ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    2012/09/20
    Tehran, Iran
    45
    0

داغ شدن بيش از حد 5 LED متصل به درايور 4 تا 7 عدد 1 وات

سلام.

5 تا ال اي دي رو به صورت سري به يه درايور 4 تا 7 عدد 1 وات وصل کردم، از همينايي که تو فروشگاه سايت هست، خيلي داغ ميشن ال اي دي ها در حدي که نميشه بهشون دست زد و حتي چسبي که هيت سينکشون (از هيت سينک هاي فروشگاه سايت) رو نگه داشته بود ول کرد. بايد چيکار کنم؟ تعداد ال اي دي هارو هم يکي اضافه کردم اما بازهم داغ ميشن.

با سپاس.
    عاشق الکترونيک
    2007/06/28
    721
    15

پاسخ : داغ شدن بيش از حد 5 LED متصل به درايور 4 تا 7 عدد 1 وات

روي چه هيتسينکي وصلشون کرديد؟ اگر منظورتون از هيتسينک همون پي سي بي ستاره اي هست که اون کافي نيست براي دفع حرارت ال اي دي ها. اين ال اي دي ها به طور عادي گرماي زيادي توليد ميکنند و اين گرما بايد ازشون خارج بشه وگرنه آسيب ميبينند.
    از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
    هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
    اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
    اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
    شاد و موفق باشید
    2012/09/20
    Tehran, Iran
    45
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Study
    روي چه هيتسينکي وصلشون کرديد؟ اگر منظورتون از هيتسينک همون پي سي بي ستاره اي هست که اون کافي نيست براي دفع حرارت ال اي دي ها. اين ال اي دي ها به طور عادي گرماي زيادي توليد ميکنند و اين گرما بايد ازشون خارج بشه وگرنه آسيب ميبينند.
    ممنون،
    دقيقا رو همونا نصبشون کردم :biggrin: حالا بايد چه هيت سينکي واسشون بگيرم؟
    عاشق الکترونيک
    2011/03/24
    Tehran
    518
    38

سلام این ال ای دی پاورها رو باید با چسب سیلیکونی بچسبونی تا در گرمای زیاد هم کنده نشه از طرفی هم چسب سیلیکونی هست که حرارت ال ای دی رو به خوبی از خودش عبور میده.
    بعد از چسبوندن و لحیم کرده به هیت ستاره ای باید اونو به یه هیت سینک مناسب دیگه وصل کنی. من از یکی از دوستان شنیدم که برای هر ال ای دی پاور از یه هیت سینگ 5 سانتیمتر استفاده کنیم. (البته شما با توجه به مدل های مختلف میتونی از سایزهای دیگه استفاده کنی. هیت سینگ من صاف و تخت بود گفتند برای هر ال ای دی 5*5 سانتیمتر.) این کار با تجربه میتونه انجام بشه.
    برخی آدمها[ تنها ] به یک دلیل از مسیر زندگی ما می گذرند [ تا ] به ما درسهایی بیاموزند ؛ که اگر می ماندند هرگز [ آن درسها را ] یاد نمی گرفتیم …
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4