اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست راهنمایی در مورد تعمیر چراغ قوه شارژی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست راهنمایی در مورد تعمیر چراغ قوه شارژی

با سلام به دوستان عزیز
    من یه چراغ قوه شارژی یکی از بستگان بهم داده که چون در هنگام شارژ به برق زده شده led هاش سوخته بود با تعویضشون الان با نور کمی روشن میشه ولی وقتی به برق میزنم اون چراغ led قرمز روشن نمیشه و شارژ هم انجام نمیشه. کلیه قطعات تست شده و سالم هستند البته خازن پولی استر تعویض شده.
    مدارش به شکل زیر هست . ممکنه راهنمایی بفرمایید.سپاس

پاسخ : درخواست راهنمایی در مورد تعمیر چراغ قوه شارژی

یک بار هم بدون باطری بزن به برق اگر LED روشن شد باطریش خراب شده .
    - اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَليِّکَ الفَرَج -
    ارتباط با من : ir02x6
    طراحی و ساخت انواع منابع تغذیه سوئیچینگ - SMPS Designer

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : درخواست راهنمایی در مورد تعمیر چراغ قوه شارژی

نوشته اصلی توسط ir02x6
      یک بار هم بدون باطری بزن به برق اگر LED روشن شد باطریش خراب شده .
      سلام
      اتفاقا" امتحان هم کردم ولی بازم روشن نمیشه یه لحظه روشن میشه و سریع خاموش میشه
      اصلا" چرا اون ال ای دی و مقاومت سری رو با خازن پلی استر موازی کردند؟؟ :-?

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad1365
        اصلا" چرا اون ال ای دی و مقاومت سری رو با خازن پلی استر موازی کردند؟؟ :-?
        اون برا اینه که موقعی که چراغ قوه رو از برق جدا میکنی ، خازن تخلیه بشه تا برق نگیردت !!! چون جریان دشارژ برعکس برا همین یه مقاومت با LED موازی شده ،
        در کل این روش شارژ اصلا درست نیست من یه پشه کش داشتم قسمت شارژش دقیقا مثل همین بود ، کلا بعد 3-4 ماه باطریش خراب شد ...

[hr]

به جای مدار چراغ قوه از این مدار استفاده کن :

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : پاسخ : درخواست راهنمایی در مورد تعمیر چراغ قوه شارژی

نوشته اصلی توسط ir02x6
          اون برا اینه که موقعی که چراغ قوه رو از برق جدا میکنی ، خازن تخلیه بشه تا برق نگیردت !!! چون جریان دشارژ برعکس برا همین یه مقاومت با LED موازی شده ،
          در کل این روش شارژ اصلا درست نیست من یه پشه کش داشتم قسمت شارژش دقیقا مثل همین بود ، کلا بعد 3-4 ماه باطریش خراب شد ...

[hr]

به جای مدار چراغ قوه از این مدار استفاده کن :

ممنونم
          اتفاقا" این هم مربوط به دسته یک پشه کش هست که انتهای دسته اش چراغ قوه هست.
          فقط یه سوال به جای خازن 105 از 684 استفاده کنم ؟؟؟ یا همون 105 کفایت میکنه چون 684 ندارم و باید بخرم از این جهت پرسیدم .
          سپاس

دیدگاه

[hr]
            سلام اگه الیدی قرمز روشن نمیشه(اگه سالمه) علتش اتصال باز شدن دیود های پل یا مقاومت 560 ک یا باتری(خرابی باتری) هست.
            اگه لامپ های سفید به خاطر زدن به برق سوخته علتش خرابی باتری و اتصال باز شدن اونه و چون خازن و مقاومت ضربه گیر هم وجود نداره همه لامپ ها میسوزن(به خاطر جریان لحطه ای)
            تا وقتی باتری نو باشه اگه در حال روشنی بزنی برق چیزیش نمیشه.
            دنبال لحیم های جدا شده هم باشید.
            باتری رو با یه چیز دیگه شارژ کنید اگه خراب باشه معلوم میشه( وقتی دکمه لامپو بزنی یه لحظه امپا روشن میشن)
            لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : پاسخ : درخواست راهنمایی در مورد تعمیر چراغ قوه شارژی

فقط یه سوال به جای خازن 105 از 684 استفاده کنم ؟؟؟ یا همون 105 کفایت میکنه چون 684 ندارم و باید بخرم از این جهت پرسیدم .
              بزار زیاد فرق نمیکنه ، به جای مقاومت 390 کیلو هم از 560 کیلوی خودت استفاده کن ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محسن محمدشاهی
                [hr]
                سلام اگه الیدی قرمز روشن نمیشه(اگه سالمه) علتش اتصال باز شدن دیود های پل یا مقاومت 560 ک هست.
                اگه لامپ های سفید به خاطر زدن به برق سوخته علتش خرابی باتری و اتصال باز شدن اونه و چون خازن و مقاومت ضربه گیر هم وجود نداره همه لامپ ها میسوزن(به خاطر جریان لحطه ای)
                تا وقتی باتری نو باشه اگه در حال روشنی بزنی برق چیزیش نمیشه.
                دنبال لحیم های جدا شده هم باشید.
                باتری رو با یه چیز دیگه شارژ کنید اگه خراب باشه معلوم میشه( وقتی دکمه لامپو بزنی یه لحظه امپا روشن میشن)
                سلام
                جناب محمد شاهی
                دیود های پل رو تست کردم و سالم هستند. مقاومت 560 کیلو و 15 کیلو هم سالم هستند.
                اتفاقا به همین صورتی که می فرمایید شده یعنی وقتی به برق بوده کلید روشن شده و ال ای دی های سفید سوختند. البته ال ای دی ها رو تعوض کردم و وقتی کلید رو روشن میکنم با نور کمی ال ای دی های سفید روشن می شوند. ولی همانطور که گفتم الان وقتی دستگاه را به برق می زنم ال ای دی قرمز یه لحظه روشن شده و سریع خاموش می شود.
                به نظرتون باتریش مرخص شده؟؟؟
                با چی می تونم به طور جداگانه باتری رو شارژ کنم؟؟

دیدگاه

سلام
                  جناب محمد شاهی
                  دیود های پل رو تست کردم و سالم هستند. مقاومت 560 کیلو و 15 کیلو هم سالم هستند.
                  اتفاقا به همین صورتی که می فرمایید شده یعنی وقتی به برق بوده کلید روشن شده و ال ای دی های سفید سوختند. البته ال ای دی ها رو تعوض کردم و وقتی کلید رو روشن میکنم با نور کمی ال ای دی های سفید روشن می شوند. ولی همانطور که گفتم الان وقتی دستگاه را به برق می زنم ال ای دی قرمز یه لحظه روشن شده و سریع خاموش می شود.
                  به نظرتون باتریش مرخص شده؟؟؟
                  با چی می تونم به طور جداگانه باتری رو شارژ کنم؟؟
                  آره دیگه باتری مرخص شده چون اتصال بازه و ولتاژی رو خازن پولی استر نمیفته به همین خاطر الیدی قرمز هم روشن نمیشه. برق 5 ولت سری شده با یه مقاومت حدود 10 اهم. مطمئن باشین باتری خرابه. این باتری ها زیاد دیدم خراب میشن و همین طور هم میشن. هر کدوم از این چراغقوه ها که قوم و خویش برام میارن درست کنم از باتریشونه. باتریشون برا فروش هست ولی اینایی که تو بازر میخریدم سه سوته خراب میشدن. ارش تعمیر ندارن.

دیدگاه

آره دیگه باتری مرخص شده چون اتصال بازه و ولتاژی رو خازن پولی استر نمیفته به همین خاطر الیدی قرمز هم روشن نمیشه. برق 5 ولت سری شده با یه مقاومت حدود 10 اهم. مطمئن باشین باتری خرابه. این باتری ها زیاد دیدم خراب میشن و همین طور هم میشن. هر کدوم از این چراغقوه ها که قوم و خویش برام میارن درست کنم از باتریشونه. باتریشون برا فروش هست ولی اینایی که تو بازر میخریدم سه سوته خراب میشدن. ارش تعمیر ندارن.
                    جناب محمد شاهی این باتریها چند ولت و چند آمپر هستند؟؟
                    باتری رو تست کرده و نتیجه رو خدمتتون اعلام می کنم.

دیدگاه

باتری 4 ولت 700mAh

دیدگاه

باتری 4 ولت 700mAh
                        جناب محمد شاهی
                        من الان ولتاژ باتری رو در زمانی که به برق میزنم و کلید هم خاموش هست گرفتم. حدود 225 ولت ولتاژ رو باتری هست. پس 100% باتری خرابه درسته.
                        به نظرتون ارزش تعویض باتری رو داره؟؟
                        در ضمن از قیمت این نوع باتری ها اطلاعی دارید؟؟
                        و اینکه اون روش تون در مورد احیای باتری های سرب اسید در مورد این باتری ها صادق هست و میشه احیاشون کرد؟؟؟؟
                        سپاس

دیدگاه

جناب محمد شاهی
                          من الان ولتاژ باتری رو در زمانی که به برق میزنم و کلید هم خاموش هست گرفتم. حدود 225 ولت ولتاژ رو باتری هست. پس 100% باتری خرابه درسته.
                          به نظرتون ارزش تعویض باتری رو داره؟؟
                          در ضمن از قیمت این نوع باتری ها اطلاعی دارید؟؟
                          و اینکه اون روش تون در مورد احیای باتری های سرب اسید در مورد این باتری ها صادق هست و میشه احیاشون کرد؟؟؟؟
                          سپاس
                          آره دیگه باتری خرابه. نه ارش تعویض باتری ندارن. قیمت والا تو شهر ما حدود 5 شیش تومنه که زیاده. تازه جنسشون اصلا خوب نیست 1 ماه همکار نمیکنه.
                          نه در مورد این باتری ها تا حالا جواب درستی نگرفتم. اکثرا توشون قطعی پیش میاد و اونایی هم که احیا میشن ظرفیتی ندارن.
                          احیا رو باتری های دیگه بسیار عالی جواب میده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad1365 نمایش پست ها
                            منم یه چراغ قوه شارژی دارم وقتی میزنم به برق ال ای دی های روش روشن میمونه و خاموش نمیشه کمکم کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mahdi8909 نمایش پست ها
                              منم یه چراغ قوه شارژی دارم وقتی میزنم به برق ال ای دی های روش روشن میمونه و خاموش نمیشه کمکم کنید
                              با سلام:
                              چراغ قوه های شارزی دارای یک ترانزیستور می باشند که در زمان قطع برق در حالت اتوماتیک روشن شود. اگر این ترانزیستور اتصال کوتاه کند ال ای دی ها بصورت ناخواسته روشن میشود. در مرحله دوم می تواند از کلید روشن خاموش چراغ قوه باشد.
                              علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
                              نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X