اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

.

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

.

.

پاسخ : ساخت یک شبکه بیسیم محلی

ایده بسیار جالبیه. فقط :
    1- نمی شه سرعتش بیشتر باشه
    2- بردش هم باید مد نظر باشه.
    3- قیمت های پیش بینی شده رو اگه ممکنه شرح بدید.
    این شبکه برای شرکت های بزرگ بسیار مفیده.
    در ضمن یه چیزایی در مورد انتقال دیتا از طریق خطوط برق شنیدم. این می تونه بین فواصل زیاد باشه؟ اگه اینطوری باشه ، ایده بالایی تا حدودی منسوخ می شه.
    کنکوری 90 ديروز،آ‌دانشجو مهندسي نرم افزار پلي تكنيك امروز!

دیدگاه

.

دیدگاه

قبول دارم که با چیزهای جدید ، چیزهای قدیمی از بین نمی ره. ولی اگه بشه از خطوط برق استفاده کرد ، فکر کنم شبکه با پهنای باند بالا و هزینه کمتر ایجاد بشه. کمی هم در این مورد بنویسید و بعد ببینیم رو کدومش بحث کنیم.

دیدگاه

سلام دوست عزیز
          ایده جالبیه.

یه سوال:چرا این فرکانس؟(خوب هر فرکانس دیگه ای هم بود شاید من این سوال رو می کردم) می خوام بدونم دلیل انتخابتون چیه؟

قبل از مسایل فنی در مورد مجوزش به نظرتون اگه بردش زیاد باشه مجوز همچین کاری رو میدن؟!آخه همچین سیستمی وقتی باحاله که بردش زیاد باشه!

دیدگاه

.

دیدگاه

کل تهران!!!! :surprised: !!!!! . بردش که خیلی عالیه. یه موضوعی تو قسمت AVR اومده بود که گفته از رو توان یک فرستنده ، چطور می شه بردش رو مشخص کرد. چقدر ( قیمت )در اومد تقریبا؟
              خوب اگه اینقدر برد داشته باشه که نیازی به خطوط برق نیست اگه قیمتش مناسب باشه.

دیدگاه

.

دیدگاه

سلام

دوستان گرامی کارتون عالیه و قابل تحصین، اما ...

نمیخوام فکر کنید که میخوام نا امیدتون کنم ولی به نظر من محال وزارت اطلاعات مجوز همچین شبکه ی محلی رو بده.

دلایلشم که دیگه خودتون باید بدونید :smile:
                  ِِDie for Life, Not Live to Die
                  Freedom Fighter
                  " ناخود گاه، هريك از ما ، از ناميرائي خود يقين دارد " . فروید

دیدگاه

.

.

دیدگاه

باز خواستی یه مدار با سیم پیچ بفرستی. می دونید که من از سیم پیچ حالم به هم می خوره. خوبه این فروشگاه سلف و ... می فروشه ، می شه یه کاریش کرد آمادش خرید. می دونید چرا تعجب می کنم ، چون اگه بنویسم ، 1 کیلومتر ، هیچ کسی جوابی نداره. حالا از این اندازه تعجب نکنیم. بابا ایول ...
                      ببخشید ، نمی شه با پست بفرستید. ( در مورد قبلی ، نه این یکی - پیغام خصوصی که جواب نمی دید ، مجبوریم از اینجا گفتگو کنیم ، به صورت رمزی 2332sa1dascj asgdhgastrew )

دیدگاه

ببخشید اگه ممکنه در مورد توان یک فرستنده که تو چند پست قبلی توضیح بدید.

دیدگاه

.

.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط original
                            این قضیه ربطی به وزارت اطلاعات نداره .این به اداره ارتباطات رادیویی مربوطه در ضمن ما در محدوده رادیو آماتوری
                            هستیم .تداخلی با فرکانسی بوجود نمی اورد .دوست من ظاهرا از هیچی خبر نداری ! مجوز سیخی چنده ؟!
                            اگه یک گیرنده دقیق سینتی سایزری بسازی متوجه میشوی هزاران فرستنده غیر مجاز تو تهران داره کار میکنه .
                            مردم که نمی تونند خودشون رو اسیر و در گیر گرفتن حق قانونی خودشون بکنند پس میسازند یا میخرند و استفاده
                            میکنند . الان سرایدارهای بعضی از خونه ها تو تهران بیسیم دارند دیگه چه برسه به عاشقها و علاقه مندهای
                            مدارات رادیویی .من یک دوست در هلند دارم میگفت انجا یک گروه هستند که بهشون میگن FM BROADCASTER
                            این افراد که عاشق فرستنده های واید باند با کیفیت بالا هستند همگی در خونه هاشون فرستنده های FM بالای
                            200 وات توان دارند که تعداد این افراد بالای چند ده هزار نفر است . اینها کلی تداخل در رادیو های هلند ایجاد کرده اند
                            ولی از دست دولت هلند هیچ کاری بر نمی آید و هیچ کنترلی نمیتواند بکند . نمیشود جلوی علم و علاقه مندیهای
                            مردم رو گرفت .ما که فنی هستیم باید این مسائل رو درک کنیم . :redface:
                            دوست عزیز من قصد سرد کردن شما از هدفتون رو نداشتم

ولی اونجا هلنده و اینجا ایرانه و این دو کشور خیلی با هم فرق میکنن

بهرحال گفتم مشکلات کارتون رو بهتون گوشزد کنم. به دل نگیرید :smile:

موفق باشید دوست عزیز
                            Freedom Fighter

دیدگاه

نوشته اصلی توسط original
                              بابا دیگه دوران سیم پیچ تموم شده . من یک عکس از فرستنده اف ام برات ایمیل میکنم خودت ببین بعد بیا برای
                              بقیه تعریف کن . :icon_razz:
                              اون مداری که از ماژول MHW720-1 موتورولا استفاده کردم 20 وات توان داشت . محاسبه برد فرستنده کار ساده ای
                              نیست .چند تا فرمول کذایی وجود داره که هیچ کدوم قطعی نیست .بیشتر تجربی است و برد مفید به عواملی مثل
                              تطبیق امپدانس آنتن با خروجی فرستنده -VSWR پائین یا به عبارتی توان فوروارد شما از توان رفلکت یا برگشتی بیشتر باشد
                              که خود این یک جدول دارد .نوع آنتن ونوع پوشش دهی نیز خیلی در برد تاثیر دارد .واز همه مهمتر فرستنده های WIDEBAND
                              و NARROWBAND که مثلا در یک توان مشابه هستند تفاوت عمدهای در برد دارند .برد باند باریکها عموما بیشتر است .
                              حالا برو ایمیلتو چک کن .
                              میشه لطفا این اطلاعات رو برای من هم بفرستید؟ :smile:
                              همین الان ایمیلمو چک کنم؟ :mrgreen:

ممنون میشم
                              Freedom Fighter

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X