اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

جعبه MDF

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

جعبه MDF

بسم الله الرحمن الرحیم
    سلام به همگی
    چند وقتی مشغول طراحی سیستمی بودم، ابعاد 28*14 در اومد.
    رفتم سراغ جعبه های بهار، قیمت وحشتناک 98 هزار تومان جعبه در آمد
    اصلا توجیه اقتصادی نداشت و منصرف شدم. همچنین مسائل برشکاری و پانچ کردن و ... هم زحمات خاص خودش را داشت

تا اینکه با مهندس ارغوانی آشنا شدم و نوع جعبه زدن ایشان
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?action=profile;u=90418
    با جنس MDF جعبه اختصاصی طراحی کردند که هم قیمت بسیار پایینی داشت 8500 و هم مسئله برش کاری جعبه های آماده را نداشت

و مهم تر از همه وقتی دستگاه جعبه اختصاصی داشته باشد، در نظر مشتری بیشتر نمود پیدا می کند. کار طراحی را به ایشان سپردم که انصافا خوب انجام دادند.

نمونه کارها را اینجا می گذارم تا راهی باشد برای کاهش هزینه تولیدات داخلی و رهایی از قیمت های نجومی دلالان جعبه نظیر بهار و نگار و .. باشد و بجای خرید از چین، از تولید کنندگان داخلی خرید کنیم.

برد بسیار خوب درون جعبه جای می گیرد و از همه نظر جعبه عالی است.

در مجموع MDF می تواند رهیافت خوبی برای کاهش هزینه و اختصاصی کردن ظاهری کار برای مشتریانی که محیط های خشن ندارند باشد

همیشه از نیروهایی که کارشان را درست انجام می دهند خوشم اومده و آرزوی موفقیت و توسعه کسب و کار این تولید کننده جوان داخلی را دارم.
    برای کاری در حوزه اربعین نیاز به نیروی داوطلب هستیم.
    http://hosseinwalkingday.com

پاسخ : جعبه MDF

سلام اقا مرتضی
    پس اینا mdf هست
    من تو این سایتهای خارجی میدیدم از اینا ولی اصلا نمیدونستم چی هستن- mdf معمولا خیلی مقاومه ایا این هم همونطوریه؟
    خیلی عالیه و چشم نواز

دیدگاه

نوشته اصلی توسط voyager2020
      سلام اقا مرتضی
      پس اینا mdf هست
      من تو این سایتهای خارجی میدیدم از اینا ولی اصلا نمیدونستم چی هستن- mdf معمولا خیلی مقاومه ایا این هم همونطوریه؟
      خیلی عالیه و چشم نواز
      سلام (اسم تون رو نمی دونم)

خیلی مقاوم که نمیشه ازش تعریف دقیقی داشت. بهرحال کانکتور فونیکس 8 تایی با فشار بهش وارد می شه و در میاد و جعبه هم چیزی اش نمی شه
      وسط در جعبه ممکنه تحت تنش زیاد بشکند (تو این طراحی برد هم بسیار بزرگه، تو جعبه های کوچکتر این مشکل هم نیست.)
      در کل نمی شه با آلومینیومی ها مقایسه اش کرد و بدرد محیط های خشن نمی خوره
      اما برای محیط هایی که تنش نداریم بسیار زیبا است و قشنگ..

دیدگاه

علی
        جایی که جعبه ی پلاستیکی جواب بده مطمئنا اینم جواب میده دیگه؟
        اگر سایز بزرگ بشه میشه با گذاشتن یه ستون مانندی یا فومی یا چیزی مقاومش کرد
        همین که میشه همچین چیز مقاومی رو نسبت به پلکسی راحت طراحی کرد و دقیق دراورد ارزشش رو داره!

دیدگاه

همین که میشه همچین چیز مقاومی رو نسبت به پلکسی راحت طراحی کرد و دقیق دراورد ارزشش رو داره!
          جنس پلکسی، رنگ و برق پلاستیک رو داره. بهرحال این تکنولوژی رو نباید با پلاستیک مقایسه کرد. کاربردهای خودش رو داره و البته قیمت اش پایین تر هست.

مباحث فنی اش، طراح های جعبه باید نظر بدهند. در این مورد بنده سکوت کنم بهتر است.

دیدگاه

علی
            در مورد جعبه های پلاستیکی سایز بزرگ که مجزا فروخته میشن(نه با محصول) هنوز فرصت نشده بررسی مناسبی داشته باشم تا بتونم از نظر استحکام مقایسه کنم.
            اما در مقابل جعبه های پلاستیکی کوچک، استقامت MDF به خاطر الیاف داشتن و انعطاف پذیری مناسب تر، بیشتر هست.
            الان با پاشنه ی پا روی یک جعبه 6-8-3 ایستادم، مشکلی پیش نیومد :smile:

به هر حال، هزینه های اولیه ی جعبه پلاستیکی و جعبه فلزی سفارشی، تا حدی بالا هستند که واقعن نمیشه عادلانه با این نوع جعبه مقایسه شون کرد.

اجازه بدید توضیحات بیشتر رو ارجاع بدم به یک سایت ساده ی در دست راه اندازی (با چند روز صبر و حوصله ی دوستان) که احتمال زیاد از طریق ECA هم یک تبلیغ ساده براش در نظر بگیریم.

دیدگاه

با سلام
              ظاهرا آقای میرزایی یه عکسی از جعبه گذاشتن که دیده نمیشه.
              تجربیات 4 - 5 سال کار توی نجاری در زمان جوونی، ما رو یه مقدار سخت گیر بار آورده، ولی در مجموع من از MDF خوشم نمیاد. چون نقاط اتصالش رو نمیشه مثل چوب تو هم چفت و محکم کرد و دیگه هم اینکه این اتصالات رو معمولا با پیچ های خودکار انجام میدن که بعد از مدتی استفاده و چند فشار جانبی که بهش وارد بشه؛ این پیچها خیلی راحت تو الیاف MDF لق میشه که این اصلا جالب نیست. فکر میکنم MDF فقط بدرد کارهایی میخوره که ثابت باشن، مثل کابینت آشپزخونه. البته در مقایسه با جعبه های پلاستیکی و فلزی، حجم و وزن بیشتری هم باید داشته باشه.
              از لحاظ استحکام، من نئوپان رو به MDF ترجیح میدم و کارهای خودمو با نئوپان ملامینه انجام میدم. البته اون مشکل اتصالات تو نئوپان هم وجود داره(ولی کمتر) و من معمولا اسکلت فلزی میسازم و ورقها رو به اون پیچ میکنم.
              البته هنوز کاری با این کیسینگ رو تحویل مشتری ندادم و فکر نمیکنم کلا کیسی از مشتقات چوب بتونه تو وسایل صنعتی جا باز کنه.
              همه اینا رو گفتم، ولی بازم کیفیت یه محصول به نوع کار و روش انجامش بستگی داره و اگه دوستمون تونسته باشن با MDF یه محصول مطمئن و قابل جایگزین برای کیس های آماده بسازن جای تقدیر داره.
              کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط نو رسیده
                با سلام
                ظاهرا آقای میرزایی یه عکسی از جعبه گذاشتن که دیده نمیشه.
                تجربیات 4 - 5 سال کار توی نجاری در زمان جوونی، ما رو یه مقدار سخت گیر بار آورده، ولی در مجموع من از MDF خوشم نمیاد. چون نقاط اتصالش رو نمیشه مثل چوب تو هم چفت و محکم کرد و دیگه هم اینکه این اتصالات رو معمولا با پیچ های خودکار انجام میدن که بعد از مدتی استفاده و چند فشار جانبی که بهش وارد بشه؛ این پیچها خیلی راحت تو الیاف MDF لق میشه که این اصلا جالب نیست. فکر میکنم MDF فقط بدرد کارهایی میخوره که ثابت باشن، مثل کابینت آشپزخونه. البته در مقایسه با جعبه های پلاستیکی و فلزی، حجم و وزن بیشتری هم باید داشته باشه.
                از لحاظ استحکام، من نئوپان رو به MDF ترجیح میدم و کارهای خودمو با نئوپان ملامینه انجام میدم. البته اون مشکل اتصالات تو نئوپان هم وجود داره(ولی کمتر) و من معمولا اسکلت فلزی میسازم و ورقها رو به اون پیچ میکنم.
                البته هنوز کاری با این کیسینگ رو تحویل مشتری ندادم و فکر نمیکنم کلا کیسی از مشتقات چوب بتونه تو وسایل صنعتی جا باز کنه.
                همه اینا رو گفتم، ولی بازم کیفیت یه محصول به نوع کار و روش انجامش بستگی داره و اگه دوستمون تونسته باشن با MDF یه محصول مطمئن و قابل جایگزین برای کیس های آماده بسازن جای تقدیر داره.
                بله، این نوع جعبه قرار نیست جعبه های آلومینیومی و پلاستیکی رو منسوخ کنه.
                جایی که مدام کانکتور در بیاد و فرو بشه یا در جعبه باز بشه و بسته بشه بدرد نمی خوره اما خیلی جاها در جعبه باز بشه مشتری جرئت نمی کنه پیشم بیاد!!
                برای بسیاری از مصارف عالی است خصوصا مصارف آموزشی دانشگاهی. بهر حال این روشی هست که می توان در کنار روش های قدیمی (جعبه آماده) در نظر گرفت.

دیدگاه

سلام
                  میتونی از تفلون استفاده کنی، هم مقاوم در برابر ضربه و فشار
                  هم مقاوم در برابر گرما :job:
                  (=*_^=)

دیدگاه

من یه دستگاهی درست کرده بودم که جعبش رو دادم با شیشه پلکسی زدم ...
                    خیلی راحت به هم جور شد و با چسب 1-2-3 به هم چسبوندم
                    استقامتش هم خوبه ... 6میل استفاده کردم ...
                    اندازه جعبش حدود 25*33*38 سانت بود ...
                    قیمتش یه خورده بالاست ... ولی خیلی ناز شده ...
                    خود جعبه 120,000 تومن و صفحه پنلش حدود 50,000 تومنی شد ... چون حکاکی زیاد داشت ...
                    روی هم رفته 200,000 تومنی شد ...
                    فقط یه چیزی ...
                    سوراخکاریش نمیشه با دریل زد چون موقع سوراخ زدن مته میشینه توی شیشه پلکسی و از وسط میشکنه ...
                    باید حتما حتما با پیچ گوشتی برقی که میشه با گشتاور مناسبی آنرا تنظیم کرد ، سوراخ زد ...
                    ولی در کل ازش خیلی راضی بودم ...
                    رییس شرکت موقع تحویل گرفتن دستگاه چشماش گرد شد ... گفت این رو شما زدید ؟؟ گفتیم آره ... گفت خیلی قشنگ شده ...
                    اگر شد عکس میگیرم میزارم اینجا ...
                    موفق باشید
                    [b]چگونه همه پایه های میکروکنترلر AVR را PWM کنیم؟
                    معرفی نرم افزارEasy 7segment (برای راه اندازی آسانتر 7segment )
                    معرفی نرم افزار Codewizard PWM
                    با من بیشتر آشنا شوید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سامان اسدی
                      من یه دستگاهی درست کرده بودم که جعبش رو دادم با شیشه پلکسی زدم ...
                      خیلی راحت به هم جور شد و با چسب 1-2-3 به هم چسبوندم
                      استقامتش هم خوبه ... 6میل استفاده کردم ...
                      اندازه جعبش حدود 25*33*38 سانت بود ...
                      قیمتش یه خورده بالاست ... ولی خیلی ناز شده ...
                      خود جعبه 120,000 تومن و صفحه پنلش حدود 50,000 تومنی شد ... چون حکاکی زیاد داشت ...
                      روی هم رفته 200,000 تومنی شد ...
                      فقط یه چیزی ...
                      سوراخکاریش نمیشه با دریل زد چون موقع سوراخ زدن مته میشینه توی شیشه پلکسی و از وسط میشکنه ...
                      باید حتما حتما با پیچ گوشتی برقی که میشه با گشتاور مناسبی آنرا تنظیم کرد ، سوراخ زد ...
                      ولی در کل ازش خیلی راضی بودم ...
                      رییس شرکت موقع تحویل گرفتن دستگاه چشماش گرد شد ... گفت این رو شما زدید ؟؟ گفتیم آره ... گفت خیلی قشنگ شده ...
                      اگر شد عکس میگیرم میزارم اینجا ...
                      درود بر ایرانیان
                      این جعبه رو میگفتم

خیلی نازه ولی خیلی بد عکسه ...
                      باید با چشم از نزدیک دید ...
                      همانطور که میبینید چون رنگش سیاه هست نور رو جذب میکنه ...
                      این اولین جعبه ای بود که زدیم ...
                      برای جعبه بعدی از شیشه پلکسی رنگ شیشه ای مات استفاده میکنیم ...
                      شاید بهتر و قشنگتر شد ...
                      دوستان نظرتون چیه ؟؟

نوشته اصلی توسط نو رسیده

آقای اسدی! شما با این اعلام عمومی کل امت حزب الله رو خبر کردی. روز جمعه همه ما به اتفاق رئیس، دم در شرکت منتظرتون هستیم. :biggrin:
                      آقو ما هر چی وایسادیم تا شما هم بیاین نیومدید !!!
                      خودم تنهایی عکس گرفتم !!!
                      با من بیشتر آشنا شوید

دیدگاه

اسن دستگاه کارش چی هست آقای اسدی؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Takesh-3
                          اسن دستگاه کارش چی هست آقای اسدی؟
                          نوعی CNC تراشکاری
                          با من بیشتر آشنا شوید

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : جعبه MDF

نوشته اصلی توسط سامان اسدی
                            درود بر ایرانیان
                            این جعبه رو میگفتم

خیلی نازه ولی خیلی بد عکسه ...
                            باید با چشم از نزدیک دید ...
                            همانطور که میبینید چون رنگش سیاه هست نور رو جذب میکنه ...
                            این اولین جعبه ای بود که زدیم ...
                            برای جعبه بعدی از شیشه پلکسی رنگ شیشه ای مات استفاده میکنیم ...
                            شاید بهتر و قشنگتر شد ...
                            دوستان نظرتون چیه ؟؟
                            آقو ما هر چی وایسادیم تا شما هم بیاین نیومدید !!!
                            خودم تنهایی عکس گرفتم !!!
                            با جعبه حال کردم
                            ایولا داری
                            موفق باشی
                            هميشه به ياد خدا باش !

دیدگاه

سلام به همگی

این هم از جدید ترین شیرین کاری های دوست مون
                              قاب برای پروگرمر دست ساز

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X