز کردم به قدر گرد وخاک از توش در اومد که باور نکردنی بود - تمیزش کردم باز بستمش الان دیگه فیوز 2 روزه که نزده
    من همه سرپیچ هارو تست کردم که حتما فاز با زدن کلید قطع و وصل بشه و درست هم بود آخه وقتی لامپا گاهی خاموش بود میزد پایین گفتم شاید فاز و نول جابه جاست و به رطوبت دیوار های حیاط اتصال کرده که دیدم نه
    مدت هاست نیستم
    2013/03/18
    babol
    1,408
    676

پاسخ : پريدن خود به خودي فيوز

حالا ببين باز ميپره يا نه.تهشم مشکل و پيدا کردي اينجا بگو.

موفق باشيد.
    (پيش به سوي هدف)
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 18