اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت تابلو روان بزرگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت تابلو روان بزرگ

سلام دوستان محترم
    من قصد دارم با بهره گیری از پورت سریال کامپیوتر، یک CPLD (به خاطر سرعت بالای آن) و یک مودم ( جهت ارسال از راه دور) یک تابلو روان بزرگ بسازم .(چیزی حدود 50 در 40)
    از محضر دوستان گرامی چند سوال داشتم، من برنامه راه اندازی پورت سریال و ارسال داده از PC را با زبان Visual C نوشته ام. من قصد دارم تا جایی که امکان دارد از توانایی های PC و تمام برنامه نویسی ام را در کامپیوتر و در محیط ویژوال سی انجام دهم.
    من در یکی از قسمت های تالار گفتگو برنامه فونت ساز را دیدم. آیا می توانم از این برنامه استفاده کنم با اینکه این برنامه در محیط DOS است؟
    من فکر می کنم چون ابعاد تابلو بزرگ است، اگر بخواهیم به صورت دستی تمام فونت ها را برایش تعریف کنیم و بعد با تعریف ابعاد تابلو برای شیفت دادن داده ها و غیره چندان کار صحیحی نباشد. به نظر شما بهترین راه ممکن چیست؟
    با سپاس فراوان از توجه شما
    هنگامي كه از چيزي مي ترسي، خود را در آن بيفكن، زيرا گاهي ترسيدن از چيزي، از خود آن سخت تر است.(كتاب ارزشمند نهج البلاغه/ح 175)

ساخت تابلو روان بزرگ

سلام . خوبی دوست عزیز؟
    این 40 در 50 که گفتید مقیاسش متر هست یا سانتی متر؟؟
    اگه سانتی متر باشه که دیگه بزرگ نیست و اگه متر باشه بازم بزرگ نیست خیلی بزرگه .
    یه مقدار بیشتر توضیح بدید از چه LEDآ‌ هایی می خواهید استفاده کنید رنگی یا غیر رنگی؟
    موفق باشید .
    شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
    هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
    چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

ساخت تابلو روان بزرگ

سلام، ممنون از توجه شما
      منظورم سانتیمتر است، به این خاطر گفتم بزرگ چون اکثر پروژه هایی که دوستانم کارکردند یا در سایت دیدم در حد چند تا دات ماتریس بودند. کار را با led تک رنگ می خواهم شروع کنم اما اگر با LED های RGB بتوانم کار کنم بسیار عالی می شود.
      هنگامي كه از چيزي مي ترسي، خود را در آن بيفكن، زيرا گاهي ترسيدن از چيزي، از خود آن سخت تر است.(كتاب ارزشمند نهج البلاغه/ح 175)

دیدگاه

ساخت تابلو روان بزرگ

سلام . خوبی دوست عزیز؟
        به نظرم من اول نرم افزار رو روی پروتئوس جواب بگیر بعد برو سراغ سخت افزار .
        برای شبیه سازی از همون دات ماتریس ها استفاده کن . بعد متونی به وسیله اون نرم افزار تحت داس فونت ها رو در بیاری .
        شروع کن تا جایی که بشه کمکت میکنیم .
        موفق باشید .

دیدگاه

ساخت تابلو روان بزرگ

سلام، ممنون از توجه شما
          شما فرمودید که شبیه سازی کنید، خوب در ست، اما مسئله اینجاست که وقتی با میکروها کار می کنیم در برنامه c پورت ها را تعریف می کنیم اما من باCPLD کار می کنم این برای من یک مشکل است.
          من تمام برنامه هایی که در تالار دیدم برای نمایش یک جمله یا کلمه خاص بوده است . برای اینکه یک حالت کلی برایش تعریف کنیم چه بایدکرد؟
          منتظر راهنمایی شما هستم

دیدگاه

ساخت تابلو روان بزرگ

سلام . خوبی دوست عزیز؟
            میگم من دقیقا با این CPLD آشنایی ندارم خودش پروسسور داره؟ من تا الان کار نکردم . اگه پروسسور نداره که قسمت عمده پروژه شما میشه طراحی پروسسور با این چیپ ها ولی اگه داره خوب شما در حالت کلی یه صفحه کلید دارید یه صفحه نمایش و یه حافظه . فونت ها رو در آدرس های مشخص به ترتیب توی اون حافظه قرار میدید بعد هر کلیدی که فشار داده شد اطلاعات فونتش رو از حافظه بیرون میکشید و روی صفحه نمایش نشون میدید .
            موفق باشید .

دیدگاه

ساخت تابلو روان بزرگ

سلام
              در برنامه شبیه ساز تابلو روان که با C# نوشته شده است، آیا برای شبیه سازی حروف بایستی صفحه کلید را برای این نرم افزار تعریف کرد یا اینکه از نرم افزار فونت سار استفاده می شود؟

دیدگاه

ساخت تابلو روان بزرگ

سلام . خوبی دوست عزیز؟
                توی اون برنامه یه textbox هست که هر حرفی که توش نوشته بشه با زیر برنامه ای که براش نوشته شده کد اسکیش رو در میاره بعد با یه فرمولی داده های مربوط به این حرف رو از فایل فونت خارج میکنه یعنی اون 16 بایت مربوط به این حرف بعد هم که نمایش داده میشه .
                موفق باشید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X