اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی: ساخت منبع تغذیه سوئیچینگ ولتاژ متغیر جریان بالا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی: ساخت منبع تغذیه سوئیچینگ ولتاژ متغیر جریان بالا

سلام و درود،
    قصد دارم یک منبع تغذیه سوئیچینگ با قطعات و ماژولهای موجود در بازار بسازم که جریان دهی بالایی (30 آمپر) داشته باشه و بتونه ولتاژ از 2 ولت تا حدود 30 یا 40 ولت متغییر باشه. قبلا با LM2576 ثابت 5 ولت یک مدار ساختم که خوب جواب داد (نهایت 3 آمپر) ولی از نوع متغیر اون استفاده نکردم و نمی دونم ساخت نوع متغیر چه محدودیت هایی داره چون در دیتاشیت نوشته بود بر حسب ولتاژ خروجی خازن و سلف هم مقادیرشون تغییر می کنه!!
    یک قطعه هست که اطلاعاتش نتایج خوبی نشون میداد ولی فکر کنم قیمت بالایی داشته باشه و راه اندازیدش سخت باشه (ADP1850).
    یک نوع دیگه از رگولاتور ها هم در بازار هست با نام LM2679 که اسما تمام موارد کار من رو تامین میکنه ولی باز مثل LM2576 نمیدونم میشه متغیرش کرد یا تنظیمات خازن و سلف هم باید تغییر کنه و پس یعنی چطوری میشه متغیر لحظه ای ساخت!؟؟ و اینکه این قطعه نهایت 5 آمپر میده. راهی هست که با استفاده از چند تا از این رگولاتور ها و مثلا موازی بستنشون جریان دهی رو بالا ببرم؟ اصلا روش بهتری هست جز این ایده های من؟

ممنون

پاسخ : راهنمایی: ساخت منبع تغذیه سوئیچینگ ولتاژ متغیر جریان بالا

نوشته اصلی توسط arsin
    سلام و درود،
    قصد دارم یک منبع تغذیه سوئیچینگ با قطعات و ماژولهای موجود در بازار بسازم که جریان دهی بالایی (30 آمپر) داشته باشه و بتونه ولتاژ از 2 ولت تا حدود 30 یا 40 ولت متغییر باشه. قبلا با LM2576 ثابت 5 ولت یک مدار ساختم که خوب جواب داد (نهایت 3 آمپر) ولی از نوع متغیر اون استفاده نکردم و نمی دونم ساخت نوع متغیر چه محدودیت هایی داره چون در دیتاشیت نوشته بود بر حسب ولتاژ خروجی خازن و سلف هم مقادیرشون تغییر می کنه!!
    یک قطعه هست که اطلاعاتش نتایج خوبی نشون میداد ولی فکر کنم قیمت بالایی داشته باشه و راه اندازیدش سخت باشه (ADP1850).
    یک نوع دیگه از رگولاتور ها هم در بازار هست با نام LM2679 که اسما تمام موارد کار من رو تامین میکنه ولی باز مثل LM2576 نمیدونم میشه متغیرش کرد یا تنظیمات خازن و سلف هم باید تغییر کنه و پس یعنی چطوری میشه متغیر لحظه ای ساخت!؟؟ و اینکه این قطعه نهایت 5 آمپر میده. راهی هست که با استفاده از چند تا از این رگولاتور ها و مثلا موازی بستنشون جریان دهی رو بالا ببرم؟ اصلا روش بهتری هست جز این ایده های من؟

ممنون
    :eek: oo:
    با این ای سی رگولاتو رها نمیشه جریان بالا گرفت
    منبع تغذیه متغییر با جریان بالا خیلی سخت تر از این مدارات ساده است . شما باید تاپیک آموزش سوئیچینگ رو بخونید و اگر سوال بود به صورت جزیی بپرسید.
    چون جواب دادن به این سوالهایی که شما پرسیدید خیلی طولانی هست و البته تکراری

sigpic

دیدگاه

پاسخ : راهنمایی: ساخت منبع تغذیه سوئیچینگ ولتاژ متغیر جریان بالا

اگه تا 15 آمپر مبخواین من یه کارایی کردم در اختیارتون میزارم
      شاید بتونید با تغییر دادن همین سیم پیچ که معرفی میکنم تا 30 آمپر هم ازش بگیرین
      اما گرفتن جریان های بالا فقط ترانس نیست و اکثر قطعات درگیرش میشن

مدت هاست نیستم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X