ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    2014/06/03
    808
    41

منابع جریان سوئیچینگ با بازده بالا(کاربرد:ساخت شارژر و درایور ال ای دی)

با سلام خدمت همه ی دوستان
    مدت زیادی بود که دنبال یه منبع جریان سوئیچینگ بودم.چون معمولا تا بحث شارژر میشد مدار هایی با lm317 پیشنهاد میشد که هم اتلاف انرژی بالایی دارند هم اگه جریان بالایی نیاز داشته باشیم مشکل دفع حرارت پیش میاد.از طرفی تو بحث درایور صحیح پاور ال ای دی اگه نخوایم از مقاومت برای محدود کردن جریان استفاده کنیم،نیاز به استفاده از یه منبع جریان احساس میشه.
    مداری که الان میذارم براتون را اخیرا پیدا کردم،گفتم اینجا بذارم بقیه دوستان هم استفاده بکنن.
    البته یه سری تغییرات هم اعمال شده در مدار.بنابراین اساتید اگه مشکلی دیدند،لطفا ما را هم در جریان بذارند.

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

اگه بخوایم از این مدار به عنوان شارژر استفاده کنیم باید مدار قطع کن جداگانه براش طراحی کنیم.
    فقط یه خازن 0.01 میکروفاراد بود که نفهمیدم چیکار میکنه.هر کی میدونه لطفا به ما هم بگه.در ضمن خود منبع اصلی هم اصلا توی محاسبات اون را وارد نکرده بود.
    آیا جهالت نیست که آدمی ساعات شیرین امروز را فدای روزهای آینده کند؟
    2013/08/26
    بوشهر
    1,262
    402

پاسخ : منبع جريان با بازده بالا با lm2576(کاربرد:ساخت شارژر و درايور ال اي دي)

سلام. من هم با 2576 منبع جريان طراحي کردم و خوب هم جواب ميداد.(با PC817 و lm358 ). خيلي ساده يه شنت گذاشته بودم و يه مقايسه کننده با 358 وقتي اوپ امپ خروجي ميداد اپتو 817 رو روشن ميکرد و دو سر مقاومت قيدب بالايي رو به هم وصل ميکرد و به صورت مجازي 2576 رو گول ميداد. :mrgreen: ولي من زياد از اين کار خوشم نمياد. چرا؟ چون 1- 2576 تو بازار تقلبي هسند و به درد نميخورن 2- اگه جنس خوب گير بياد گرون هست که اصلا مقرون به صرفه نيست. 3- فرانس 52 کيلو هرتز خيلي کمه و اگه بخوايم ماسفت خازجي و ... بزاريم هسته درشت درمياد(همون مداري که قبلا گذاشته بودم)
    پس وقتي tl494 يا uc3843 که خيلي ارزونه باشه چرا بريم سراغ 2576؟
    اگه تونستيد خودتون يه مدار باک يا بوست طراحي کنيد با اين آي سي ها که خروجي قابل تنطيم در محدوده 13 الي 15 ولت به همراه محدود کننده جريان داشته باشهو براي قطع عمل شارژ هم کافيه يه مداري بسازيد که مثلا وقتي جريان به 0.03C رسيد قطع بشه که خيلي ساده است.
    در مورد اون سوال که 0.01 براي چي هست هم براي پايداري فيدبکه که به ديوتي سايکل تو بار ثابت مرتب تغيير نکنه.
    لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.
    2014/06/03
    808
    41

پاسخ : منابع جریان سوئیچینگ با بازده بالا(کاربرد:ساخت شارژر و درایور ال ای دی)

آقا محسن دیگه باید ببخشید.ما تازه کاریم دیگه.
    در مورد uc3843 یا tl494 شماتیکی واسه منبع جریان دارید.میخوام متغیر باشه.یعنی مثلا جریان خروجی با تغییر مقاومت های مدار قابل تنظیم باشه.
    اسم تاپیک را هم عوض کردم تا شکل کلی تری بگیره.
    ممنون
    آیا جهالت نیست که آدمی ساعات شیرین امروز را فدای روزهای آینده کند؟
    2013/10/23
    تهران
    18
    0

من با مدار باک تونستم منبع جریانمو بسازم و از آی سی uc3842 استفاده کردم. اما جریان رو نمیتونم کمتر از یه حدی (8 آمپر) تنظیم کنم. در مورد جریانهای بالا هم من محدود کننده رو برای 40 آمپر طراحی کردم اما با تغییر مقاومت فیدبک نتونستم به جریانهای بالای 19 آمپر دست پیدا کنم. این توی شبیه سازی هام هم همینطور عمل میکنه :sad: . در مورد سلف هم همه نوع سلفی رو امتحان کردم و فکر کنم برای توان بالا بهترین سلف هسته آهن باشه.
    فرق UC3842 با UC3843 چیه؟
    When one door closes, another opens; but we often look so long and so regretfully upon the closed door that we do not see the one that has opened for us.

- Alexander Graham Bell
    2014/11/19
    Kerman
    111
    68

سلام به دوستان
    اگه کسی اینجا اهل کرمان هسته میدونه کجا میشه هسته فریت گیر اورد.
    2013/08/26
    بوشهر
    1,262
    402

پاسخ : منابع جريان سوئيچينگ با بازده بالا(کاربرد:ساخت شارژر و درايور ال اي دي)

نقل قول نوشته اصلی توسط pooyan-shafiei
    آقا محسن ديگه بايد ببخشيد.ما تازه کاريم ديگه.
    در مورد uc3843 يا tl494 شماتيکي واسه منبع جريان داريد.ميخوام متغير باشه.يعني مثلا جريان خروجي با تغيير مقاومت هاي مدار قابل تنظيم باشه.
    اسم تاپيک را هم عوض کردم تا شکل کلي تري بگيره.
    ممنون
    اپليکيشن نوت هاي تي ال 494 يا 384X رو بخونيد خيلي خوبه.
    ميشه با همون 494 ساخت چون دو تا ارور داره. با همون 3843 هم ميشه.
    اين هم يه نمونه بوست با 3843 سعي کن يه فديدبک جريان هم اضافش کني. ديگه حله.يه مقاومت شنت ميزاري تو خروجي(در حد 0.01 مثلا يه تيکه سيم مسي با طول مشخص) حالا ولتاژ دو سرش رو با يه اوپ امپ به صورت تقويت کنندگي در مياري و .... فعلا به خاطر امتحانا وقت ندارم بکشم.
    http://upload7.ir/download/54aebdf7b8c7f/Laptop%20PSU.pdf
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ayda Elysi
    من با مدار باک تونستم منبع جريانمو بسازم و از آي سي uc3842 استفاده کردم. اما جريان رو نميتونم کمتر از يه حدي (8 آمپر) تنظيم کنم. در مورد جريانهاي بالا هم من محدود کننده رو براي 40 آمپر طراحي کردم اما با تغيير مقاومت فيدبک نتونستم به جريانهاي بالاي 19 آمپر دست پيدا کنم. اين توي شبيه سازي هام هم همينطور عمل ميکنه :sad: . در مورد سلف هم همه نوع سلفي رو امتحان کردم و فکر کنم براي توان بالا بهترين سلف هسته آهن باشه.
    فرق UC3842 با UC3843 چيه؟
    سلف پودر آهن نه آهن :mrgreen: با هسته هاي فريت با فاصله هوايي گذاشتن هم بهتره.
    فرقشون حداقل ولتاژشونه . استارت 42 حدود 16 ولت و 43 حدود 8.4 ولته و بعد از روشني هم 42 حدود 10 و 43 حدود 7.6
    لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6