ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    2010/02/23
    197
    1

يادگيري altium designer

سلام ايا به صورت خودخوان ميشه با اين نرم افزار pcb کشيد ؟ چون شنيدم طراحي pcb يه سري ريز کاري مثل حذف نويز داره که به همين راجتي نميشه ياد گرفت
    دنيا آنقدر وسيع هست که براي همه مخلوقات جايي باشد پس به جاي آنکه جاي کسي را بگيريم تلاش کنيم جاي واقعي خود را بيابيم
    2009/09/27
    1,128
    42

پاسخ : يادگيري altium designer

مثل اکثر نرم افزاراي برق ( و شايد هم بقيه رشته ها). يادگيري يک نر م افزار با نحوه استفاده ازش متفاوته.
    کار با آلتيوم هم همون طوره. شما اول بايد بدوني چي به چيه توي نذم افزار. بعد بياي و اصطلاحات رو متوجه بشي. در نهايت يه چند تا PCB بکشي. بعد از اين مراحل خيلي چيزا مياد دستت.
    بعد با توجه به کاري که داري بايد بري سراغ ريزه کاري ها.
    مثلا PCB مخابراتي با تغذيه با ابزار دقيق و ... فرق داره.
    ---------
    .
    .
    ...........
    2010/02/23
    197
    1

pcb را تا زماني که چاپ نکنيم و قطعات را روي برد نزاريم نميتونيم متوجه بشيم ايا درسته يا نه . که هم کار وقت گيري ميشه و هم هزينه بردار براي خطا و تست . ايا ريزه کارياش زياده. براي طراحي مدارات avr و مثل اون مي خوام
    دنيا آنقدر وسيع هست که براي همه مخلوقات جايي باشد پس به جاي آنکه جاي کسي را بگيريم تلاش کنيم جاي واقعي خود را بيابيم
    2013/08/30
    1,000
    8

اگر شماتیک رو درست کسیده باشی دیگه pcbکه غلط در نمی یاد
    2009/09/27
    1,128
    42

نقل قول نوشته اصلی توسط seda...
    pcb را تا زماني که چاپ نکنيم و قطعات را روي برد نزاريم نميتونيم متوجه بشيم ايا درسته يا نه . که هم کار وقت گيري ميشه و هم هزينه بردار براي خطا و تست . ايا ريزه کارياش زياده. براي طراحي مدارات avr و مثل اون مي خوام
    همون طور که دوستمون گفتند اگر شماتيک درست باشه، PCB هم حتما درست خواهد بود.
    منظور من چيزاي ديگه بود. مثلا اينکه قطعات رو تو چه فاصله اي از هم بزاري. چون تا حالا PCB نزدي ممکنه فاصله قطعات از هم برات ملموس نباشه يا عرض ترک ها يا ابعاد برد. حتي انتخاب خود قطعات هم همينطوره. مثلا خود من مي خواستم SMD کار کنم، اول رفتم سراغ 0805 بردم اونطوري که مي خواستم نشد. کلي فضاي خالي داشتم. بعد رفتم سراغ 0603 ، با ديدي که نسبت به قطعات SMD پيدا کرده بودم، اينبار برد جمع و جور شد.
    براي طراحي مداراي AVR نکته خاصي نيست. مثلا اينکه براي پايه هاي تغذيه خازن 100 نانو بزار نزديک همون پايه. کريستالتو هر چي نزديکتر بزاري به ميکرو بهتره. اگر از ADC ميخواي استفاده کني ولتاژي که به اون پايه ميدي رو حتما فيلتر LC بزار. حواست باشه اگر برد رو يک رو ميزني، بدوني قطعات از کدم سمت قراره لحيم بشن و اين جور مسايل.
    ---------
    .
    .
    ...........
    2010/02/19
    2,371
    107

نقل قول نوشته اصلی توسط ajapyy
    همون طور که دوستمون گفتند اگر شماتيک درست باشه، PCB هم حتما درست خواهد بود.
    منظور من چيزاي ديگه بود. مثلا اينکه قطعات رو تو چه فاصله اي از هم بزاري. چون تا حالا PCB نزدي ممکنه فاصله قطعات از هم برات ملموس نباشه يا عرض ترک ها يا ابعاد برد. حتي انتخاب خود قطعات هم همينطوره. مثلا خود من مي خواستم SMD کار کنم، اول رفتم سراغ 0805 بردم اونطوري که مي خواستم نشد. کلي فضاي خالي داشتم. بعد رفتم سراغ 0603 ، با ديدي که نسبت به قطعات SMD پيدا کرده بودم، اينبار برد جمع و جور شد.
    براي طراحي مداراي AVR نکته خاصي نيست. مثلا اينکه براي پايه هاي تغذيه خازن 100 نانو بزار نزديک همون پايه. کريستالتو هر چي نزديکتر بزاري به ميکرو بهتره. اگر از ADC ميخواي استفاده کني ولتاژي که به اون پايه ميدي رو حتما فيلتر LC بزار. حواست باشه اگر برد رو يک رو ميزني، بدوني قطعات از کدم سمت قراره لحيم بشن و اين جور مسايل.
    در تکميل حرف دوستمون اضافه کنم ميتونيد يه برد رو طراحي کنيد و روي کاغذ پرينت بگيريد بعد قطعات رو روش بچينيد ببينيد چطور ميشه

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

-

-

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.
    2008/01/23
    402
    15
    sma

دوستان سلام
    عرض ترک ها رو حداقل چقدر بگیرم که بعد از چاپ خوب در بیاد ؟

برای soldering قطعات ریز smd از چی استفاده میکنن ؟
    مثلا مقاومتهای به اون ریزی اینقدر تمیز و کاملا موازی روی برد قرار میگیره !
    إِنَّ الَّذِینَ یُحِبُّونَ أَنْ تَشِیعَ الْفاحِشَهُ فِی الَّذِینَ آمَنُوا لَهُمْ عَذابٌ أَلِیمٌ فِی الدُّنْیا وَ الْآخِرَهِ وَ اللَّهُ یَعْلَمُ وَ أَنْتُمْ لا تَعْلَمُونَ.
    کسانى که دوست دارند زشتی ها در میان مردم با ایمان شیوع یابد عذاب دردناکى براى آنها در دنیا و آخرت است، و خداوند میداند و شما نمی‏دانید. (نور19)
    2012/12/30
    کرمان
    1,119
    46

اگه بيرون چاپ کنن تنظيمات پيشفرض نرم افزار خوب در مياد
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8