اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

انواع بار در یکسوساز ها

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

انواع بار در یکسوساز ها

سلام به همه ی 380 ولتی ها.
    من دنبال یه منبع یا کتاب یا هر چی که در مورد انواع بارهایی که در یکسوسازها به کار میره میگردم.من که هر چی گشتم منبعی پیدا نکردم که درباره ی این موضوع مطلب کاملی داشته باشه.راستش این ترم که الکترونیک صنعتی داشتم استادمون بیشتر رو این موضوع کار میکرد.اولاشو خوب گفت ولی وسطاش فقط فرمول و شکل موج میکشید یعنی وقتشو نداشت که کامل توضیح بده.حالا منم دنبال یه منبع میگردم که کامل توضیح داده باشه که چرا مثلا تو این بار شکل موجمون اینطوری شده یا اینکه ولتاژ خروجیمون با چه فرمولی بدست می آید و ...
    راستی هم در مورد یکسوساز های کنترل شونده و هم غیر کنترل شونده.(خودمونیم،این یکسو ساز هم عجب دنیایی داره واسه خودش :biggrin: )
    ممنون.
    Never regard study as a duty,but as a enviable opportunity to learn to know the liberating influence of beauty in the realm of the spirit for your own personal joy and to the profit of the community to which your later work belongs
    Albert Einstein

پاسخ : انواع بار در یکسوساز ها

مثل اینکه سوالم خیلی ابتدایی بود! :redface:
    Never regard study as a duty,but as a enviable opportunity to learn to know the liberating influence of beauty in the realm of the spirit for your own personal joy and to the profit of the community to which your later work belongs
    Albert Einstein

دیدگاه

فصل سه از این کتابی که دوستان معرفی کردند http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=7054.0 در مورد یکسوکننده هاست که خیلی هم خوب توضیح داده :smile:
      There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

آقا رضا اونو دارم ولی در مورد همه ی بارها کامل توضیح نداده.مثلا بار اهمی سلفی نیرو محرکه یا اهمی سلفی نیرو محرکه با دیود هرز گرد و ... استاد الکترونیک صنعتیمون اینارو گفته ولی چون وقت کم میاورد فقط شکلشو برامون میکشید و فرمولاشو مینوشت.مشکل من اینه که تحلیل یکسو ساز ها با این بارها برام مشکله مخصوصا تو یکسوساز های کنترل شونده. :angry:
        Albert Einstein

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رضا طیبی پاک
          آقا رضا اونو دارم ولی در مورد همه ی بارها کامل توضیح نداده.مثلا بار اهمی سلفی نیرو محرکه یا اهمی سلفی نیرو محرکه با دیود هرز گرد و ... استاد الکترونیک صنعتیمون اینارو گفته ولی چون وقت کم میاورد فقط شکلشو برامون میکشید و فرمولاشو مینوشت.مشکل من اینه که تحلیل یکسو ساز ها با این بارها برام مشکله مخصوصا تو یکسوساز های کنترل شونده. :angry:
          تکفاز یا سه فاز؟

دیدگاه

گه از اول یعنی تک فاز ها باشه خیلی بهتره چون تو سه فاز کار راحت تر میشه.یکی از مشکلاتم همین مقدار ولتاژ معکوسیه که روی قطعات میفته مثلا تو یکسوسازهای معمولی تحلیل و به دست آوردن مقدارش راحته ولی تو کنترل شونده ها خیلی شکل موج و مقدار ولتاژی که روی قطعه میفته آدمو سردرگم میکنه.آقا رضا شما سایتی سراغ نداری که اینارو به صورت انیمیشن توضیح داده باشه یا هر چیزی که بشه مطلب رو خوب متوجه شد؟
            Albert Einstein

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رضا طیبی پاک
              آقا رضا شما سایتی سراغ نداری که اینارو به صورت انیمیشن توضیح داده باشه یا هر چیزی که بشه مطلب رو خوب متوجه شد؟
              http://rapidshare.com/files/125896596/Interactive_Java_Animations.rar.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X