ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12
    2015/01/05
    2
    0
    aip

ساخت کنترلر دستگاه آبشیرین کن

سلام اساتید محترم لطفا در ساخت این دستگاه بمن کمک کنید
    اطلاعات دستگاه
    ورودی:
    چهار سنسور اندازه گیری فشار آب 0-800 psi
    دو سنسور جریان آب (دبی) 0-30 متر مکعب بر ساعت
    سنسور اندازه گیری شدت جریان مصرفی برای دو موتور 0-100 امپر
    سنسور اندازه گیری ولتاژ برای سه فاز
    سنسور اندازه گیری tds (میلی گرم بر لیتر ذرات حل شده در آب) یا هدایت الکتریکی اب
    اتصال به دوربین مدار بسته
    اتصال به سیمکارت و دریافت فرمان

خروجی:
    on/offدو رله

کارایی:
    ذخیره اطلاعات دریافتی از سنسورها
    ارسال اطلاعات از طریق اس ام اس و اینترنت
    اعلام هشدار از طریق تماس یا اس ام اس در صورت خارج شدن هر یک از پارامترها از محدوده مجاز و خاموش کردن دستگاه

2014/12/05
    35
    1

پاسخ : ساخت کنترلر دستگاه آبشیرین کن

الان برای کدوم قسمتش کمک میخواید برادر؟

اگه ورودی ها ON/OFF باشه شخصا از سری B1 فتک (Fatek) استفاده میکنم.

سنسورهای هدایت الکتریکی هم تا اونجا که من در جریانم خیلی گرونه اگر واقعا میخوای یه همچین سیستمی بسازی سری FBs فتک به شدت توصیه میشه. اما اگر میخوای ارزون تموم کنی ماژول دلتا بخر بعد با 485 بصورت مدباس بخون. آدم واقعا از کار کردن با مدباس فتک لذت میبره.

برای بخش SMSش هم از ماژولی که درنامهر خودش برای PLCهای فتک ساخته استفاده کن که خیلی تپله! برای SMS از ماژول خود Fatek اگه بخوای استفاده کنی حتما باید از سری PLCهای گرونش استفاده کنی ضمن اینکه خود ماژول هم خیلی گرونه. اگر فقط کارایی هشدار باشه به نظر میرسه ارزونترین انتخاب همین بردهای ECA باشه.

یه سوال از روی کنجکاوی: قیمت این سنسورها و ابزارهایی که اسم بردی را میدونی؟ مارکهای که میخوای استفاده کنی؟
    The real measure of your wealth is how much you’d be worth if you lost all your money
    2015/01/05
    2
    0
    aip

ممنون از راهنماییتون .من سازنده دستگاه های اب شیرین کن صنعتی هستم و می خوام دستگاه هامو به صورت شبانه روزی کنترل کنم چونکه همه دستگاه ها گارانتی یکساله دارن و در صورت بروز مشکل هزینه بسیار سنگینی بمن تحمیل میکنه قیمت سنسور هارو هم حدودی میدونم کل سیستم برا هر دستگاه اگه 3یا4 میلیون در بیاد به صرفه هست سنسور هدایت الکتریکی حدود 200 تومنه خیلی هم گرون نیست دوستانی که بتونن کمک کنند حاضر به همکاری هستم
    2014/12/05
    35
    1

منظور من از سنسور هدایت الکتریکی این بود:

http://www.jumo.de/products/as-per-approvals/gost/202755/jumo-cti-500---inductive-conductivity-concentration-and-temperature-transmitter-with-switching-contacts-202755.html?parentId=4621

این سنسور الان قیمتش حدود 4.5 میلیون تومان هست. شما منظورت از 200 هزار تومان کدوم سنسورهاست؟

شما میخواین از PLC استفاده کنید یا نه؟ چون اگه فقط قرار باشه در صورت تحریک یه سنسور یه خروجی معمولی به شما بده (ON/OFF) میشه از یه ماژول ساده SMS که در فروشگاههای آنلاین وجود داره استفاده کنید اما اگر قرار باشه خروجی سنسورها آنالوگ باشه اون موقع نیاز به PLC هست و ثبت اطلاعات و هزینه میره بالا.

The real measure of your wealth is how much you’d be worth if you lost all your money
    2014/08/29
    370
    5

سلام عزيز
    سنسورهايي كه فرمودين رو منم دنبالشون هستم، اما صنعتيش رو نه، فقط سنسور اندازه گيري فشار آب و دبي آب ساده. اما راجع به باقي پروژتون ميتونم بگم كه خيلي ساده ميتونين با ميكرو هاي AVR اين كارو بكنين.
    سنسور جريان موتور رو از سري ACS712 و ACS758 ميتونين استفاده كنين. سنسور ولتاژ برق رو هم با ميكرو ميشه (تو انجمن نمونش هست)، سنسورهاي ديگه رو هم ميتونين به اين ميكرو ها وصل كنين. البته واسه كنترل مدار بسته سيستمتون لازمه كه از سري 32 بيتي اين خانواده استفاده كنين (من 8 بيتي كار ميكنم، اما اساتيد ميتونن راجه به 32 بيتي ها راهنماييتون كنن). اتصال به سيمكارت، اينترنت، زنگ تلفني، پيامك و غيره هم با ماژول SIM900 شدنيه.
    براي ذخيره لحظه به لحظه دادها تو خود سايت ميشه يه ديتالاگر با AVR و ماژول SD Card ساخت و براي ارسال داده ها بصورت آنلاين يا پيامكي هم از همون ماژول SIM900. هيچ محدوديتي هم در كنترل بازه هاي استاندارد يا اعلام هشدار نداريد.
    اينايي كه گفتم منهاي هزينه سنسورهاي تخصصيتون شايد 300 هزار تومن در نياد (تازه خيلي گرون حساب كنين) در حالي كه يه PLC ساده دوبل اين قيمته.
    مرسي
    تشكر نكن، صلوات بفرست:

[img width=165 height=100]http://www.askdin.com/gallery/images/29839/1___________5.png[/img]
    2014/12/05
    35
    1

اينايي كه گفتم منهاي هزينه سنسورهاي تخصصيتون شايد 300 هزار تومن در نياد (تازه خيلي گرون حساب كنين) در حالي كه يه PLC ساده دوبل اين قيمته.
    حق کاملا با شماست من صلوات هم فرستادم.

اما اون بیچاره ای که بعد بخواد تعمیر نگه داری کنه پدرش در میاد (با نهایت احترام من رک و روراست آخرشو گفتم.)

من الان بیشترین مشکلم توی خط تولید با این AVR هاست. توی صنعت بهترین کار استفاه از PLC هست که تخصصی برای این کار ساخته شده.

هزینه ی بیشتر به نظر من قابل توجیه میتونه باشه.

2014/08/29
    370
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط PCminister63
    حق کاملا با شماست من صلوات هم فرستادم.

اما اون بیچاره ای که بعد بخواد تعمیر نگه داری کنه پدرش در میاد (با نهایت احترام من رک و روراست آخرشو گفتم.)

من الان بیشترین مشکلم توی خط تولید با این AVR هاست. توی صنعت بهترین کار استفاه از PLC هست که تخصصی برای این کار ساخته شده.

هزینه ی بیشتر به نظر من قابل توجیه میتونه باشه.
    سلام عزيز
    خواهش ميكنم. در اينكه PLC مختص محيطهاي صنعتيه و براي اين كار ساخته شده شكي نيست، قطعا فرمايش شما صحيحه، اما اگه بتوني با مشكلات AVR كنار بيايي يا تا حدي استانداردسازي كني ميتوني خيلي راحت صنعتيشون كني. اگه بخوايين با ديد سرمايه داري به موضوع نگاه كنين يا ديد توسعه طلبانه داشته باشيد PLC بهترين گزينست، اما اگه هزينه هم براتون ملاك باشه AVR يا PIC ميكروكنترولرهاي خوبين. من خيلي جاها ديدم از اين دوتا هم استفاده كردن تو صنعت (ضمن اينكه خيلي از تجهيزات اطرافمون هم اين ميكروكنترولرها رو داخلشون دارن).
    مرسي
    تشكر نكن، صلوات بفرست:

[img width=165 height=100]http://www.askdin.com/gallery/images/29839/1___________5.png[/img]
    2014/12/05
    35
    1

مراحل استفاده از یک PLC از فتک برای پروژه این دوستمون:

1- خرید PLC با ورودی خروجی های مورد نیاز از نوع B1 با پروتوکل 485
    2- خرید ماژول DM-GSM برای کارهای GSM
    3- برنامه نویسی LADDER در محیط واقعا دوست داشتنی WinProladder (چون باهاش کار کردم میگم دوست داشتنی!)
    4- با خیال راحت از استاندارد بودن قطعات همه سنسورها و خروجی ها را متصل کنید و هر گونه رله و تایمر اضافی را از تابلو برق حذف کنید. اونم روی ریل استاندار و نیازی به سوراخ کاری مجزا نیست.
    5- ENJOY

حالا شما مراحل آماده سازی AVR را بگید. من به دوساعت یک PLC مدل B1 را با 485 به یک لودسل و AC Drive وصل کردم و برنامه های مدباسش را نوشتم. اگه میخواستم از AVR استفاده کنم (اونم تو محیط با رطوبت بالایی مثل کارخونه ی شیر) به نظرت چقدر معطل میشدم؟

استفاده از PLC و عیب یابیش به تخصص کمتری نسبت به AVR نیاز داره موافقید؟

قیمت پایین یا راحتی نصب و اطمینان کامل از کارکرد قطعات؟ مسئله این است!
    2014/08/29
    370
    5

پاسخ : ساخت کنترلر دستگاه آبشيرين کن

نقل قول نوشته اصلی توسط PCminister63
    مراحل استفاده از يک PLC از فتک براي پروژه اين دوستمون:

1- خريد PLC با ورودي خروجي هاي مورد نياز از نوع B1 با پروتوکل 485
    2- خريد ماژول DM-GSM براي کارهاي GSM
    3- برنامه نويسي LADDER در محيط واقعا دوست داشتني WinProladder (چون باهاش کار کردم ميگم دوست داشتني!)
    4- با خيال راحت از استاندارد بودن قطعات همه سنسورها و خروجي ها را متصل کنيد و هر گونه رله و تايمر اضافي را از تابلو برق حذف کنيد. اونم روي ريل استاندار و نيازي به سوراخ کاري مجزا نيست.
    5- ENJOY

حالا شما مراحل آماده سازي AVR را بگيد. من به دوساعت يک PLC مدل B1 را با 485 به يک لودسل و AC Drive وصل کردم و برنامه هاي مدباسش را نوشتم. اگه ميخواستم از AVR استفاده کنم (اونم تو محيط با رطوبت بالايي مثل کارخونه ي شير) به نظرت چقدر معطل ميشدم؟

استفاده از PLC و عيب يابيش به تخصص کمتري نسبت به AVR نياز داره موافقيد؟

قيمت پايين يا راحتي نصب و اطمينان کامل از کارکرد قطعات؟ مسئله اين است!
    سلام
    اطمينان از صحت کارکرد رو نميشه گفت، بسته به هزينه اي که ميکنيد کيفيت متفاوته. شما ممکنه يه plc بخري يه هفته بيشتر کار نکنه، اما يه ميکرو 10 سال آخ نگه يا بالعکس، اما براي راه اندازي و برنامه نويسي حق با شماست، علتش هم اينه که تو plc يه چيزايي آمادست و چه سخت افزاري و چه نرم افزاري پيشفرضها و استانداردهايي هست، اما تو avr يا pic اينطور نيست و شما بايد خودتون همه رو ست کنين، براي همين زمان بيشتري ميبره.
    هر کدوم از روشها مزايا و معايب متناسبي دارن، اما من ميکروکنترولر رو به جهت بازتر بودن دستم بيشتر ميپسندم -گرچه هرگز منکر کارايي صنعتي تر plc نميشم-.
    ممنون
    تشكر نكن، صلوات بفرست:

2014/12/05
    35
    1

اطمينان از صحت کارکرد رو نميشه گفت، بسته به هزينه اي که ميکنيد کيفيت متفاوته. شما ممکنه يه plc بخري يه هفته بيشتر کار نکنه، اما يه ميکرو 10 سال آخ نگه يا بالعکس،
    اون بالعکس احتمالش بیشتره تا اینکه PLC بخواد بعد از یک هفته خراب بشه. الان من یه B1 روی یکی از دستگاهها دارم روزی به طور متوسط 10000 بار یه برنامه را تکرار میکنه با 8 ورودی و 6 خروجی تا الان مثل ساعت کار میکنه. 3 تا تایمر CT6 از اتونیکش را هم از توی تابلو حذف کردم.

اما کلا AVR جاهایی باید استفاده بشه که شما از ایزوله کردن و طراحی مدارش مطمئن باشی که مثلا بعد از 6 ماه به علت از بین رفتن ترانزیستورش دستگاه حتی یک خروجی را هم از دست نده. برای کارهای حساس که پای تجهیزات حساس و گران در میونه که نمیشه از AVR استفاده کرد. باید یه چیزی باشه که اگر هم مشکلی پیش اومد مو لای درزش نره. کسی نتونه اشکال کنه که شما اگر از فلان و فلان استفاده میکردی اینجوری نمیشد.

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12