اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

معرفی آی سی کمک میخواهم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

معرفی آی سی کمک میخواهم

سلام بزرگواران
    آی سی یا قطعه ای معرفی کنید که چند ورودی و خروجی داشته باشد که هر وقت هرکدام از ورودی ها به صورت لحظه ای یک شد خروجی مربوطه به صورت دائمی یک باشد و با یک شدن 2 باره خروجی مربوطه صفر بشه. ممنون پیشاپیش
    برخی آدمها[ تنها ] به یک دلیل از مسیر زندگی ما می گذرند [ تا ] به ما درسهایی بیاموزند ؛ که اگر می ماندند هرگز [ آن درسها را ] یاد نمی گرفتیم …

پاسخ : معرفی آی سی

فلیپ فلاپ و لچ

دیدگاه

من مدرسه هم که میرفتم توی قسمت این فلیپ فلاپ ها خیلی گیج میزدم الان که دیگه 12 سال گذشته اگه بیشتر راهنمایی کنی ممنون میشم.
      فلیپ لامپ چطوری میتونه این کار رو بکنه؟ و اگه شماره آی سی رو هم بگی ممنون میشم

نوشته اصلی توسط voyager2020
      فلیپ فلاپ و لچ
      اینطور که من میدونم لچ ها ورودی رو تا داده بعدی ذخیره میکنن و به محض دریافت داده جدید قبلی رو پاک میکنن و همینطور ال آخر
      برخی آدمها[ تنها ] به یک دلیل از مسیر زندگی ما می گذرند [ تا ] به ما درسهایی بیاموزند ؛ که اگر می ماندند هرگز [ آن درسها را ] یاد نمی گرفتیم …

دیدگاه

در مورد فلیپ فلاپ باید جدول صحت اون مراجعه کنی ساده ترینش دی هست که خروجی ورودی رو فالو میکنه در مورد جی کا .. و تی هم که نات میکنه
        با هر سه میتونی بسازی با تی راحت تره - با لچ هم میتونی بسازی
        ای سی هم سرچ کنی شماره هاش برات میاد من شماره ندارم -توی پروتئوس ببینی میتونی شماره هاش رو پیدا کنی داخل لایبرری

دیدگاه

ببخشیدا ممنون از راهنماییت ولی من چیزی متوجه نشدم. اگه کسی سه شماره آی سی بده ممنون میشم

دیدگاه

از میکرو کنترلر استفاده کن، فکر کنم بی درد سر باشه
            (=*_^=)

دیدگاه

بله حق با شماست با میکرو هم میشه ولی به چه قیمتی ؟؟ ارزون ترین میکرو مثلا Attiny13 قیمتی حدودا 2000 تا 2200 تومان دارد. و تازه همچین میکرویی نهایتن 3 تا ورودی و خروجی بهمون میده از طرفی باید برنامه نویسی بشه احتمال هنگ هم دارد. و اگه تویه یه پروژه که قراره تیراژ بشه بخاطر قیمت و مشکلات دیگش نمییشه از میکرو استفاده کرد. دوستان کمک کنید

دیدگاه

پاسخ : معرفی آی سی کمک میخواهم

اگه تو گوگل فارسی سرچ میکردی ای سی لچ چند تا پیدا میکردی
                اگه انگلیسی سرچ میکردی لیست کامل آی سی های منطقی رو برات میاورد !!
                http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...rated_circuits
                من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !

دیدگاه

اگه حد اقل 10 تا کانال احتیاج داری میکرو
                  اگه آنالوگ می خوای بسازی مولتی ویبراتور بی استابل که با دوتا ترانزیستور میشه ساخت
                  اگه در حد 3-4 تا کاناله ایسی های فلیپ فلاپ
                  اسمم بابا برقيه مي دونين کارم چيه دلم مي خواد همه جا که با کمک شما
                  مصرف برق کم بشه تا برقمون قطع نشه
                  مصرف بي رويه کار خيلي بديه موقع پخش کارتون برق تلويزيون
                  اگه يه دفعه بره حوصله مون سر مي ره
                  هرگز نشه فراموش لامپ اضافي خاموش

دیدگاه

نوشته اصلی توسط icarus
                    اگه تو گوگل فارسی سرچ میکردی ای سی لچ چند تا پیدا میکردی
                    اگه انگلیسی سرچ میکردی لیست کامل آی سی های منطقی رو برات میاورد !!
                    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...rated_circuits
                    مشکل من اینه که اصلا نمیدونم آی سی لچ چطور کار میکنه؟ میشه لطفا توضیح بدین

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X