اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل ساده طراحی مدار آنالوگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل ساده طراحی مدار آنالوگ

سلام
    لطفاً راهنمایی کنید

یک سیگنال نسبتاً مربعی خروجی 555 که البته در فرکانس زیر 1 هرتز به بیس ترانزیستورها Q1 و Q2 داده ام و دیودهای LED 1و 2 به ترتیب حدود 1 ثانیه روشن اند و حالت چشمک زن دارند
    حال با عبور آن سیگنال از ترانس متاسفانه خروجی همیشه صفره
    البته شاید زمین باعث شده است
    نمی دانم چکارش کنم میخواهم پس از عبور از ترانس سمت دیگه هم چشمک زن بشه
    لطفاً کمک کنید

پاسخ : مشکل ساده طراحی مدار آنالوگ

سلام
    ترانس که نمیتونه ولناژ dc رو منتقل کنه باید ac باشه
    چرا ترانس گذاشتی؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsanbagheri
      سلام
      ترانس که نمیتونه ولناژ dc رو منتقل کنه باید ac باشه
      چرا ترانس گذاشتی؟
      هدفم تست ترانسه
      ولتاژ DC نیست شکل موج زرد توی نمایشگر اسکوپ ورودی ترانسه و آبیه خروجی که صفره
      ترانس یک به یک ایزوله هست

دیدگاه

با سلام
        دوست عزیز ترانسها و بخصوص هسته آنها برای فرکانس کاری حدود 50 هرتز طراحی میشوند و در این فرکانس خروجی بهینه دارند در مورد ترانسهای سویچینگ که فرکانس کاری در حدود کیلو هرتز و مگاهرتز است بنابراین برای فرکانس زیر 1 هرتز که مرقوم داشته اید طبیعتاً خروجی صفر خواهد بود.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nimdar
          با سلام
          دوست عزیز ترانسها و بخصوص هسته آنها برای فرکانس کاری حدود 50 هرتز طراحی میشوند و در این فرکانس خروجی بهینه دارند در مورد ترانسهای سویچینگ که فرکانس کاری در حدود کیلو هرتز و مگاهرتز است بنابراین برای فرکانس زیر 1 هرتز که مرقوم داشته اید طبیعتاً خروجی صفر خواهد بود.
          دوست عزیز من دارم توی نرم افزار شبیه سازی می کنم
          نرما فزار که نمی دانه هسته من سیلیسه یا فریت؟!!!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط imanxx_81
            دوست عزیز من دارم توی نرم افزار شبیه سازی می کنم
            نرما فزار که نمی دانه هسته من سیلیسه یا فریت؟!!!!!
            سلام
            دوست عزیز شما گفتید زیر 1Hz که با دیسی فرقی نداره
            شما یه مدار ببند که بتونی با اون فرکانس رو کم و زیاد کنید بعد ببینید خروجی چقدر تغییر میکنه
            در ضمن پروتئوس هم فرق هسته رو میفهمه اونقدر ها هم خنگ نیست چون شما هسته رو که
            میاری تو شماتیک مدل داره و اون برنامه هم رفتار شبیه به واقعی مدل رو انجام میده

دیدگاه

درود بر دوست عصبانی ما!

یک راه حل خیلی ساده به شما پیشنهاد می کنم که شما را به مقصود خواهد رساند، به این ترتیب که:

1- با یک 555 دیگر یک نوسانگر حدود 50 هرتز بسازید.

2- سپس مجموعه ای از مدار که به خروجی (پایه 3) از «555 اول» وصل بود از آن باز کنید.

3- این مجموعه را به همان شکل به خروجی (پایه 3) «555 دوم» وصل کنید.

4- حال خروجی آزاد شده ی «555 اول» (1 هرتز) را به پایه ی شماره 4 از «555 دوم» وصل کنید. طبعاً پایه ی 4 دیگر به خط مثبت وصل نمی شود.

حالا چه اتفاقی می افتد؟

یک نوسانگر یک هرتز یک نوسانگر 50 هرتز را مرتباً روشن و خاموش می کند. یعنی شما فرکانس یک هرتز را روی فرکانس 50 هرتز سوار یا مدوله کردید. به این ترتیب سیگنال خروجی مدار شما هم LED ها را به چشمک زدن با سرعت 1 ثانیه وادار می کند، و هم بخاطر فرکانس 50 هرتزش از ترانسفورمر عبور خواهد کرد و در ثانویه ی آن هم فرکانس یک هرتز LED مربوطه را روشن و خاموش خواهد کرد.

پیروز باشید

بعدالتحریر: من شاید به سن پدر شما باشم. به همین علت به خودم اجازه می دهم به شما بگویم که یکی از رازهای موفقیت در کار و زندگی مهربانی و اخلاق نیکو و تسلط به اعصاب در شرایط سخت است.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X