اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

KNX زبان ارتباطی بین تجهیزات در ساختمان هوشمند

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

KNX زبان ارتباطی بین تجهیزات در ساختمان هوشمند

سلام خدمت تمام دوستان
    یک سری اطلاعات در مورد پروتکل KNX میخواستم.
    موضوع موضوع جدیدیه و میشه روش کار کرد.

اصل پروژه من در مورد برقراری ارتباط بین چند دیوایس از طریق اینترفیس KNX هستش.
    نمیخوام خودم بشیتم پروتکل رو با میکرو بنویسم و .....
    میخوام با یک ای سی که نمیدونم چیه ارتباط بگیرم بعد اون خودش بیاد دیتا منرو بفرسته (مثل ای سی RS485)

حلا یک سری اطلا عات در مورد knx میگم شاید به شما کمک کنه و بعد به من

یک نرم افزار داریم به نام ETS3 که اون 3 نشون دهنده ورژن نرم افزاره
    این نرم افزار میاد تمام دیوایسای که تو باس KNX هستن رو به هم مرتبط میکنه به هم مچ میکنه
    خوبی این پروتکل در اینه که شما هر دستگاهی که توی این باس قرار بدی از هر برندی که KNX رو داره میتونی باهش ارتباط برقرار کنی
    از ABB گرفته تا برندای در پیت
    حالا ما میخوایم یک ارتباط بگیریم بتونیم با این نرم افزار ارتباط بگیریم

من تو یکی دو تا دستگاه که باز کردم (برندABB و JUNG) به چیزای جالبی بر خوردم

تو این دستگاه ها یعنی تو این پروتکل کل دیتا و تغذیه و ... با دو رشته سیم انتقال پیدا میکنه
    جالبیش اینجاست که تغذیه این دستگاهها جوری طراحی شده که ولتاژ متغییر تا 30 ولت رو میده
    این از تغذیش بعد که میری مثلا دستگاه سوئیج رله شو بررسی میکنی میبینی که تو یک رگولاتورهم نداره یکجورای مستقیم تغذیه کنترولرهاش از همین تغذیه 30 ولت تامیین میشه (یعنی میاد رو باس تغذیش دیتاشو ارسال میکنه بعد میاد رو همون باس ولتاژ متغیر هم میده جالب نیست!)
    واقعا موخشون کارکرده

تکنولوژی نوی هست و میشه روش کار کرد
    خوبی که داره به عنوان یک پروتکل باز هستش به این مفهوم که همه میتونن رو کار کنن(البته تاجایی که من میدونم باید عضوKNX باشی تابتونی تجهیزات تولید کنی)

اینا گفتم تا ببیتم میتونیم یک استارت خوب در مورد KNX بزنیم و بتونیم با این نرم افزار ETS ارتباط برقرار کنیم

ممنون میشم از دوستان اگر اطلاعاتی دارن در اختیار دوستان قرار بدن
    هرچند اطلاعات ناچیز و پیش افتاده

باتشکر
    آنان که خاک را به نـــــظر کیمیا کنند
    آیا بود که گوشه چشمی به ما کنند
لطفا صبر کنید...
X