ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12
    2007/10/02
    96
    0

کار با plc zelio

سلام من يک plc zelio مدل sr3b261bd دارم که تغذيه 24 ولته 6 تا ورودي انالوگ داره که من مي خواهم با يکي از انها کار کنم.
    من مي خواهم يک برنامه بنويسم که هنگامي که يک پتانسيومتر 10 کيلو اهم را که به يکي از اين ورودي هاي انالوگ وصل کردم تغيير ميدم زمان يک تايمر تغيير کند و با زدن يک دکمه نسبت به مکان پتانسيومتر تايمر زمانش سپري بشه و يک از خروجي ها فعال بشه.
    توي راهنماي برنامش که خوندم ديدم که نميتونه مستقيما مقدار ولتاژ ورودي را داخل يک مموري بيت بريزه تا بعد اون مموري بيت را براي زمان تايمر بزاريم فقط بصورت مقايسه اي کار مي کنه
    ميشه لطف کنيد يه راه حل بهم بديد
    2010/12/17
    34
    1

پاسخ : کار با plc zelio

سلام
    متاسفانه با نرم افزار zelio نمیشه متغیر تعریف کرد و یا جای دیگه متغیری رو خوند تنها را شما اینه که یک ورودی آنالوگ رو در چندین خط و هر کدام با یه مقدار سر راه تعدادی تایمر با مقدار های متفاوت بذارید مثلا : ورودی آنالوگ 1 در 10 خط گذاشته و همه اونا رو روی مد مابین و مقدار هر کدام رو بین مقداری مشخص میذارید (مثلا اولی بین 0 تا 1 ، دومی بین 1 تا 2 و...) حالا هرکدوم رو به یه تایمر میدید مثلا : تایمر اولی یک ثانیه دومی 2 ثانیه و... ؛ حالا خروجی همه تایمر ها رو با هم or یا موازی میکنید و به خروجی اصلیتون میدید
    موفق باشید.
    2007/10/02
    96
    0

سلام دوست عزيز من برنامه را بصورت زير نوشتم که امدم و 3 ايتم براي انتخاب زمان نسبت به تغيير ولتاژ به کاربر دادم البته براي چهار ولوم که هر ولوم نسبت به خروجي مرتبط مقدار ولتاژ ان فراخواني ميشه و اگر جزء هرکدام بود تايمر مورد نظر راه اندازي ميشه.
    بنظرتون بهم جواب ميده

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2010/12/17
    34
    1

شما کاره خودتون بیخودی سخت کردین چرا ؟؟!!
    لازم نیس که از 4 ولوم استفاده بشه ، یه ولوم با یه ورودی آنالوگ کافیه ، یه کم دقت کنید متوجه میشید چی میگم ؛
    ضمنا از کنتاکت های خروجی برای چی استفاده کردین ؟؟؟ اونم از Q1, Q2,Q3,Q5,Q6 ؛ واقعا برام سواله ؟؟؟؟
    2007/10/02
    96
    0

اين براي يک پروژه است که تعداد 4 عدد موتور بسته به ميزان تنظيمي تايم مورد نظر به ترتيب خاموش و روشن مي شوند . يعني ابتدا موتور 1 روشن ميشه به ميزان زمان تنظيمي موتور روشن مي مونه بعد خاموش مي شه و موتور بعدي روشن ميشه تا اخرين موتور و اين سيکل دوباره تکرار ميشه . حالا من اين پروژه را نوشتم اما برنامه به مشکل خورده مدام خروجي ها در حال خاموش روشن شدنه ميتونيد کمک کنيد.

2007/10/02
    96
    0

روند پروژه بدين صورت است که با زدن يک شاستي (چه فشاري يا چه صفر و يکي) موتور شماره يک روشن شده بعد از گذشت t ثانيه خاموش و موتور شماره 2 روشن ميشه و دوباره بعد از گذشت t ثانيه موتور 2 خاموش و تا موتور شماره 4 اين اتفاق مي افتد.
    حالا مدت t ها را از چهار پتانسيومتر که به ورودي هاي انالوگ متصل است دريافت مي کنيم .
    لطف ميکنيد اگر کمک کنيد تا با همديگر اين برنامه را بنويسيم
    2007/10/02
    96
    0

با برنامه زير مي تونيم خروجي ها را يکي پس از ديگري با گذشت t ثانيه خاموش و روشن کنيم

اما حالا مي خواهيم کاري بکنيم که اين زمان t را از ولوم بگيره چجوري؟؟؟
    2010/12/17
    34
    1

خوب شما باید از 4 تا ورودی آنالوگ استفاده کنی که هر ورودی انالوگ برای یک خروجی استفاده میشه ؛
    در این نرم افزار شما 16 تا تایمر بیشتر نداری پس حداکثر تعداد پله های مقداری برای تایمر ها رو تا 16 تا میتونی انتخاب کنی (فک کم 10 تا کافی باشه ) اگر فرض کنیم از 10 تا تایمر استفاده کنی میمونه 6 تا دیگه پس باید از این 10 تا تایمر برای هر 4 خروجی (4 موتور) استفاده کنی ؛
    بنابراین برنامه رو باید این طوری بنویسی که حالت زیر برنامه ای برای زمان گیری داشته باشه و هر بار از این 10 تا تایمر استفاده کنه ؛
    گرفتی چی شد ؟؟
    چطوری برنامه نوشته شده رو به .xps تبدیل کردی ؟
    2007/10/02
    96
    0

سلام دوست عزيز من يک نمونه برنامه نوشتم که جواب گرفتم ميزارم

اما هر ولوم را فقط براي 3 حالت تنظيم کردم و مجبور شدم از 12 تايمر استفاده کنم اگر روش بهتري سراغ داري روي همين برنامه بهم بگو

براي تبديل برنامه به فايل xps هم فقط کافيه تو قسمت پرينت پرينترت را xps انتخاب کني بعد يکجا ذخيرش کني
    2010/12/17
    34
    1

ولی تو این برنامه که اصلا ورودی آنالوگی دیده نمیشه ؛ فک کنم برنامه رو اشتباه گذاشتین....
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12