ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    2009/02/02
    4
    0

راهنمايي: ساخت منبع تغذيه سوئيچينگ ولتاژ متغير جريان بالا

سلام و درود،
    قصد دارم يک منبع تغذيه سوئيچينگ با قطعات و ماژولهاي موجود در بازار بسازم که جريان دهي بالايي (30 آمپر) داشته باشه و بتونه ولتاژ از 2 ولت تا حدود 30 يا 40 ولت متغيير باشه. قبلا با LM2576 ثابت 5 ولت يک مدار ساختم که خوب جواب داد (نهايت 3 آمپر) ولي از نوع متغير اون استفاده نکردم و نمي دونم ساخت نوع متغير چه محدوديت هايي داره چون در ديتاشيت نوشته بود بر حسب ولتاژ خروجي خازن و سلف هم مقاديرشون تغيير مي کنه!!
    يک قطعه هست که اطلاعاتش نتايج خوبي نشون ميداد ولي فکر کنم قيمت بالايي داشته باشه و راه اندازيدش سخت باشه (ADP1850).
    يک نوع ديگه از رگولاتور ها هم در بازار هست با نام LM2679 که اسما تمام موارد کار من رو تامين ميکنه ولي باز مثل LM2576 نميدونم ميشه متغيرش کرد يا تنظيمات خازن و سلف هم بايد تغيير کنه و پس يعني چطوري ميشه متغير لحظه اي ساخت!؟؟ و اينکه اين قطعه نهايت 5 آمپر ميده. راهي هست که با استفاده از چند تا از اين رگولاتور ها و مثلا موازي بستنشون جريان دهي رو بالا ببرم؟ اصلا روش بهتري هست جز اين ايده هاي من؟

ممنون
    2010/04/10
    تهران
    1,686
    714

پاسخ : راهنمايي: ساخت منبع تغذيه سوئيچينگ ولتاژ متغير جريان بالا

نقل قول نوشته اصلی توسط arsin
    سلام و درود،
    قصد دارم يک منبع تغذيه سوئيچينگ با قطعات و ماژولهاي موجود در بازار بسازم که جريان دهي بالايي (30 آمپر) داشته باشه و بتونه ولتاژ از 2 ولت تا حدود 30 يا 40 ولت متغيير باشه. قبلا با LM2576 ثابت 5 ولت يک مدار ساختم که خوب جواب داد (نهايت 3 آمپر) ولي از نوع متغير اون استفاده نکردم و نمي دونم ساخت نوع متغير چه محدوديت هايي داره چون در ديتاشيت نوشته بود بر حسب ولتاژ خروجي خازن و سلف هم مقاديرشون تغيير مي کنه!!
    يک قطعه هست که اطلاعاتش نتايج خوبي نشون ميداد ولي فکر کنم قيمت بالايي داشته باشه و راه اندازيدش سخت باشه (ADP1850).
    يک نوع ديگه از رگولاتور ها هم در بازار هست با نام LM2679 که اسما تمام موارد کار من رو تامين ميکنه ولي باز مثل LM2576 نميدونم ميشه متغيرش کرد يا تنظيمات خازن و سلف هم بايد تغيير کنه و پس يعني چطوري ميشه متغير لحظه اي ساخت!؟؟ و اينکه اين قطعه نهايت 5 آمپر ميده. راهي هست که با استفاده از چند تا از اين رگولاتور ها و مثلا موازي بستنشون جريان دهي رو بالا ببرم؟ اصلا روش بهتري هست جز اين ايده هاي من؟

ممنون
    :eek: oo:
    با این ای سی رگولاتو رها نمیشه جریان بالا گرفت
    منبع تغذیه متغییر با جریان بالا خیلی سخت تر از این مدارات ساده است . شما باید تاپیک آموزش سوئیچینگ رو بخونید و اگر سوال بود به صورت جزیی بپرسید.
    چون جواب دادن به این سوالهایی که شما پرسیدید خیلی طولانی هست و البته تکراری

http://s9.picofile.com/file/8272683050/private_pm.png
    2010/11/26
    ایران - مشهد
    517
    100

پاسخ : راهنمايي: ساخت منبع تغذيه سوئيچينگ ولتاژ متغير جريان بالا

اگه تا 15 آمپر مبخواین من یه کارایی کردم در اختیارتون میزارم
    شاید بتونید با تغییر دادن همین سیم پیچ که معرفی میکنم تا 30 آمپر هم ازش بگیرین
    اما گرفتن جریان های بالا فقط ترانس نیست و اکثر قطعات درگیرش میشن

مدت هاست نیستم
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3