اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بررسی نوسانات برق

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بررسی نوسانات برق

سلام دوستان
    میخاستم بدونم نوسانات برق رو چطوری میشه اندازه گرفت؟ راهی برای ثبت خودکارش هست؟
    من تو یه جمتمعی هستم که چند مشکل برقی داریم بضیا میگن ممکنه از نوسانات برقی باشه میخام بدونم چطوری میشه فهمید واقعا نوسان داریم؟
    نکته مهمتر اینه که ممکنه فرکانس برق بخاطر وجود مشکل یا هر علت دیگه ای در سمت مصرف کننده تغییر کنه؟؟
    چون یه تابلو با نور smd داریم که نورش خیلی کم شده و شرکت مربوطه میگه مشکل از نوساناته و اینم وسط حرفاش گفت که فرکانس برقتون ممکنه مشکل داشته باشه؟
    در حالی که من فککر میکنم اگه فرکانس مشکل داشته باشه برا همه مشتریکن اون منطقه مشکل پیش میاره نه فقط ما
    ؟
    البته اینم بگم ما یه پست اختصاصی داریم

پاسخ : بررسی نوسانات برق

نوشته اصلی توسط naseria_1364
    سلام دوستان
    من تو یه جمتمعی هستم که چند مشکل برقی داریم بضیا میگن ممکنه از نوسانات برقی باشه میخام بدونم چطوری میشه فهمید واقعا نوسان داریم؟
    نکته مهمتر اینه که ممکنه فرکانس برق بخاطر وجود مشکل یا هر علت دیگه ای در سمت مصرف کننده تغییر کنه؟؟
    چون یه تابلو با نور smd داریم که نورش خیلی کم شده و شرکت مربوطه میگه مشکل از نوساناته و اینم وسط حرفاش گفت که فرکانس برقتون ممکنه مشکل داشته باشه؟
    در حالی که من فککر میکنم اگه فرکانس مشکل داشته باشه برا همه مشتریکن اون منطقه مشکل پیش میاره نه فقط ما
    ؟
    نه نمیتونه از نوسان باشه . بیشر به دلیل رعایت نکردن و ولتاژ مجاز led ها رخ میده . فرکانس هم ربطی به نور نداره
    مگه ولتاژ برق کمتر شده باشه که بازم عجیبه
    اگه این زندگی باشه , اگه این سهمم از دنیاست ; من از مردن هراسم نیست

دیدگاه

موضوع جالبیه. دوستان اگه اطلاعاتی دارند حتما راهنمایی کنند. چند نوع نوسان برق داریم؟ نوسان جریان یا نوسان ولتاژ ینی چی ؟ ممنون میشم اگه دوستان راهنمایی کنن .
      نوسان فرکانس معنی نداره .فرکانس 50 هرتز می باشد .(البته نظر اینجانب می باشد دوستان اگه نظری دارند خوشحال میشم بشنوم )
      ممکنه از ترانس(معمولا یه ترانس 220 به 24 ولت دارند) تابلو مورد نظر باشه.
      ولتاژ برق ورودی تابلو مورد نظر رو اندازه گیری کنید شاید ولتاژ ورودی پایینه .

دیدگاه

فرکانس نمیتونه تغییر زیادی داشته باشه چون برق هر تولیدکننده ای به شبکه یک پارچه وصله و هر کدوم از تولیدکننده ها هم اگه نتونه ولتاژی با فرکانس و فاز مناسب تولید کنه به صورت اتوماتیک از شبکه خارج میشه.
        معمولا تغییر دامنه موج میتونه اشکال ایجاد کنه که با مولتی متر قابل اندازه گیریه.
        آیا جهالت نیست که آدمی ساعات شیرین امروز را فدای روزهای آینده کند؟

دیدگاه

سلام دوستان
          ؟
          سلام
          برای اندازه گیری نوسان از فرکانس متر استفاده میشه که تو بعضی مولتی مترها وجود داره دستگاههای ویژه این کار هم هست.
          اما مشکل شما.ساده ترین راه فهمیدن نوسان برق کم و زیاد شدن نور لامپها هست.شما می تونید با مولتی متر هم مقدار ولتاژ برق واحد رو بگیرد و با هم مقایسه کنید(هنگام نوسان و قبل از نوسان).
          چقدر از عمر تابلو شما میگذره؟ثابت یا روان یا... درباره تابلو بیشتر توضیح بدید.
          اما رفع مشکل نوسان برق:اگه فقط تو اون مجتمع شما مشکل دارید میتونه از سطح مقطع سیم کشی واحد شما یا استفاده هم زمان از چند وسیله برقی پر مصرف باشه که باید تو میزان مصرف مدیدیت کنید.
          اگه تو حالت طبیعی هم مشکل دارید یا واحدهای دیگه هم این مشکل رو دارن باید با اداره برق تماس بگیرید تا از یک فاز دیگه برای ساختمون شما برق بگیرن(که این اصولیه) یا از استلازیر استفاده کنید.درضمن برق دزدی-فاصله از ترانس توزیع-بار اضافی رو فاز منطقه(مخصوصا اگه ساخت و ساز زیاد باشه)و...تو نوسات موثرن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mdf123
            سلام
            برای اندازه گیری نوسان از فرکانس متر استفاده میشه که تو بعضی مولتی مترها وجود داره دستگاههای ویژه این کار هم هست.
            اما مشکل شما.ساده ترین راه فهمیدن نوسان برق کم و زیاد شدن نور لامپها هست.شما می تونید با مولتی متر هم مقدار ولتاژ برق واحد رو بگیرد و با هم مقایسه کنید(هنگام نوسان و قبل از نوسان).
            چقدر از عمر تابلو شما میگذره؟ثابت یا روان یا... درباره تابلو بیشتر توضیح بدید.
            اما رفع مشکل نوسان برق:اگه فقط تو اون مجتمع شما مشکل دارید میتونه از سطح مقطع سیم کشی واحد شما یا استفاده هم زمان از چند وسیله برقی پر مصرف باشه که باید تو میزان مصرف مدیدیت کنید.
            اگه تو حالت طبیعی هم مشکل دارید یا واحدهای دیگه هم این مشکل رو دارن باید با اداره برق تماس بگیرید تا از یک فاز دیگه برای ساختمون شما برق بگیرن(که این اصولیه) یا از استلازیر استفاده کنید.درضمن برق دزدی-فاصله از ترانس توزیع-بار اضافی رو فاز منطقه(مخصوصا اگه ساخت و ساز زیاد باشه)و...تو نوسات موثرن.
            با سلام
            ممنون .از پاسختون استفاده کردم .
            فقط این موارد نوسان ولتاژه دیگه؟ ینی بار زیاد افت ولتاژ ایجاد می کنه .
            نوسان جریان چیه ؟ اصلا مفهومی داره ؟ (ببخشید اگه خیلی ابتدایی سوال می کنم چون توی کار بار ها باهاش برخورد کردم ولی جواب منطقی نداشتم واسش)
            و اینکه یو پی اس همون کار استابلایزر میکنه ؟؟؟ یا اینکه باید ورودی یو پی اس از استابلایزر استفاده کرد ؟؟

دیدگاه

سلام
              با توجه به رابطه بین ولتاژ و امپر اگه ولتاژ تغییر کنه جریان هم تغییر می کنه.
              برای جلوگیری از زیان های ناشی از قطع برق یو پس اس استفاده میشه ولی استبلازیر تثبیت کننده ولتاژ برق هست یعنی اگه ولتاژ کم و زیاد بشه برقو قطع میکنه.فوایده دیگه ایی مثل قطع برق هنگام دو فاز شدن-اتصالی و...هم داره.
              شما میتونید به استبلازیر هر مصرف کننده ایی وصل کنید.

دیدگاه

تغذیه تابلو های ال ای دی سوییچینگه. خروجی سوییچینگ کم شدن نداره. یا کار میکنه یا نمیکنه. (شاااید نیم درصد بشه احتمال داد یه خرابی پیش بیاد که خروجی بره زیر 5 ولت. انقدر بعیده که حتی نیم درصد هم برای این احتمال زیاده)
                حیف از من خسته- حیف از همین چن خط
                به اصل و به ذات و- به باعثت لعنت

K.Show

دیدگاه

والا این تابلو بصورت حروف نوشته هستش که دور تا دورش smd کار شده و خب تعداد زیادی هم ترانس داره که مطمئن نیستم فقط برا همین تابلو هست یا کل نور مخفی( نقشه ای موجود نیس ازشون) ممکنه ترانس ها مشکل داشته باشن؟ ولتاژ خروجیشونو چک کردم همه بالای 220 بود و مشکلی نداشت
                  اما در مورد نوسانات برق منظورم اینه که چطوری میشه بصورت اتوماتیک ثبتشون کرد نمیخام با مولتی متر بگیرم ، میخام بشه بصورت ارشیو که بعدا بتونیم هر ساعتی از شبانه روز خواستیم چک کنیم چون من که نمیدونم این نوسان در چه ساعتی از شبانه روز رخ میده که بخام قبل و بعدشو اندازه بگیرم
                  نور لامپ های مجتمع کم و زیاد نمیشه اما امار سوختنشون بالاس با اینکه هواخور خوبی دارن
                  مساله برق دزدی که بعید میدونم ممکنه باشه چون مجتمع تازه تاسیسه و هنوز کامل راه نیفتاده و تاسیساتش هم اختصاصیه خودشه دور و بر هم فقط منزل مسکونیه حتی اگرم برق دزدی کنن نمیتونه روی پست 600 کیلو ولت امپری ما فشار بیاره
                  خروجی این پست هم میره به جاهای مختلف مثل موتورخونه و اگه مشکلی داشته باشه طبیعتا موتور های توی موتورخونه هم باید تا الان دچار مشکل میشدن اما فقط این مشکل توی روشناییمون وجود داره

دیدگاه

والا این تابلو بصورت حروف نوشته هستش که دور تا دورش smd کار شده و خب تعداد زیادی هم ترانس داره که مطمئن نیستم فقط برا همین تابلو هست یا کل نور مخفی( نقشه ای موجود نیس ازشون) ممکنه ترانس ها مشکل داشته باشن؟ ولتاژ خروجیشونو چک کردم همه بالای 220 بود و مشکلی نداشت
                    اما در مورد نوسانات برق منظورم اینه که چطوری میشه بصورت اتوماتیک ثبتشون کرد نمیخام با مولتی متر بگیرم ، میخام بشه بصورت ارشیو که بعدا بتونیم هر ساعتی از شبانه روز خواستیم چک کنیم چون من که نمیدونم این نوسان در چه ساعتی از شبانه روز رخ میده که بخام قبل و بعدشو اندازه بگیرم
                    نور لامپ های مجتمع کم و زیاد نمیشه اما امار سوختنشون بالاس با اینکه هواخور خوبی دارن
                    مساله برق دزدی که بعید میدونم ممکنه باشه چون مجتمع تازه تاسیسه و هنوز کامل راه نیفتاده و تاسیساتش هم اختصاصیه خودشه دور و بر هم فقط منزل مسکونیه حتی اگرم برق دزدی کنن نمیتونه روی پست 600 کیلو ولت امپری ما فشار بیاره
                    خروجی این پست هم میره به جاهای مختلف مثل موتورخونه و اگه مشکلی داشته باشه طبیعتا موتور های توی موتورخونه هم باید تا الان دچار مشکل میشدن اما فقط این مشکل توی روشناییمون وجود داره
                    سلام
                    نوع لامپهای استفاده شده چیه؟(التهابی کم مصرف مهتابی LED ...).اگه ترکیبی از اینا هست کدوما بیشتر سوختن؟
                    تعداد زیادی هم ترانس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
                    یه عکس از تابلو و ترانستون میتونید بزارید؟این نوع تابلو ها معمولا LED هست نه SMD و با توجه به تعداد ال ای دیها منبع تغذیش مشخص میشه و تعداد زیادی هم نداره.

دیدگاه

تمتم لامپ ها کم مصرف هستن
                      توی قراردادی که من ازش دیدم نوشته بود smb که احتمالا همون smd منظورشون بوده دیگه نه؟ smb هم داریم؟
                      http://hamayeshniroo.com/shop/image/ok(1).jpg
                      این عکسیه که ازش دارم البته اون موقع پرنور بوده اما الان خیلی کمتر شده

دیدگاه

علت عمده سوختن لامپهای کم مصرف به نوع کیفیت لامپ و شیوه استفاده از اوناس.مثلا از این نوع لامپ برای مکانهایی که به دفعات خاموش و روشن میشه نباید استفاده کرد-نباید خیلی گرم بشن و ... ولی...
                        احتمالا دلیل سوختن لامپهای شما هم ایناس
                        کم نور شدن تابلو معمولا بدلایل زیره:
                        نرسیدن ولتاژ مناسب
                        رعایت نکردن مقاومت درست بین LED ها
                        خوب نبودن مارک LED و کم نور شدن بعد از گذشت زمان
                        اینجا هم یه سری بزن و سوالتو مطرح کن
                        http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=332.0

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X