اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کهنه قلع شدن و اکسید شدن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کهنه قلع شدن و اکسید شدن

با سلام خدمت اساتید محترم این مشکل کهنه قلع شدن و اکسید شدن پد های یک قطعه smd رو چجوری میشه برطرف کرد؟ ینی مثل قطعاتی که خود کارخونه نصب میکنه روی بورد دقیقا از چه ماده ای استفاده میکنه بنده چندتا بورد smd رو خودم لحیم کاری کردم و مشکلی هم نداشت از لحاظ کارایی ولی بعد از چند وقت دوباره باید به اصطلاح شارژ کنم قلعشو این رو هم بگم که از flux و solder paste هم استفاده میکنم موقع لحیم کاری ولی متاسفانه این اتفاق بعد از یه مدت بازم میفته کسی راه حلی به میدونه برای جلوگیری از این اتفاق ممنون میشم راهنمایی کنه

پاسخ : کهنه قلع شدن و اکسید شدن

بیشتر فلاکس بزن و قبل از خشک شدف فلاکس هویه رو بردار
    تجربه نشون داده فلاکس های که بعد از کار نیاز به شستشو دارند بهتر جواب میدن
    با چی اس ام دی ها تو لحیم میکنی؟ هیتر یه هویه اگه هویه هست واتش رو بگو
    اگه این زندگی باشه , اگه این سهمم از دنیاست ; من از مردن هراسم نیست

دیدگاه

هیتری دارم که هویه هم داره بعد بعضی قطعات رو با هیتر بعضیا رو با هویه البته بیشتر با هویه چون کار تمیز تر و دقیق تر میشه دمای هویه روی 380 400 میذارم بعد اون کاری که شما گفتی ینی اگه هنوز خشک نشده برداریم باعث نمیشه روغن بمونه بین پایه ها و کار کثیف بشه یه مقدار؟ البته وقتی با الک پاک میکنیم کلا میره همه روغن هایی که استفاده شده ینی کلا فکر میکنم فایده نداشه باشه :smile:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amintanharpd
        هیتری دارم که هویه هم داره بعد بعضی قطعات رو با هیتر بعضیا رو با هویه البته بیشتر با هویه چون کار تمیز تر و دقیق تر میشه دمای هویه روی 380 400 میذارم بعد اون کاری که شما گفتی ینی اگه هنوز خشک نشده برداریم باعث نمیشه روغن بمونه بین پایه ها و کار کثیف بشه یه مقدار؟ البته وقتی با الک پاک میکنیم کلا میره همه روغن هایی که استفاده شده ینی کلا فکر میکنم فایده نداشه باشه :smile:
        باید با تینر فوری پاک کنید یا دستگاه التراسونیک که مناسب تره
        دمای هویه یکم زیاده البته بد نیست ولی باید سریع کار رو انجام بدید تا زمانی که فلاکس خشک نشده
        اگه این زندگی باشه , اگه این سهمم از دنیاست ; من از مردن هراسم نیست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X