اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فیلتر هوا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فیلتر هوا

سلام دوستان
    اطلاعاتی در مورد تصفیه هوا با برق یا چیزی به "نام فیلتر هوای پلاسما" میخوام
    مکانیزم کارکرد چیه؟ چجوری میشه ساخت؟ و...
    ممنونم
    آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

116 کتابخانه مورد نیاز برای Altium Designer

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.

پاسخ : فیلتر هوا

http://www.heavenland.co/%D9%8A%D9%88%D9%86%20%D9%85%D9%86%D9%81%D9%8A%20%D A%86%D9%8A%D8%B3%D8%AA%D8%9F.html

https://www.google.com/search?q=diy+ion+generator&source=lnms&tbm =isch&sa=X&ei=pKqvVNOMIIu2uQSGj4DYBg&v ed=0CAgQ_AUoAQ&biw=1280&bih=849

https://www.google.com/search?q=air+ionizer&source=lnms&tbm=isch& amp;sa=X&ei=s6qvVMXaDc7guQT0v4GACw&ved=0CA gQ_AUoAQ&biw=1280&bih=849#tbm=isch&q=a ir+ionizer+circuit+diagram&revid=216144909
    کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
    ولتر

دیدگاه

با سلا
      معمولا در این مدارها ولتاژ حدود 2 تا 20 هزار ولت هست
      عیب این نوع مدار ها تولید ازون هست که در دراز مدت باعث صدمه به سیستم تنفس میشه
      برای به حداقل رساندن تولید ازون باید ولتاژ بین 8.5 تا 9 کیلو ولت تنظیم بشه
      از دیگر معایب کثیف شدن پراپ هاست
      برای بهبود کارایی میشه از فن استفاده کرد
      --------------------------- --------------------------

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : فیلتر هوا

نوشته اصلی توسط mohamad-h
        http://www.heavenland.co/%D9%8A%D9%88%D9%86%20%D9%85%D9%86%D9%81%D9%8A%20%D A%86%D9%8A%D8%B3%D8%AA%D8%9F.html

https://www.google.com/search?q=diy+ion+generator&source=lnms&tbm =isch&sa=X&ei=pKqvVNOMIIu2uQSGj4DYBg&v ed=0CAgQ_AUoAQ&biw=1280&bih=849

https://www.google.com/search?q=air+ionizer&source=lnms&tbm=isch& amp;sa=X&ei=s6qvVMXaDc7guQT0v4GACw&ved=0CA gQ_AUoAQ&biw=1280&bih=849#tbm=isch&q=a ir+ionizer+circuit+diagram&revid=216144909
        ممنونم
        واقعا لینکهای مفیدی بود

نوشته اصلی توسط aswhu600
        با سلا
        معمولا در این مدارها ولتاژ حدود 2 تا 20 هزار ولت هست
        عیب این نوع مدار ها تولید ازون هست که در دراز مدت باعث صدمه به سیستم تنفس میشه
        برای به حداقل رساندن تولید ازون باید ولتاژ بین 8.5 تا 9 کیلو ولت تنظیم بشه
        از دیگر معایب کثیف شدن پراپ هاست
        برای بهبود کارایی میشه از فن استفاده کرد
        پس به نظر من بهتره به جای یک دونه 20 هزار ولتی چندتا 9 کیلوولتی درست کرد
        درست میگم؟

چندتا سوال دارم
        تو این شماتیک هایی که دیدم بعد از این که ولتاژ رو به مقدار مورد نظر رسوندن سر منفی اون رو تو هوا آزاد میذارن و هوا رو از روی اون عبور میدن
        اما تو چندتا از لینکها دیدم که هم از سر مثبت و هم از منفی استفاده کردن!
        کدوم روش درست تره؟(آخه قراره بون منفی بسازیم)

و اینکه مثلا من این دستگاه رو میسازم
        راهی برای تست اون وجود داره؟
        مثلا داخل یه لوله اونو کار میذارم و با فن هوا رو از روش عبور میدم
        از کجا میشه متوجه شد هوای ورودی و خروجی تفاوت دارن؟

متشکرم
        آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

دیدگاه

بله درسته
          چند تا 9 کیلوولتی بهتر هست
          کلا وقتی یون منفی تولید میشه چون اون فضا یون منفی زیاد هست مثله قطب های هم نام اهن ربا میخوان از هم دیگه دور بشن و اگر محفظه مناسبی باشه جریان هوا راه میافته و اینا میشه حس کرد وجود فن به این فرایند کمک میکنه
          وجود قطب مثبت معمول نیست و توجیه در اصل فرایند نداره الا تولید ایده ای از طرف اون سازنده شاید برای رانش بهتر جریان هوا بوده که اگه این چنین باشه اصل یون سازی را دچار مشکل میکنه

اینکه دستگاه کار میکنه میشه دید ایا جریان هوا اطراف پراپ ها وجود داره یا نه
          و اینکه ایا هوا را تصفیه میکنه
          اول دستگاه های اندازه گیری که باید تهیه کنید و قیمت بالایی داره
          دوم تاثیر محیطی هست که خودتون حس میکنید
          معمولا این دستگاه ها گرد و غبار را هم در محیط خانه کم میکنن

نکته دیگه اینه که ساخت این دستگاه ها خارج از استاندارد هست به دلیل تولید ازون
          جدیدا هم دیدم به صورت تجاری تولید شده که اگه نظارتی صورت میگیره باید از بازار جمع بشن

معمولا پراپ ها باید نوک تیز باشن و از چند پراپ در کنار هم استفاده بشه یعنی مثلا به جای یک سوزن از دو یا سه سوزن استفاده بشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aswhu600
            بله درسته
            چند تا 9 کیلوولتی بهتر هست
            کلا وقتی یون منفی تولید میشه چون اون فضا یون منفی زیاد هست مثله قطب های هم نام اهن ربا میخوان از هم دیگه دور بشن و اگر محفظه مناسبی باشه جریان هوا راه میافته و اینا میشه حس کرد وجود فن به این فرایند کمک میکنه
            وجود قطب مثبت معمول نیست و توجیه در اصل فرایند نداره الا تولید ایده ای از طرف اون سازنده شاید برای رانش بهتر جریان هوا بوده که اگه این چنین باشه اصل یون سازی را دچار مشکل میکنه

اینکه دستگاه کار میکنه میشه دید ایا جریان هوا اطراف پراپ ها وجود داره یا نه
            و اینکه ایا هوا را تصفیه میکنه
            اول دستگاه های اندازه گیری که باید تهیه کنید و قیمت بالایی داره
            دوم تاثیر محیطی هست که خودتون حس میکنید
            معمولا این دستگاه ها گرد و غبار را هم در محیط خانه کم میکنن

نکته دیگه اینه که ساخت این دستگاه ها خارج از استاندارد هست به دلیل تولید ازون
            جدیدا هم دیدم به صورت تجاری تولید شده که اگه نظارتی صورت میگیره باید از بازار جمع بشن

معمولا پراپ ها باید نوک تیز باشن و از چند پراپ در کنار هم استفاده بشه یعنی مثلا به جای یک سوزن از دو یا سه سوزن استفاده بشه
            نمونه ای که حتی تو تلویزیون تبلیغ فراوان میشه براش حدود 150هزار تومنه!
            ابن که فرمودین خارج از استاندارد منظورتون چیه؟
            این سیستم ضرری هم داره؟

دیدگاه

در صحبت های قبلی گفتم
              مشکلش تولی ازون هست
              ازون در دراز مدت برای سیستم تنفسی مشکلاتی تولید میکنه به صورت مشخص برای شش ها مشکل ایجاد میکنه
              از طرفی سازندگان معتبر برای پاس کردن استاندارد نمیتونن از این مکانیزم برای تصفیه هوا استفاده کنن
              و مجبورن از مکانیزم های گران قیمت تری استفاده کنن

این دستگاه که گفتید نهایت 30 تا 40 هزار تومن ارزش داره اگر از پراپ های خاص که دیرتر کثیف یا اکسیده میشه استفاده کرده باشن

به نظرم نه اون شرکت اهمیت داده نه اداره استاندارد میدونه مشکل این دستگاه چی هست

دیدگاه

جالب بود. و ممنان.
                شما اطلاع دارید روشهای ایمن تری که باهاش یونیزاسیون رو انجام میدن چی هستن؟
                حیف از من خسته- حیف از همین چن خط
                به اصل و به ذات و- به باعثت لعنت

K.Show

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mahdi_Vaziri
                  جالب بود. و ممنان.
                  شما اطلاع دارید روشهای ایمن تری که باهاش یونیزاسیون رو انجام میدن چی هستن؟
                  منم همین سوال رو دارم
                  کلا روش درست برای تهویه هوا چیه؟
                  من یه سیستم تهویه کاملا بسته و ایزوله از محیط بیرون میخوام(یکی از دلایلش به حداقل رسوندن مصرف انرژی هست)
                  ولی همینطور که میدونید محیط بسته بعد از مدتی نیاز به تهویه کامل هوا با محیط باز داره
                  راه حلی برای این مشکل هست؟
                  آیا فقط دستگاه یون ساز برای این کار کافیه؟

ممنونم از وقتی که میذارید

دیدگاه

نه اقا مسعود تهویه که نمیشه. به هر حال ما هوا رو تمیز میکنیم از ذرات الودگی.
                    توجه داشته باشید که دی اکسید کربن الودگی محسوب نمیشه. به هر حال نیاز به یک مسیر ورود اکسیژن و خروج دی اکسید کربن نیاز داریم.
                    از ظهری تحقیق کردم و به لامپ های uvc رسیدم. یک سری از یونیزاتو ها از لامپ های uvc استفاده میکنند. (البته در فضای بسته. به شکلی که uv از داخل محفضه خارج نمیشه. فقط توسط یک فن هوا به داخل محفظه رونده میشه. از اشعه uv در اطاق عمل برای پاک کردن محیط از الودگی ها استفاده میشه.
                    ولی همین چند ساعته با چند تا تکنسین اطاق عمل و تجهیزات پزشکی ها صحبت کردم. همشون میگفتن که لامپ رو که خاموش میکنیم تا حدود 2 ساعت کسی وارد اطاق نمیشه. به خاطر یونیزه بودن هوا.
                    الان سوال اینه که اگر هوای یونیزه بده چرا کسی تا 2 ساعت بعد از خاموش کردن لامپ از اطاق خارج نمیشه. تا جایی که من میدونم علتش نمیتونه پسماند ucv باشه چون اصلا uv و بالاخص uvc پسماند نداره. همچنین از اجسام هم عبور نمیکنه. از اکسیژن به زحمت عبور میکنه. (اکسیژن حکم یک ماده مات رو براش داره)
                    این لامپ ها از 3 چهار وات تا 100 وات به راحتی تو بازار پیدا میشن. طول موج لامپ های uvc موجود اغلب 254.7 هستش.
                    حیف از من خسته- حیف از همین چن خط
                    به اصل و به ذات و- به باعثت لعنت

K.Show

دیدگاه

توجه داشته باشید که دی اکسید کربن الودگی محسوب نمیشه. به هر حال نیاز به یک مسیر ورود اکسیژن و خروج دی اکسید کربن نیاز داریم.
                      از ظهری تحقیق کردم و به لامپ های uvc رسیدم. یک سری از یونیزاتو ها از لامپ های uvc استفاده میکنند. (البته در فضای بسته. به شکلی که uv از داخل محفضه خارج نمیشه. فقط توسط یک فن هوا به داخل محفظه رونده میشه. از اشعه uv در اطاق عمل برای پاک کردن محیط از الودگی ها استفاده میشه.
                      ولی همین چند ساعته با چند تا تکنسین اطاق عمل و تجهیزات پزشکی ها صحبت کردم. همشون میگفتن که لامپ رو که خاموش میکنیم تا حدود 2 ساعت کسی وارد اطاق نمیشه. به خاطر یونیزه بودن هوا.
                      الان سوال اینه که اگر هوای یونیزه بده چرا کسی تا 2 ساعت بعد از خاموش کردن لامپ از اطاق خارج نمیشه. تا جایی که من میدونم علتش نمیتونه پسماند ucv باشه چون اصلا uv و بالاخص uvc پسماند نداره. همچنین از اجسام هم عبور نمیکنه. از اکسیژن به زحمت عبور میکنه. (اکسیژن حکم یک ماده مات رو براش داره)
                      این لامپ ها از 3 چهار وات تا 100 وات به راحتی تو بازار پیدا میشن. طول موج لامپ های uvc موجود اغلب 254.7 هستش.
                      فکر کنم دلیلش اینه که uvاکسیژن هوا را میشکنه و o2را به oتبدیل میکنهoهم تمایل به ترکیب داره با o2ترکیب میشه o3یا همون ازن،ازن هم بسیار اکسید کننده هست و در واقع یک ضد عفونی کنند .تنفسش برای انسان مضر و سمی است برای همین تا 2ساعت کسی وارد اتاق نمیشه .هر جاییش اشتباه بود بگذارید به حساب نمرات شیمی 10-12من در دوران تحصیل :mrgreen:
                      ولتر

دیدگاه

بهترین چیز برای تصفیه هوا در خانه وجود گل وگیاه هست
                        اخیر در خبری اعلام شد ناسا 10 گیاه اپارتمانی را که بیشترین کارایی برای تصفیه هوا در منزل داشته را معرفی کرده

منم حدود 2 ماهی میشه که تهیه کردم و نتیجه گرفتم

دیدگاه

UVc همونه که تو نور خورشید هست ولی با ازون فیلتر میشه؟
                          فکر کنم دیدم تو بیمارستان
                          آخه من با بیمارستان قرارداد دارم
                          یه لامپهایی هست شبیه لامپ مهتابی ولی شیشه ای هست و ماده فلورسنت نداره

یعنی نظر شما اینه که جای استفاده از سیستم های های ولتاژ از این لامپها استفاده کنم؟

فکر کنم دلیلش اینه که uvاکسیژن هوا را میشکنه و o2را به oتبدیل میکنهoهم تمایل به ترکیب داره با o2ترکیب میشه o3یا همون ازن،ازن هم بسیار اکسید کننده هست و در واقع یک ضد عفونی کنند .تنفسش برای انسان مضر و سمی است برای همین تا 2ساعت کسی وارد اتاق نمیشه .هر جاییش اشتباه بود بگذارید به حساب نمرات شیمی 10-12من در دوران تحصیل :mrgreen:
                          O3 توی آب اکسیژنه هم هست؟

نوشته اصلی توسط aswhu600
                          بهترین چیز برای تصفیه هوا در خانه وجود گل وگیاه هست
                          اخیر در خبری اعلام شد ناسا 10 گیاه اپارتمانی را که بیشترین کارایی برای تصفیه هوا در منزل داشته را معرفی کرده

منم حدود 2 ماهی میشه که تهیه کردم و نتیجه گرفتم
                          ممکنه اون گیاه ها رو معرفی کنید؟

ممنون از تمام عزیزان :applause:

دیدگاه

O3 توی آب اکسیژنه هم هست؟
                            نه آب اکسیژنه h2o2است

ممکنه اون گیاه ها رو معرفی کنید؟
                            یکیش من می دونم داوودی است که اتفاقا گل پاییز است و در پیک آلودگی هوا

به غیر از گل گیاه کلا رطوبت هوای داخل خانه رابالا ببرید حالا با بخور گرم یا سرد .ایر واشر هم برای گرفتن ذرات غبار خیلی خوبه
                            ولتر

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : فیلتر هوا

نه آب اکسیژنه h2o2است

یکیش من می دونم داوودی است که اتفاقا گل پاییز است و در پیک آلودگی هوا

به غیر از گل گیاه کلا رطوبت هوای داخل خانه رابالا ببرید حالا با بخور گرم یا سرد .ایر واشر هم برای گرفتن ذرات غبار خیلی خوبه
                              آها
                              داوودی خوبه دوست دارم :applause:
                              ایرواشر همونه که (گلاب به روتون :icon_razz مثل قلیون هوا رو از تو آب رد میکنه؟

آقا حقیقتش من این تهویه رو برای دوجا میخوام

یکی برای خونه چون با وجود بخاری هوا زمستون ها خیلی سنگینه
                              و هوای بهار هم که ذاتا خواب آوره!

یکی دیگه هم برای یه محیطی شبیه کارخانه ریسندگی نخ که پره از پرز و گرد و غبار های معلق
                              فکر کردم اول از یه فیلتر پنبه ای استفاده کنم(مثل فیلتر هود) بعد از یون ساز

دوستان هر نظری دارن ممنون میشم راهنمایی بفرمایند

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X