اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

IC با فرکانس 100 MHz

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

IC با فرکانس 100 MHz

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه شما :
    یه پروژهای دارم انجام میدم که توش نیاز به یک موج مربعی با فرکانس بالا (100 MHz) نیاز دارم .
    برای کارم از تایمر میکروکنترلر AVR استفاده کردم ولی تا 8 MHz بیشتر نداد .با dspIC کار کردم تا 40 MHz بیشتر ، خروجی نداد .
    می خواستم از شما عزیزان راهنمایی بگیرم که آیا IC هست که بتونم باهاش فرکانس 100 MHz تا 120 MHz رو تولید کنم ؟
    البته مدارهای گسترده بود اما تا جایی که امکان داره باید از IC استفاده کنم . :cry2:
    از همه شما دوستان متشکرم .

پاسخ : IC با فرکانس 100 MHz

بازم سلام به همه دوستان
    اگه از شما عزیزان کسی اطلاعاتی در مورد این تاپیک که مصرحش کردم داره قرار داره
    چون من یه کمی از نظر وقت در تنگنا هستم
    مرسی از لطف همتون

دیدگاه

سلام
      از اسیلاتور آماده استفاده کنید.
      یه تماس با آرا الکترونیک بگیرید.شاید کمکتون کنند.
      آرا: 66722002

دیدگاه

سلام و خسته نباشید به همه عزیزان
        از راهنمایی شما خیلی ممنونم
        این کریستالی که شما معرفی کردید من نیاز دارم که باهاش بتونم از رنج فرکانس پایین تا فرکانس ماکزیمم اون در اختیار داشته باشم
        در مورد تقسیم کننده و ضرب کننده ها اطلاعاتی دارم اما این چیزها فقط در اعداد خاصی فرکانس رو ضرب یا تقسیم میکنند
        من میخواستم بدونم میشه به صورت پیوسته فرکانس رو رنجش رو عوض کرد ؟ یعنی سخت افزاری برای این کار شما سراغ داری؟
        بازم از راهنمایی و توجه شما ممنونم

دیدگاه

سلام به اورجینال
          شرمنده که منظورم رو خوب و دقیق نگفتم
          ببینید شما وقتی با یک فانکشن ژنراتور کار میکنید می تونید به صورت پیوسته فرکانس رو کم و زیاد کنید.
          حالا وقتی که من یه خروجی با فرکانس 100 مگا هرتز دارم میخوام این رو مثلا تا 1 مگا هرتز کم کنم اما به صورت پیوسته،دقیقا
          مانند یک فانکشن ژنراتور . منظور من دقیقا یه همچین چیزیه ؟ حالا اگه این دفعه منظورم رو خوب گفتم کمک کنید تا بتونم این کار رو انجام بدم
          البته در توضیح قبلتون در مورد استپ سازی و VCO هم صحبت کردید . حالا به نظر شما هر راهی که ساده تر و بهتر هست رو بگید
          اگه مداری به صورت عملی هم سراغ دارید معرفی کنید ممنوم میشم.
          :angry:

دیدگاه

با سلام !

اسیلاتور 100 مگاهرتز تو بازار هست ( آرا ) . از FPGA مثل 7032SLC44-5 می تونید استفاده کنید ( 5 نانو ثانیه ) . با استفاده از کانتر 16 بیتی و چند تا گیت می تونید از فرکانس 100مگاهرتز تقسیم بر 65535 تا خود 100 مگا هرتز به صورت تقریبا پیوسته مثل فانشن جنری تور طیف فرکانسی داشته با شید .
            آسمان بار امانت نتوانست کشید قرعه کار به نام من دیوانه ردند
            سلطانی دو عالم باشد از آن آن کس سلطان بیامدست و درویش رفته باشد

دیدگاه

سلام خسته نباشید
              ممنون از توجه و پاسخ های شما
              جناب اورجینال ممنون میشم اگه همین چیزی که گفتید رو برام بیشتر شرح بدید .
              هر چیزی که فکر می کنید به درد میخوره در این زمینه رو اگه بگید ممنون میشم
              مدار عملی هم اگه دارید هم بذارید مرسی
              :biggrin:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط original

سلام
                آقا شما سالی یک بار به این تاپیک سر میزنی . آدرس ایمیل هم که نداری من هم که نمیتونم فایل
                پلود کنم .لااقل یه آدرس ایمیل بزار تا برات شماتیک سینتی سایزر و بقیه اجزا رو بفرستم . :sad:
                آقا میآ‌شه لطفا اسم این تراشه سینتیآ‌سایزر رو بگید؟ راستی اینآ‌ها همون DDS هستند؟
                با تشکر فراوان
                من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط original
                  من هم که نمیتونم فایل پلود کنم .
                  سلام original عزیز
                  چرا؟!!
                  آقا شما که زحمت می کشید،خوب جسارتا" همین جا بزارید!

دیدگاه

use ad9958

200mhz

دیدگاه

نوشته اصلی توسط avr1100
                      use ad9958

200mhz
                      با سلام
                      کلا به نظر DDS تراشه گرونی است. فکر کنم همین AD9958 حدود ۳۰ دلار باشه من یه سرچی زدم به نظر همشون گرون هستند نه فقط این مدل. راستی این مدل توی بازار ما پیدا میآ‌شه؟ اگه نه چه مدل DDSی هست؟
                      با تشکر فراوان
                      من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط original
                        سلام
                        بابا تاحالا به 100 نفر گفتم اون قسمت پلود فایل برای من فعال نیست و باید از طریق 4share
                        اگه درست نوشته باشم پلود کنم که فعلا حس رجیستر شدن ندارم .
                        مگه شما هم به همین مدار نیاز دارید ؟
                        من خودم هنوز نفهمیدم جناب sadedele_ghahraman چی میخواد بسازه ؟ شما اگه میدونید
                        به من هم بگید تا کمکتون کنم .
                        نه نیاز ندارم.چون همیشه به ایمیل کاربرا send می کنید اینو پرسیدم :smile:

نوشته اصلی توسط sadedele_ghahraman
                        ببینید شما وقتی با یک فانکشن ژنراتور کار میکنید می تونید به صورت پیوسته فرکانس رو کم و زیاد کنید.
                        حالا وقتی که من یه خروجی با فرکانس 100 مگا هرتز دارم میخوام این رو مثلا تا 1 مگا هرتز کم کنم اما به صورت پیوسته،دقیقا
                        مانند یک فانکشن ژنراتور . منظور من دقیقا یه همچین چیزیه ؟ حالا اگه این دفعه منظورم رو خوب گفتم کمک کنید تا بتونم این کار رو انجام بدم
                        البته در توضیح قبلتون در مورد استپ سازی و VCO هم صحبت کردید . حالا به نظر شما هر راهی که ساده تر و بهتر هست رو بگید
                        اگه مداری به صورت عملی هم سراغ دارید معرفی کنید ممنوم میشم.
                        :angry:
                        من منظورشونو از این پست فهمیدم ولی این که چی می خوان بسازن........ خوب شاید secrete :mrgreen:

دیدگاه

سلام به همه دوستان و به خصوص اورجینال عزیز
                          یه سلام ویژه هم به دوست عزیزم آقای سید عبد الله حسنی دارم.
                          تو این چند وقته که به این تاپیک سر نمیزدم برای این بود که امتحان داشتم و دیگه حالا تمام شده.
                          مرسی از avr عزیز و اورجینال به خاطر حسن توجه شون.
                          این ایمیل من هستش:
                          sadedele_tanhatarin@yahoo.com
                          بازم از همه تشکر می کنم .

دیدگاه

سلام به همه و به خصوص اورجینال عزیز
                            نمیدونم چرا هر چی دارم تو این تاپیک پاسخ میزنم تو سایت نمیاد.
                            یه سلام مخصوص هم به دوست خوبم آقای عبدالله حسنی دارم
                            تو این مدت که به تاپیک سر نمیزدم به این خاطر بود که در گیر امتحان بودم
                            این هم ایمیل من :
                            sadedele_tanhatarin@yahoo.com
                            از avr عزیر هم به خاطر کمکش ممنونم.
                            :redface:

دیدگاه

سلام
                              از تمام افرادی که لطف کردن راهنمایی کردن متشکریم
                              در هر حال با یه اسیلاتور ساده مشکل شما حل میشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X