اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

داغ شدن بیش از حد 5 LED متصل به درایور 4 تا 7 عدد 1 وات

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

داغ شدن بیش از حد 5 LED متصل به درایور 4 تا 7 عدد 1 وات

سلام.

5 تا ال ای دی رو به صورت سری به یه درایور 4 تا 7 عدد 1 وات وصل کردم، از همینایی که تو فروشگاه سایت هست، خیلی داغ میشن ال ای دی ها در حدی که نمیشه بهشون دست زد و حتی چسبی که هیت سینکشون (از هیت سینک های فروشگاه سایت) رو نگه داشته بود ول کرد. باید چیکار کنم؟ تعداد ال ای دی هارو هم یکی اضافه کردم اما بازهم داغ میشن.

با سپاس.
    عاشق الکترونيک

پاسخ : داغ شدن بیش از حد 5 LED متصل به درایور 4 تا 7 عدد 1 وات

روی چه هیتسینکی وصلشون کردید؟ اگر منظورتون از هیتسینک همون پی سی بی ستاره ای هست که اون کافی نیست برای دفع حرارت ال ای دی ها. این ال ای دی ها به طور عادی گرمای زیادی تولید میکنند و این گرما باید ازشون خارج بشه وگرنه آسیب میبینند.
    از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
    هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
    اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
    اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
    شاد و موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Study
      روی چه هیتسینکی وصلشون کردید؟ اگر منظورتون از هیتسینک همون پی سی بی ستاره ای هست که اون کافی نیست برای دفع حرارت ال ای دی ها. این ال ای دی ها به طور عادی گرمای زیادی تولید میکنند و این گرما باید ازشون خارج بشه وگرنه آسیب میبینند.
      ممنون،
      دقیقا رو همونا نصبشون کردم :biggrin: حالا باید چه هیت سینکی واسشون بگیرم؟
      عاشق الکترونيک

دیدگاه

سلام این ال ای دی پاورها رو باید با چسب سیلیکونی بچسبونی تا در گرمای زیاد هم کنده نشه از طرفی هم چسب سیلیکونی هست که حرارت ال ای دی رو به خوبی از خودش عبور میده.
        بعد از چسبوندن و لحیم کرده به هیت ستاره ای باید اونو به یه هیت سینک مناسب دیگه وصل کنی. من از یکی از دوستان شنیدم که برای هر ال ای دی پاور از یه هیت سینگ 5 سانتیمتر استفاده کنیم. (البته شما با توجه به مدل های مختلف میتونی از سایزهای دیگه استفاده کنی. هیت سینگ من صاف و تخت بود گفتند برای هر ال ای دی 5*5 سانتیمتر.) این کار با تجربه میتونه انجام بشه.
        برخی آدمها[ تنها ] به یک دلیل از مسیر زندگی ما می گذرند [ تا ] به ما درسهایی بیاموزند ؛ که اگر می ماندند هرگز [ آن درسها را ] یاد نمی گرفتیم …

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X