اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پرینتر سوزنی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پرینتر سوزنی

سلام خدمت استادان عزیز:
    میخواستم یه پرینتر سوزنی بسازم ؛ واسه همین میخواستم بدونم این نوع پرینتر ها چگونه کار میکنن.
    واسه برد کنترلرش مداری میشناسید که هم کم هزینه باشه و دقیق؟
    واسه اتصال به کامپیوتر باید نرم افزار بسازم؟ یا این که نرم افزاری است که این کارو بکنه؟
    ایا باید ار استپ موتور استفاده کنم؟ یا این که یه موتور دی سی برای این کار کافیه؟
    اگه کسی در این رابطه اطلاعاتی داره لطفا بگه.
    ممنونم

اضافه شده در تاریخ :
    کسی نمیخواد جواب بده؟؟؟؟؟؟
    بلند آسمان جایگاه من است.

پاسخ : پرینتر سوزنی

فقط میدونم پرینتر سوزنیموتور پله ای داره و با ضربه سوزن مینویسه بهتره امادشو بخری
    http://s6.uplod.ir/i/00674/9cm41hm4inx0.jpg

دیدگاه

یه نگاه به این لینک بنداز خیلی جالب بود شاید بهت ایده بده برا ساخت
      http://www.instructables.com/id/Dot-Matrix-Printer-from-a-CDDVD-Reader-with-Arduin/?ALLSTEPS

دیدگاه

ممنونم یه فکرایی توسرم هست درباره ی مدار کنترلرش چیزی میدونید؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliesmailim
          ممنونم یه فکرایی توسرم هست درباره ی مدار کنترلرش چیزی میدونید؟
          خب توی همون لینکی که بهتون دادم همه رو نوشته. تو این مدار بجای سوزن از مازیک استفاده کرده و پیکسل به پیکسل میکشه، ولی تو پرینتر های سوزنی تا جاییکه من میدونم کاراکتر به کاراکتر میره جلو یعنی هد حالت ماتریسی داره و تو هر ضربه یه بلوک رو یجا رسم میکنه (مثلا یه کاراکتر).
          شما بهتره اول انگیزه کارتون رو شفاف توضیح بدید که برا یادگیری میخواهید یا برای یه پروژه، چون اگه هدف یادگیری باشه همون لینک بالا رو مطالعه کنید یاد میگیرید ولی برای یه پروژه اصلا توجیح اقتصادی نداره که بخواهید بسازید چون کارش خیلی زیاده.

دیدگاه

بعنوان یک پروژه میخوام
            اون دستگاه چنتا عیب داشت:
            1-از ماژیک استاده کرده بود که هم خشک میشه هم رنگش توپشت کاغذ نمایان میشه
            2-از برد اردینو استفاده کرده بود که فک کنم قیمت بالایی داشته باشه
            3-هدش یکم پیچیده بود
            4-کوچیک بود من حداقل در حد چاپ a4 میخوام
            برای مدار کنترلرش فک کنم یه بر اینترفیس و یه درایو استپ کافی باشه
            در رابطه این مدارات کسی پروژه ای نداره؟
            ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliesmailim
              بعنوان یک پروژه میخوام
              اون دستگاه چنتا عیب داشت:
              1-از ماژیک استاده کرده بود که هم خشک میشه هم رنگش توپشت کاغذ نمایان میشه
              2-از برد اردینو استفاده کرده بود که فک کنم قیمت بالایی داشته باشه
              3-هدش یکم پیچیده بود
              4-کوچیک بود من حداقل در حد چاپ a4 میخوام
              برای مدار کنترلرش فک کنم یه بر اینترفیس و یه درایو استپ کافی باشه
              در رابطه این مدارات کسی پروژه ای نداره؟
              ممنون
              1- تو پرینتر واقعی از ضربه سوزن روی ریبون استفاده میشه یعنی قسمت کنترل مشابه همینه
              2- برد آردوینو اصلا گرون نیست. Arduino UNO که اینجا استفاده شده تو سایت آفتاب رایانه کپیش 18 تومنه که کیفیت خوبی داره من خودم خریدم
              3- هد پرینتر خیلی پیچیده تر از این حرفاس چون میزان ضربه رو هم تعیین میکنه که کم رنگ یا پر رنگ باشه
              4- بزرگ کردنش کاری نداره فقط باید شاسی رو بزرگتر در نظر بگیرید
              برنامه مدار کنترل هم باید دو قسمت باشه اولیش روی برد کنترلر و قسمت دومش روی کامپیوتر که در واقع همون درایور هستش

دیدگاه

نوشته اصلی توسط c384104
                1- تو پرینتر واقعی از ضربه سوزن روی ریبون استفاده میشه یعنی قسمت کنترل مشابه همینه
                2- برد آردوینو اصلا گرون نیست. Arduino UNO که اینجا استفاده شده تو سایت آفتاب رایانه کپیش 18 تومنه که کیفیت خوبی داره من خودم خریدم
                3- هد پرینتر خیلی پیچیده تر از این حرفاس چون میزان ضربه رو هم تعیین میکنه که کم رنگ یا پر رنگ باشه
                4- بزرگ کردنش کاری نداره فقط باید شاسی رو بزرگتر در نظر بگیرید
                برنامه مدار کنترل هم باید دو قسمت باشه اولیش روی برد کنترلر و قسمت دومش روی کامپیوتر که در واقع همون درایور هستش
                ببخشید من درباره قیمت برد اردینیو چیزی نمیدونستم واسه همین گفتم.
                من طرحم اینه کاربن رو به صورت تسمه در بیاریم بعد اون رو بر روی دوتا پولی نصب کنیم. اونرو طوری نصب کنیم که یک طرفش بیفته رو کاغذ.بعد وسط نوار یه جای خالی میمونه تو اونجا یه ریل نصب کنیم.رو اون ریل هد رو وصل کنیم. پشت کاربن(طرف کاغذ)یه استوانه نصب کنیم و بالاش سینی کاغذ رو نصب کنیم.کاغذ از اوجا بیاد روش چاپ شه واز پایین دستگاه بره بیرون.مدارش رو تو یه باکس جدا بذاریم و انو رو بدنه نصب کنیم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X