ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
    2014/05/04
    375
    11

ولتاژ متقارن

سلام
    من ميخوام يک ولتاژ متقارن ايجاد کنم , يا ساده تر بگم ميخوام يک ولتاژ مثبت رو به منفي تبديل کنم . دليلش هم اينه که ميخوام به جاي ترانس 3 سر يا دوبل از يک سوئيچينگ استفاده کنم و اون ولتاژ رو متقارن کنم براي آ»پلي فاير .
    حدود ولتاژ هم بين 30 تا 50 ولت متقارن و حداقل 3.5 تا 5 آمپر در خروجيش براي هر نوع ولتاژ لازم دارم !
    چند نوع مدار تو اينترن ديدم مثل ساختم ولتاژ متقارن با خازن يا با رگولاتور و ...
    اين نوعي که با رگولاتور هست مياد از 2 تا رگولاتور خطي 78 و 79 استفاده ميکنه ! اما من 4 آمپر لازم دارم و اگر غير اصولي هم خواسته باشم کار کنم و حداکثر ولتاژ رگولاتور ها ( مثا ميتونن 30 ولت تثبيت کنن) فرض کنيم , بايستي چند تا رگولاتور با هم موازي کنم که بتونن جريان دهي بيشتري داشته باشن ! اما آيا در اين صورت بازم ميشه مثلا 4 آمپر ازش کشيد ؟ کسي تست کرده ؟
    و سوال دوم اينکه که با خازن هم نيگن يک زمين ميشه درست کرد و ولتاژ متقارن گرفت ! اما وقتي ازش جريان ميکشيم افت ولتاژ و .. خواهيم داشت ؟ چرا و راه حلي براش هست ؟
    و سوال سوم اين که مدار پيشنهادي براي اين کار هست ؟ يا مثلا ميشه يک ولتاژ منفي ايجاد کرد بعد يا استفاده از مداراتي همون ولتاژ رو تقويت کرد يا درايوري بينش باشه که جريان خروجيش افزايش پيدا کنه و ... ؟

خيلي ممنون دوستان
    « با هر دستی بدی , با همان دست پس خواهی گرفت »
    این جمله رو فراموش نکن
    2014/05/04
    375
    11

پاسخ : ولتاژ متقارن

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir_Eshraghi
    سلام
    من ميخوام يک ولتاژ متقارن ايجاد کنم , يا ساده تر بگم ميخوام يک ولتاژ مثبت رو به منفي تبديل کنم . دليلش هم اينه که ميخوام به جاي ترانس 3 سر يا دوبل از يک سوئيچينگ استفاده کنم و اون ولتاژ رو متقارن کنم براي آ»پلي فاير .
    حدود ولتاژ هم بين 30 تا 50 ولت متقارن و حداقل 3.5 تا 5 آمپر در خروجيش براي هر نوع ولتاژ لازم دارم !
    چند نوع مدار تو اينترن ديدم مثل ساختم ولتاژ متقارن با خازن يا با رگولاتور و ...
    اين نوعي که با رگولاتور هست مياد از 2 تا رگولاتور خطي 78 و 79 استفاده ميکنه ! اما من 4 آمپر لازم دارم و اگر غير اصولي هم خواسته باشم کار کنم و حداکثر ولتاژ رگولاتور ها ( مثا ميتونن 30 ولت تثبيت کنن) فرض کنيم , بايستي چند تا رگولاتور با هم موازي کنم که بتونن جريان دهي بيشتري داشته باشن ! اما آيا در اين صورت بازم ميشه مثلا 4 آمپر ازش کشيد ؟ کسي تست کرده ؟
    و سوال دوم اينکه که با خازن هم نيگن يک زمين ميشه درست کرد و ولتاژ متقارن گرفت ! اما وقتي ازش جريان ميکشيم افت ولتاژ و .. خواهيم داشت ؟ چرا و راه حلي براش هست ؟
    و سوال سوم اين که مدار پيشنهادي براي اين کار هست ؟ يا مثلا ميشه يک ولتاژ منفي ايجاد کرد بعد يا استفاده از مداراتي همون ولتاژ رو تقويت کرد يا درايوري بينش باشه که جريان خروجيش افزايش پيدا کنه و ... ؟

يک سوال ديگه هم يادم رفت بپرستم . من شنيدم توي ظبت ها ترانس هست . ميخوام ببينم توي چ وسيله هايي ميشه يک ترانس مثلا 6 تا 8 آمپري دوبل پيدا کرد ؟

خيلي ممنون دوستان
    « با هر دستی بدی , با همان دست پس خواهی گرفت »
    این جمله رو فراموش نکن
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2