اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کار با PLc دلتا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کار با PLc دلتا

سلام
    کسی تونسته با محتوای یک رجیستر در PLC دلتا کار کنه ؟
    یعنی اینکه یک دوتا رجیستر داشته باشیم که محتوای هرکدوم به یک رجیستر اشاره کنه با هم جمع بشن ؟

پاسخ : کار با PLc دلتا

میشه بیشتر توضیح بدین؟

برای جمع که Function هست.
    The real measure of your wealth is how much you’d be worth if you lost all your money

دیدگاه

:eek:
      اون که بله !!!!
      بذار یه مثال بگم بهتر متوجه بشید:
      دستور جمع رو در نظر بگیرید ، درحالت عادی رجیستر اول (D1 ) با رجیستر دوم (D2) جمع میشه و نتیجه ی این جمع در رجیستر سومی (D3) قرار میگیره . حالا من می خوام نتیجه ی جمع در رجیستری که D3 به آن اشاره می کنه (درطول برنامه تغییر می کنه) قرار بگیره . این خط از برنامه رو چطور در برنامه PLC Delta بنویسم ؟؟؟ :sad:

دیدگاه

دستور جمع رو در نظر بگیرید ، درحالت عادی رجیستر اول (D1 ) با رجیستر دوم (D2) جمع میشه و نتیجه ی این جمع در رجیستر سومی (D3) قرار میگیره . حالا من می خوام نتیجه ی جمع در رجیستری که D3 به آن اشاره می کنه (درطول برنامه تغییر می کنه) قرار بگیره . این خط از برنامه رو چطور در برنامه PLC Delta بنویسم ؟؟؟

D3 یک آدرسه به چیزی اشاره نمیکنه. یا من اشتباه میکنم؟

منظور اینه که در حال کار به صورت آنلاین این جمع پشت سر هم انجام بشه؟ و همیشه مثلا رجیستر D3 محتواش با اونچه در دستگاه انجام میشه یکی باشه؟
        The real measure of your wealth is how much you’d be worth if you lost all your money

دیدگاه

میشه گفت که یه جور استفاده از پشته ست که پیداش کردم ، تو PLC های زیمنس استفاده از دیتابلاک این مشکل رو حل می کنه و در PLC های دلتا استفاده از حافظه های پشته و دستور SFWR .

ممنون دوست عزیز بابت توجه ات .

دیدگاه

منم ممنونم به خاطر اینکه پی گیری کردی اما اگر بیشتر توضیح میدادی منم متوجه بشم خیلی خوب میشد. چون من اصلا نفهمیدم مشکل چی بود!!!

دیدگاه

سلام خواهش می کنم
              منظور من بیشتر با اشاره گرها بود ، اگه زبان برنامه نویسی دیگه ای مثل Cکار کرده باشی میبینی که به راحتی می تونی از آرایه ها و اندیس اونها برای ادرس دهی استفاده کنی و یک جور اشاره گر داشته باشی ولی در زبان lader این امکان به این شکل وجود نداره و بایستی شما از حافظه ی پشته (شبیه دستورات اسمبلی Z80) استفاده کنی که دستورش می شه همون SFwRP که تو پست گذاشاتم .در زبان اسمبلی دستوری مانند Mov R0,R1 مقدار رجیستر اول را در دومی کپی می کند ولی دستور MOV @R1,R2 محتوای رجیستری که R1 به آن اشاره می کند را در R2 کپی می کند .
              امیدوارهستم منظورمو متوجه شده باشید.

دیدگاه

نمیخواستم دوباره پست بدم اما بدجوری جالب شد!

کلیت استفاده از Pointer را متوجه شدم. اما چرا از Pointer میخوای استفاده کنی؟

اگه در مورد کاربری بیشتر نوضیح بدی ممنون میشم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X