ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    2014/11/20
    4
    0

کار با PLc دلتا

سلام
    کسي تونسته با محتواي يک رجيستر در PLC دلتا کار کنه ؟
    يعني اينکه يک دوتا رجيستر داشته باشيم که محتواي هرکدوم به يک رجيستر اشاره کنه با هم جمع بشن ؟
    2014/12/05
    35
    1

پاسخ : کار با PLc دلتا

میشه بیشتر توضیح بدین؟

برای جمع که Function هست.
    The real measure of your wealth is how much you’d be worth if you lost all your money
    2014/11/20
    4
    0

:eek:
    اون که بله !!!!
    بذار يه مثال بگم بهتر متوجه بشيد:
    دستور جمع رو در نظر بگيريد ، درحالت عادي رجيستر اول (D1 ) با رجيستر دوم (D2) جمع ميشه و نتيجه ي اين جمع در رجيستر سومي (D3) قرار ميگيره . حالا من مي خوام نتيجه ي جمع در رجيستري که D3 به آن اشاره مي کنه (درطول برنامه تغيير مي کنه) قرار بگيره . اين خط از برنامه رو چطور در برنامه PLC Delta بنويسم ؟؟؟ :sad:
    2014/12/05
    35
    1

دستور جمع رو در نظر بگيريد ، درحالت عادي رجيستر اول (D1 ) با رجيستر دوم (D2) جمع ميشه و نتيجه ي اين جمع در رجيستر سومي (D3) قرار ميگيره . حالا من مي خوام نتيجه ي جمع در رجيستري که D3 به آن اشاره مي کنه (درطول برنامه تغيير مي کنه) قرار بگيره . اين خط از برنامه رو چطور در برنامه PLC Delta بنويسم ؟؟؟

D3 یک آدرسه به چیزی اشاره نمیکنه. یا من اشتباه میکنم؟

منظور اینه که در حال کار به صورت آنلاین این جمع پشت سر هم انجام بشه؟ و همیشه مثلا رجیستر D3 محتواش با اونچه در دستگاه انجام میشه یکی باشه؟
    The real measure of your wealth is how much you’d be worth if you lost all your money
    2014/11/20
    4
    0

ميشه گفت که يه جور استفاده از پشته ست که پيداش کردم ، تو PLC هاي زيمنس استفاده از ديتابلاک اين مشکل رو حل مي کنه و در PLC هاي دلتا استفاده از حافظه هاي پشته و دستور SFWR .

ممنون دوست عزيز بابت توجه ات .
    2014/12/05
    35
    1

منم ممنونم به خاطر اینکه پی گیری کردی اما اگر بیشتر توضیح میدادی منم متوجه بشم خیلی خوب میشد. چون من اصلا نفهمیدم مشکل چی بود!!!
    2014/11/20
    4
    0

سلام خواهش مي کنم
    منظور من بيشتر با اشاره گرها بود ، اگه زبان برنامه نويسي ديگه اي مثل Cکار کرده باشي ميبيني که به راحتي مي توني از آرايه ها و انديس اونها براي ادرس دهي استفاده کني و يک جور اشاره گر داشته باشي ولي در زبان lader اين امکان به اين شکل وجود نداره و بايستي شما از حافظه ي پشته (شبيه دستورات اسمبلي Z80) استفاده کني که دستورش مي شه همون SFwRP که تو پست گذاشاتم .در زبان اسمبلي دستوري مانند Mov R0,R1 مقدار رجيستر اول را در دومي کپي مي کند ولي دستور MOV @R1,R2 محتواي رجيستري که R1 به آن اشاره مي کند را در R2 کپي مي کند .
    اميدوارهستم منظورمو متوجه شده باشيد.
    2014/12/05
    35
    1

نمیخواستم دوباره پست بدم اما بدجوری جالب شد!

کلیت استفاده از Pointer را متوجه شدم. اما چرا از Pointer میخوای استفاده کنی؟

اگه در مورد کاربری بیشتر نوضیح بدی ممنون میشم.
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8