اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد شارژر موبایل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد شارژر موبایل

در شارژر موبایل
    input: 100-220v150mA
    out put 4.9v 700mA
    در این صورت توان ورودی میشه اگر از ولتاژ 110 استفاده کنیم میشه 16.5 وات
    و توان خروجی 3.43
    این اختلاف برای چیه؟؟
    این همه تلفات داره!!!!!!!!!!!! :surprised:

پاسخ : سوال در مورد شارژر موبایل

گمونم اگه وقتی گوشیتون تو شارژ هست ، یه دستی به شارژر بزنید ، جواب سوالتون رو بگیرین

دیدگاه

با سلام
      حالا من یه سوال دارم.دقت کردین تا به حال وقتی جریان خروجی شارژر بالا میره سرعت شارژشم به همون نسبت بالا میره.
      مثلاً گوشی من با یه شارژر 350 میلی آمپر حدود 1:30 دقیقه شارژش طول میکشه.در حالی که با شارژر 900 میلی آمپر حدود 20 دقیقه طول میکشه.
      حالا ماکسیموم چه جریانی میشه به گوشی داد تا ایکی ثانیه باطری شارژ بشه.
      من شنیدم یه بنده خدایی همچین چیزی اختراع کرده که به محض زدن به برق گوشی شارژ میشه.(جل الخالق :eek
      و با قیمت چند میلیاردی به یکی از همین شرکتهای موبایل فروخته بود.
      آدم اگه تو عمرش یکی از همین اختراعات رو بکنه دیگه بارش رو بسته.هر چند هیچ اختراعی به بزرگی اختراع ادیسون نمیرسه.
      گیرم گلاب ناب شما اصل قمصر است/اما چه سود، حاصل گلآ‌های پرپر است!-از آن زمان که آیینهآ‌گردان شب شُدید*آیینه دل از دَم دوران مکدر است-وقتی بهار، وصله ناجور فصلآ‌هاست*وقتی تبر، مدافع حق صنوبر است-وقتی به دادگاه عدالت، طناب دار*بر صدر میآ‌نشیند و قاضی و داور است-از من مخواه شعرِ تر، ای بیآ‌خبر ز درد!*شعری که خون از آن نچکد ننگ دفتر است!-ای از تبار هرچه سیاهی، سرشتآ‌تان*رنگ جهنم است تمام بهشتآ‌تان
      "گزیده ابیاتی چند از بیداد خراسانی"

دیدگاه

این یه روند طبیعیه
        شما یه بشگه آب رو با لیوان سریعتر پر میکنی یا با یه پارچ؟
        تا اومجا که من میدونم این جریان محدودیتی نداره چون باطری به قدر نیازش جریان میکشه که به ولتاژ شارژ هم وابستگی داره
        اما هرچی سرعت شارژ بالا بره عمر باطری کمتر میشه و زودتر خراب میشه
        حالا اون بنده خدا چی درست کرده خدا عالمه.
        خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط heidarali
          با سلام
          حالا من یه سوال دارم.دقت کردین تا به حال وقتی جریان خروجی شارژر بالا میره سرعت شارژشم به همون نسبت بالا میره.
          مثلاً گوشی من با یه شارژر 350 میلی آمپر حدود 1:30 دقیقه شارژش طول میکشه.در حالی که با شارژر 900 میلی آمپر حدود 20 دقیقه طول میکشه.
          حالا ماکسیموم چه جریانی میشه به گوشی داد تا ایکی ثانیه باطری شارژ بشه.
          من شنیدم یه بنده خدایی همچین چیزی اختراع کرده که به محض زدن به برق گوشی شارژ میشه.(جل الخالق :eek
          و با قیمت چند میلیاردی به یکی از همین شرکتهای موبایل فروخته بود.
          آدم اگه تو عمرش یکی از همین اختراعات رو بکنه دیگه بارش رو بسته.هر چند هیچ اختراعی به بزرگی اختراع ادیسون نمیرسه.
          اگه دیده باشید تو بازار شارژرهایی موجود هست به نام شارژرهای سریع که برای باطریهای قلمی استفاده میشه. همچنین انواعی از mp3 Player ها هستند که با 20 دقیقه شارژ 8 ساعت کار می کنن. پس حتما یه راهی وجود داره. (من حدس می زنم این شارژر ها از برای شارژ کردن صرفا از DC استفاده نمی کنن.)
          دلا یاران سه قسمند ار بدانی
          زبانی اند و نانی اند و جانی
          به نانی نان بده از در برانش
          محبت کن به یاران زبانی
          و لیکن یار جانی را به دست آر
          به جانش جان بده تا می توانی

دیدگاه

همچنین انواعی از mp3 Player ها هستند که با 20 دقیقه شارژ 8 ساعت کار می کنن. پس حتما یه راهی وجود داره. (من حدس می زنم این شارژر ها از برای شارژ کردن صرفا از DC استفاده نمی کنن.)
            فکر می کنم این ویژگی به خاطر نوع باتری باشه و نه شارژر.
            در مورد شارژر های سریع هم من چیزی نشنیدم! این شارژر ها با مارک های معتبر هستن یا ... ؟

دیدگاه

بنده هم در مورد باطری هایی که سریع شارژ میشن چیزهایی شنیدم. این باطری ها اولین بار توسط شرکت سونی توی mp3 player هاش به کار برده شد.

مطمئن باشید که سریع شارژ شدن باطری به 90درصد به خود باطری بستگی داره نه شارژر. :agree:

اگه به باطری های قابل شارژ یه نگاهی انداخته باشید روش حداکثر جریان شارژ رو می نویسه مثلا می نویسه 400ma (البته نه روی باطری های موبایل) پس اگه به سلامت باطری تون علاقه مندید با جریان بالاتر باطریتون رو شارژ نکنید. :NO:

در جواب دوستمون هم که گفته این همه تلفات برای چیه باید عرض کنم که چون شارژر موبایل برای رنج وسیع ورودی طراحی میشه برای همین بازدهی کمی داره. مثلا همین مثال شما، رنج ورودی شما بین 100 تا 220 ولته و توی این رنج شارژر ولتاژ ثابت خروجی میده. اگه این رنج کمتر باشه بازدهی شما بالاتر میره.
              عمر گران میگذرد خواهی نخواهی سعی بر آن کن نرود رو به تباهی
              مطلب دل را طلب از سوی خدا کن زآنکه بود رحمت او لا یتناهی

دیدگاه

اگه دیده باشید تو بازار شارژرهایی موجود هست به نام شارژرهای سریع که برای باطریهای قلمی استفاده میشه. همچنین انواعی از mp3 Player ها هستند که با 20 دقیقه شارژ 8 ساعت کار می کنن. پس حتما یه راهی وجود داره. (من حدس می زنم این شارژر ها از برای شارژ کردن صرفا از DC استفاده نمی کنن.)
                دوست عزیز ما نمی توانیم برق ac رو ذخیره کنیم پس باید شارژر هم dc باشه و به همین دلیل حدس شما اشتبه :agree: :mrgreen: :bye
                گر بر سر نفس خود امیری مردی
                گر بر دگران خورده نگیری مردی
                مردی نبود فتاده را پای زدن
                گر دست فتاده ای بگیری مردی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط جعفر
                  در شارژر موبایل
                  input: 100-220v150mA
                  out put 4.9v 700mA
                  در این صورت توان ورودی میشه اگر از ولتاژ 110 استفاده کنیم میشه 16.5 وات
                  و توان خروجی 3.43
                  این اختلاف برای چیه؟؟
                  این همه تلفات داره!!!!!!!!!!!! :surprised:

خصلت Flay Back همینه دوست من . توپولوژی شارژر های کوچک ، همگی Flay Back هستند و همواره توان خروجی ، 5.5 برابر از حداکثر توان ورودی کمتره .

ساده ترش یعنی همواره حاصلضرب حداقل ولتاژ ورودی (یعنی 110 ولت ) ، در حداکثر جریانی که در همون ولتاژ مینیمم داره می کشه (یعنی 150 میلی آمپر ) باید 5.5 برابر بیشتر از توان خروجی باشه .

110*150=16.5
                  4.9*700=3.34

که اگر توان ورودی یعنی 16.5 وات را بر 3.34 تقسیم کنی تقریبا می شه 5 . و این به خاطر خصلت Flayback است .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X