ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12
    2009/09/27
    1,128
    38

استفاده از جعبه براي کمتر کردن نويز برق شهر ؟

سلام
    دوستان من روي مداري براي ثبت ديتا کار مي کنم.
    اولش که ديتا رو ثبت مي کردم، نويز زيادي روي مدارم بود، واسه همين اومدم و تغذيه رو از USB گرفتم. (وقتي که لپ تاپ به برق وصل نيست).
    ديدم بازم نويز هست (اما به مراتب کمتر). در نتيجه گفتيم با باتري راش بندازيم. با باتري هم راش انداختم ديدم سطح نويز اومد پايين اما نه آن چنان مثل حالت قبل. (منظورم از سطح نويز ، نويز برق شهر 50 هرتز هستش).
    رفتم و توي حياط تست انجام دادم که نتيجه رو اينجا گفتم :

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

بنابر توصيه دوستان اومدم و از قابلمه به عنوان طرح اوليه استفاده کردم و زمين مدارو زدم به بدنه قابلمه :biggrin: نتيجه رو هم ميتونيد اينجا ببينيد که البته FFT از سيگنال ثبت شده است :

ميبينيد که نويز برق شهر تقريبا بي تاثيره. يعني خيلي سطحش اومد پايين.
    حالا من ميخوام براش جعبه درست کنم. کسي توصيه اي در مورد استفاده از جعبه با توجه به قصه هايي که گفتم داره ؟
    طراحي يک جعبه نمونه چقدر وقت مي گيره ؟ مي ارزه يا براش از بهار جعبه بگيرم ؟
    مرسي.
    ---------
    .
    .
    ...........
    2009/07/29
    لابه لاي الکترون هاي مدارام
    1,306
    34

پاسخ : استفاده از جعبه براي کمتر کردن نويز برق شهر ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ajapyy
    سلام
    دوستان من روي مداري براي ثبت ديتا کار مي کنم.
    اولش که ديتا رو ثبت مي کردم، نويز زيادي روي مدارم بود، واسه همين اومدم و تغذيه رو از USB گرفتم. (وقتي که لپ تاپ به برق وصل نيست).
    ديدم بازم نويز هست (اما به مراتب کمتر). در نتيجه گفتيم با باتري راش بندازيم. با باتري هم راش انداختم ديدم سطح نويز اومد پايين اما نه آن چنان مثل حالت قبل. (منظورم از سطح نويز ، نويز برق شهر 50 هرتز هستش).
    رفتم و توي حياط تست انجام دادم که نتيجه رو اينجا گفتم :

بنابر توصيه دوستان اومدم و از قابلمه به عنوان طرح اوليه استفاده کردم و زمين مدارو زدم به بدنه قابلمه :biggrin: نتيجه رو هم ميتونيد اينجا ببينيد که البته FFT از سيگنال ثبت شده است :

ميبينيد که نويز برق شهر تقريبا بي تاثيره. يعني خيلي سطحش اومد پايين.
    حالا من ميخوام براش جعبه درست کنم. کسي توصيه اي در مورد استفاده از جعبه با توجه به قصه هايي که گفتم داره ؟
    طراحي يک جعبه نمونه چقدر وقت مي گيره ؟ مي ارزه يا براش از بهار جعبه بگيرم ؟
    مرسي.
    سلام
    تو پیغام خصوصی هم گفتم
    از جعبه نیست. باید طراحی ات رو درست کنی.
    بردت یه تکه است ؟
    برای کاری در حوزه اربعین نیاز به نیروی داوطلب هستیم.

2009/09/27
    1,128
    38

بردم يک تکه نيست. همونطور که گفته بودم من يک برد براي ARM دارم، يک برد هم براي ADC که دو تا با اسپيسر و پيچ روي هم سوار کردم و فقط توي يکجا زمينشون به هم وصله.
    يک برد سنسور هم دارم که روش تقويت کننده هستش. زمين اون هم فقط از يکجا به برد وصل ميشه (با کابل رشته اي ) . مشکل از برد سنسورم نيست، چون وقتي که تنها از برد ADC و ARM استفاده مي کنم، باز هم اين نويز برق شهر تو مدارم هست. اما وقتي يک قابلمه !! گزاشتم روي مدار و به زمين مدار وصلش کردم، سطح نويز برق 50 هرتز (همونطور که توي FFT نشون دادم) خيلي اومده پايين.
    بعد از ظهر چند تا عکس از برد ميزارم.
    ---------
    .
    .
    ...........
    2009/07/29
    1,306
    34

بردم يک تکه نيست. همونطور که گفته بودم من يک برد براي ARM دارم، يک برد هم براي ADC که دو تا با اسپيسر و پيچ روي هم سوار کردم و فقط توي يکجا زمينشون به هم وصله.
    يک برد سنسور هم دارم که روش تقويت کننده هستش. زمين اون هم فقط از يکجا به برد وصل ميشه (با کابل رشته اي ) . مشکل از برد سنسورم نيست، چون وقتي که تنها از برد ADC و ARM استفاده مي کنم، باز هم اين نويز برق شهر تو مدارم هست. اما وقتي يک قابلمه !! گزاشتم روي مدار و به زمين مدار وصلش کردم، سطح نويز برق 50 هرتز (همونطور که توي FFT نشون دادم) خيلي اومده پايين.
    بعد از ظهر چند تا عکس از برد ميزارم.
    مدارت مثل ساختمون ضعیفی هست که می خواهند به زور داربست سر و پا نگه اش دارند.
    مشکل ات رو سعی کن بی جعبه حل کنی
    برای ارائه کار نهایی اونوقت بیا سراغ جعبه فلزی برای دقت بیشینه.

2009/09/27
    1,128
    38

اين عکس مدار منه.
    زير برد هم پليگان زدم به زمين مدارم و همه زمين هاي مدار نقطه اي و با ويا به پليگان وصل شدند. زمين و تغذيه مدار ADC فقط توي اون قسمت زردرنگي که مشخص کردم به برد اصلي وصل شده.

مدارت مثل ساختمون ضعيفي هست که مي خواهند به زور داربست سر و پا نگه اش دارند.
    مشکل ات رو سعي کن بي جعبه حل کني
    من متوجه نشدم اين قسمتو ، آخه من طبق ديتاشيت سرکت سازنده رفتم جلو و توي PCB کشيدن هم همه ملاحضات رو (تا اونجايي که مي دونستم) لحاظ کردم.
    ---------
    .
    .
    ...........
    2009/07/29
    1,306
    34

اين عکس مدار منه.
    زير برد هم پليگان زدم به زمين مدارم و همه زمين هاي مدار نقطه اي و با ويا به پليگان وصل شدند. زمين و تغذيه مدار ADC فقط توي اون قسمت زردرنگي که مشخص کردم به برد اصلي وصل شده.
    من متوجه نشدم اين قسمتو ، آخه من طبق ديتاشيت سرکت سازنده رفتم جلو و توي PCB کشيدن هم همه ملاحضات رو (تا اونجايي که مي دونستم) لحاظ کردم.
    خب معلوم شد

کاملا مشخصه گراند لوپ داری
    اون پین هدرت رو باز کن
    زمین زمین به مدارهات رو با سیم برق کشی، 1.5 میلی متر به بالا بهم وصل کن
    VCC ات هم همین کار رو بکن
    صد در صد جواب بهتری می گیری

2009/07/29
    1,306
    34

اگه با یه اسیلوسکوپ موج دو سر سیم مشکی ات رو ببینی، وحشت می کنی

مولتی متر هم داشته باشی که دقت اش خوب باشه (رزولوشن 0.1 میلی ولت) به نظر میاد حدود 5 میلی ولت افت ولتاژ دو سر سیم مشکی ات نشون بده.

2009/09/27
    1,128
    38

کاملا مشخصه گراند لوپ داري
    از کجا فهميديد ؟ انقدر بد مدار طراحي شده ؟ :angry:
    اون پين هدرت رو باز کن
    همون که با رنگ زرد مشخص شده ؟
    زمين زمين به مدارهات رو با سيم برق کشي، 1.5 ميلي متر به بالا بهم وصل کن
    VCC ات هم همين کار رو بکن
    منظورت سيم برق کشي همين سيم هاي رشته اي هستش يا اينکه سيم تک رشته اي هستش ؟
    من برد آرم رو هم با يک کليد به ولتاژي که از سمت باتري مياد وصل کردم، زماني که کليد زده شد تغذيه اون برد هم رديف بشه. براي اون چه کنم ؟
    مولتي متر هم داشته باشي که دقت اش خوب باشه (رزولوشن 0.1 ميلي ولت) به نظر مياد حدود 5 ميلي ولت افت ولتاژ دو سر سيم مشکي ات نشون بده.
    مدار روشن کردم. تغذيه برد آرم رو هنوز نداده بودم. يعني فقط باتري بود و برد ADC. بين بدنه کانکتور DB15 (که سمت راست هستش و من زمينش کردم) با زمين باتري حدود 1.6 ميلي ولت اختلاف ولتاژ بود. بين زمين باتري و سمت چپ برد هم همين حدود اختلاف ولتاژ بود.
    تغذيه برد آرم رو هم وصل کردم. همين 1.6 ميلي ولت قبلي شد حدود 1.8 ميلي ولت !!! :eek: بين زمين باتري و پليگان بردي که وسط هستش (زمين برد آرم) هم حدود 2.5 ميلي ولت بود. من همه زمينارو توي يک نقطه بهم وصل کردم، چرا اينطوري شده پس !!!!
    من ميخوام با اين مدار سيگنال در حدود چند ده ميکرو ولت (شايدم چند ميکروولت) رو اندازه بگيرم ، الان چه بر سر مدار بيارم ؟ :sad:
    ---------
    .
    .
    ...........
    2013/03/18
    babol
    1,393
    665

داداش ببخشيد پريدم وسط بحث.
    اگه ميشه بگيد لوپ گراند چيه و چيکار ميکنه؟

با تشکر.
    به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
    (پيش به سوي هدف)
    2009/07/29
    1,306
    34

از کجا فهميديد ؟ انقدر بد مدار طراحي شده ؟ :angry:همون که با رنگ زرد مشخص شده ؟ منظورت سيم برق کشي همين سيم هاي رشته اي هستش يا اينکه سيم تک رشته اي هستش ؟
    من برد آرم رو هم با يک کليد به ولتاژي که از سمت باتري مياد وصل کردم، زماني که کليد زده شد تغذيه اون برد هم رديف بشه. براي اون چه کنم ؟مدار روشن کردم. تغذيه برد آرم رو هنوز نداده بودم. يعني فقط باتري بود و برد ADC. بين بدنه کانکتور DB15 (که سمت راست هستش و من زمينش کردم) با زمين باتري حدود 1.6 ميلي ولت اختلاف ولتاژ بود. بين زمين باتري و سمت چپ برد هم همين حدود اختلاف ولتاژ بود.
    تغذيه برد آرم رو هم وصل کردم. همين 1.6 ميلي ولت قبلي شد حدود 1.8 ميلي ولت !!! :eek: بين زمين باتري و پليگان بردي که وسط هستش (زمين برد آرم) هم حدود 2.5 ميلي ولت بود. من همه زمينارو توي يک نقطه بهم وصل کردم، چرا اينطوري شده پس !!!!
    من ميخوام با اين مدار سيگنال در حدود چند ده ميکرو ولت (شايدم چند ميکروولت) رو اندازه بگيرم ، الان چه بر سر مدار بيارم ؟ :sad:
    تو این مباحث استخون خرد کردم.
    خوبه که داری گراند لوپ رو می بینی. منتهی چون گراند لوپ، موجی با فرکانس بالاست، مولتی متر نمی تونه خیلی خوب نشون اش بده.

یه جور دیگه بهت بگم
    بردت جریان کشی اونچنانی نداره که بگیم افت ولتاژ ناشی از مقاومت اهمیک داشته باشیم. هرچی افت ولتاژ داری تلنبار شدن نویزها رو هم هست.
    سیم رشته ای که اومدید تو کلید پریزهای خونتون
    بین گراند ها وصل کن.

باید به جایی برسی که سیم هایت، به سیم ایده ال نزدیک بشه.
    سیم ایده ال سیمی هست که دو سر سیم هیچ اختلاف ولتاژی نداره.

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12