اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست مدار تایمر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست مدار تایمر

سلام اساتید.
    بنده یه مدار میخوام که با وصل شدن دو پایه به همدیگه (به هر مدت زمانی...1ٍثانیه تا 1ساعت مثلا)به مدت 5ثانیه یا همین حدود بهم خروجی بده و یه رله رو تحریک کنه...و جوری باشه که وقتی اون دو پایه قطع شدن و باز وصل شدن از نو همین روال رو طی کنه! خواهش میکنم راهنماییم کنید شدیدا احتیاج دارم و جایی همچین چیزی گیرم نیومد...ممنون

پاسخ : درخواست مدار تایمر

Where the service is available.
    ดาวน์โหลด gclub

دیدگاه

سلام. این مدار بسیار ارزان قیمت با آی سی 555 در بازار (فروشگاه بهنام کیت) موجوده. ولی میشه با میکروکنترلر به صورت دیجیتال هم اینو ساخت.

یه ATMEGA 8 لازمه و چند مقاومت و کلید. (البته به جز بخش تغذیه) ببنین اگر نتونتستی آنالوگ رو پیدا کنی برات مدارشو بذارم. ولی دیجیتالش به صرفه نیست!
      STM32 واقعا یه چیز دیگه است...

دیدگاه

آقا جواد من دسترسی ندارم که بخرم امادشو و چون اسم این مدل مداری که میخوامو نمیدونم چیه(هرجا میگردم واسه مدار تایمر چیزای دیگه پیدا میکنم نه اینی که مد نظرمه)خواهش میکنم اگه میتونید مدارشو با 555 برام پیدا کنید ممنونتون میشم... :cry2:

دیدگاه

به لینک زیر یه نگاه بنداز... فکر کنم مشکلت حل بشه.

http://www.behnamkit.com/component/virtuemart/?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl &product_id=120&category_id=16
          STM32 واقعا یه چیز دیگه است...

دیدگاه

اگه بگید کیت یا مدار تایمر با 555 هم میخواید به احتمال بسیار بالا بتونید پیدا کنید
            با 2-3 هزار تومن میتونید خودتون هم به راحتی بسازید سرچ کنید تایمر با 555 حالا هر نوعی که میخواید تاخیر در وصل تاخیر در قطع و .... مدارات بسیار ساده ای هست براش
            من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !

دیدگاه

من مشابهه همین مداری که گفتید رو خریدم(تایمر کوچولو کیت دانشجو) ولی مشکلم اینجا که مدت زمان وصل بودن سوییچ نباید مهم باشه..این مداری که من دارم از لحظه ای که سوییچ رو ول کنی به یه مدت خاص خروجی میده درصورتی که من میخوام از لحظه ای که سوییچ رو فشار دادی به یه مدتی خروجی بده!! ممکنه سوییچ نیم ساعت وصل باشه من میخوام از لحظه ای که فشار دادی خروجی بده...بهنام کیته این شکلی هست؟

دیدگاه

مطمئن نیستم شدنی باشه ولی احتمالا با گذاشتن یه خازن(الکترولیت) به صورت سری با کلید میتونید مشکل رو حل کنید
                من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !

دیدگاه

مدار مورد نیاز شما "تایمر سوئیچ فعال شونده با لبه بالارونده پالس"
                  http://s4.picofile.com/file/8165428418/555pulsetriggeredtimerswitch.zip.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X