اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارسال دیتا؛با سیم یا بی سیم؟!!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارسال دیتا؛با سیم یا بی سیم؟!!

سلام خدمت تمامی دوستان عزیز
    من می خواهم بین تعدادی سنسور و یک میکرو ارتباط برقرار کنم این سنسور ها 4 نوع و به تعداد 100 عدد می باشد که در فواصل 1 تا 200 متر از میکرو قرار دارد.
    من می خواهم اطلاعت 4 نوع سنسوری که در یک فاصله قرار دارند رو به وسیله یک میکرو پردازش و اطلاعات پردازش شده رو به میکرو اصلی منتقل کنم.
    مشکل من الان سر انتقال این دیتاها هست. اگه بخوام وایرلس انتقال بدم باید از فرستنده و گیرنده هایی با برد 200حداقل متر استفاده کنم که این هزینه کار رو بالا میبره و اگه بخوام بوسیله سیم اتقال بده نویز اذیت میکنه :cry2:
    شما چه راه حلی برای حل این مشکل پیشنهاد میدهید؟
    my e-mail:sozalah@yahoo.com

پاسخ : ارسال دیتا؛با سیم یا بی سیم؟!!

.

دیدگاه

اتفاقا من این سیستم رو برای کنترل گلخانه می خوام
      من میخواهم اطلاعات تک تک سنسور ها رو به میکرو مادر بفرستم و از آن ها میانگین بگیرم و بر اساس میانگین داده ها گلخانه رو کنترل کنم.
      من 4 نو سنسور دما ، رطوبت، نور وCO2 دارم که از هر کدوم 25 عدد میباشد. از هر نوع سنسور یکی رو به همراه یک میکرو در مناطق مختلف گلخانه قرار داده ام .حالا می خوام اطلاعاتی که این میکرو پردازش کرده رو به میکرو اصلی بفرستم تا ازشون میانگین بگیرم و به وسیله اون گلخانه رو کنترل کنم.
      این که اول کدوم میکرو اطلاعات رو اول بفرسته مهم نیست ولی مهمه که میکرو اطلاعات کدوم سنسور رو بفرسته. اطلاعات سنسور ها بایدپشت سر هم و یکی پس از دیگری فرستاده شود تا بعد از میانگین گرفتن عمل کنترل صورت گیرد.
      با توجه به اینکه طول گلخانه 400 تا 500 متر است اگر میکرو مادر را در وسط گل خانه بزاریم 200 تا 250 متر حداکثر فاصله سنسورها تا میکروست.
      با این تفاسیر فکر میکنی استفاده از فرستنده و گیرنده مقروم به صرفه است؟ شما چه پیشنهادی دارین؟
      هزینه هر فرستنده و گیرنده که تا 200 متر برد داشته باشه چقدره؟ :question:

دیدگاه

.

دیدگاه

شرمنده که دیر به دیر سر می زنم چون درگیر امتحانات بودم.
          چند تا سوال کوچیک داشتم.
          1)همه این فرستنده و گیرنده ها با یه فرکانس کار میکنند؟
          2)این ماژولا با این این قیمتی که گفتی تا 200 متر برد داره؟
          3)بهترین مارکه اروپایی و چینی چیه؟
          4)فرق اروپاییش با چینیش در چیه؟ واسه من خیلی مهمه که ارزون در بیاد اگه از چینیش استفاده کنم چطور میشه؟
          5) من که دستم از خارج کوتاهه :cry2: پس باید چطوری این ماژول ها رو تهیه کنم؟
          باز هم از کمکی که کردی متشکرم

دیدگاه

.

دیدگاه

سلام
              من یه پروژه ای دارم که اینجوریه 3تا برد که دوتا سنسور دما و نور روشون باشه و از طریق وایرلس سنسور بهم و به یه کامپیوتر سینک بشن. من اصلا نمیدونم کار رو باید از کجا شروع کنم. آیا شما میدونید همچین چیزی قبلا روش کار شده یا وجود داره؟ به نظرتون از کدوم میکرو استفاده کنم؟ اگه نمونه مشابهی میشناسید لطفا به من بگید ممنون میشم. وقتم کمه و ایده ای هم ندارم:(

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X