ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 20
    2013/10/23
    تهران
    18
    0

پیاده سازی آی سی سوئیچینگ (uc3842) در PIC

سلام به همه؛
    چطوری باید با استفاده از PWM میکرو مراحل کنترلی یک آی سی رو پیاده کنم؟
    من اخیرا با PWM میکرو کار کردم و میدونم که چگونه با استفاده از تایمرها، فرکانس و عرض پالس مدولاسیون رو تغییر بدم اما نمیدونم یک آی سی سوئیچینگ مثل UC3842 چطوری کار میکنه و اون رو چطوری باید داخل برنامه میکرو پیاده کنم. :sad:
    لطفا اگر رفرنسی در این مورد میشناسید معرفی کنید :read: و یا راهنمایی کنید. ممنون...
    When one door closes, another opens; but we often look so long and so regretfully upon the closed door that we do not see the one that has opened for us.

- Alexander Graham Bell
    2013/12/21
    908
    301

پاسخ : پیاده سازی آی سی سوئیچینگ (uc3842) در PIC

کنترولر های پی دبلیو ام کاملا پیوستگی دارن (به دلیل روشهای کنترلی انالوگ) میکروکنترولر یه محاسبه گر گسسته س. این کار قابل اجرا نیست. نه اینکه صد درصد نشه. ولی با دقت و سرعت خیلی پایینتر نسبت به کنترولر اصلی. ته تهش میتونید یک فرکانس 1 کیلو هرتز باهاش بسازید که خروجی هم نوسان زیادی خواهد داشت. (به دلیل دقت پایین و گسستگی عرض پالس)
    حیف از من خسته- حیف از همین چن خط
    به اصل و به ذات و- به باعثت لعنت

K.Show
    2014/06/03
    808
    41

هدف شما دقیقا چیه؟
    کنترل ولتاژ توسط میکروکنترلر و آیسی های سوچینگ؟
    آیا جهالت نیست که آدمی ساعات شیرین امروز را فدای روزهای آینده کند؟
    2013/10/23
    تهران
    18
    0

من یک مدار باک دارم که میخام UC3842 رو از اون حذف کنم و بجای اون با PWM PIC پالس بسازم و بدم به سوئیچ. با این کار میخام کنترل دقیقتر و بهتری رو روی پالسها داشته باشم و بدونم دقیقا در هر لحظه از مراحل کنترلیم چه اتفاقی میافته... :agree:
    When one door closes, another opens; but we often look so long and so regretfully upon the closed door that we do not see the one that has opened for us.

- Alexander Graham Bell
    2013/12/21
    908
    301

شما هیچوقت نمیتونید از یک 3842 دقیق تر کنترل بکنید. حالا اگر FPGA بود یه چیزی. PIC??
    حیف از من خسته- حیف از همین چن خط
    به اصل و به ذات و- به باعثت لعنت

K.Show
    2014/06/03
    808
    41

اگه هدف شما مثلا ساخت یه منبع ولتاژ با آیسی سوچینگ و تغییر ولتاژ به وسیله ی میکروکنترلر بود میشد یه کارایی کرد.
    2013/10/23
    تهران
    18
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط pooyan-shafiei
    اگه هدف شما مثلا ساخت یه منبع ولتاژ با آیسی سوچینگ و تغییر ولتاژ به وسیله ی میکروکنترلر بود میشد یه کارایی کرد.
    هدفم ساخت یک منبع جریان هست که میخام جریانو کنترل کنم. ولی با آی سی سوئیچینگ راحت نیستم و نمیدونم چطور کار میکنه. نمیتونه تو محدوده ای که میخام پالس بده ولی PWM میکروکنترلر میتونه هرطور که بخایم برامون پالس تولید کنه. اما من نمیدونم چطور باید اون رو در میکرو پیاده سازی کنم

- Alexander Graham Bell
    2010/10/10
    387
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط Ayda Elysi
    هدفم ساخت یک منبع جریان هست که میخام جریانو کنترل کنم. ولی با آی سی سوئیچینگ راحت نیستم و نمیدونم چطور کار میکنه. نمیتونه تو محدوده ای که میخام پالس بده ولی PWM میکروکنترلر میتونه هرطور که بخایم برامون پالس تولید کنه. اما من نمیدونم چطور باید اون رو در میکرو پیاده سازی کنم
    يادگرفتن اي سي سوييچينگ بسيار راحتتر از برنامه نويسي جهت شبيه سازي اي سي است با دقت بسيار پايينتر
    شما با tl494 ميتوني ديوتي سايكل 0 تا نزديك 100 توليد كني براي بررسي اينكه چه اتفاقي ميفته هم اي سي يه پايه فيدبك داره ميتونيد ازون استفاده كنيد
    2008/11/28
    URMIA
    408
    157

نقل قول نوشته اصلی توسط Ayda Elysi
    سلام
    اونطور که از گفته هاتون معلومه شما یه مدار کنترل جریان میخوایین که احتمالا یا میخوایین باتری شارژ کنید و یا LED راه اندازی کنید!
    بنظر من اگه بیخیال میکروبشین خیلی زودتر به نتیجه میرسید، چون بنا به تجربه ی که دارم برای راه اندازی مدار باک توسط میکرو به یه گیت درایور نیاز دارید که طراحی گیت درایور این خودش کلی وقت میگیره!
    شما یه سرچی تو گوگل با این موضوع LM2576 CC CV بزنید و Application Note های شرکتهای ONsemi ، TI دانلود کنید که بین اونا نحوه ی کنترل جریان و شماتیکهای مدار رو حتما مشاهده میکنید.( در ضمن CC - CONSTANT CURRENT و CV - CONSTANT VOLTAGE )

موفق باشید
    2014/06/03
    808
    41

اینجا را ببینید.
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=104004.0
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 20