اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در خصوص یک پروژه با ماژول SIM900

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در خصوص یک پروژه با ماژول SIM900

با عرض سلام و احترام خدمت شما بزرگوارن و عزیران

من رشته اصلیم برق قدرت و در حال حاضر باید یک پروژه با این ماژول انجام بدم و اگر می بینید کمی 2 در 2 می زنم به بزرگی خودتون ببخشید،

دوست عزیز راستش من باید یک پروژه ای طراحی کنم که واقعا چند ماه وقت منو گرفته، برای همین دیگه مجبور شدم بیام اینجا دست به دامن شما بشم، البته اگه دوستان دامن داشته باشن :rolleyes: شوخی کردم به دل نگیرید ولی واقعا برام مهم

والا من می خوام توسط این آموزش

http://avr92.ir/101

ماژول زیر رو راه اندازی کنم

http://eshop.eca.ir/%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-gps-gsm-gprs/1413-%D8%A8%D8%B1%D8%AF-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B2-sim900.html

حالا شما فرض رو بر بزارید که الان ماژول راه افتاده و موقع برنامه نویسی، دقیقا اینجای قضیه مهم، یک لحظه به این نکته توجه کنید " شما زمانی که با موبایل تماس می گیرید، تماس میاد، پیامک می دین و یا پیامک میاد و در کل تمامی کارهای اتصال موبایل به آنتن BTS در لحظه ی شروع یک تشدید فرکانسی داره که بعد از اتصال کاهش پیدا می کنه، یعنی وقتی شما شماره موبایل کسی رو میگیرد دستگاه با یک فرکانس بالا متصل میشه و در زمان اتصال افت پیدا می کنه "

یک نکته دیگر " اگر توسط فرکانس سنج چک کنید، متوجه می شید موبایل در تماس اولیه تماس، یعنی زمانی که دکمه تماس رو میزنید و یا در درحال ارسال پیامک هستید به یک تشدید فرکانسی می رسید، بعد که اتصال برقرار شد این تشدید فرکانسی کاهش پیدا می کنه"

یک راهنمایی کوچولو" اگر شما موبایل رو نزدیک یک رادیوی روشن بکنید هیچ اتفاقی نمی افته اما تا اینکه تماس میگیرد و یا پیامک میاد و و داره میره و کلا از این دست کارها از بلندگو رادیو صدای صوت و نویز می شنوید، و بعد قطع میشه، حالا من دقیقا می خوام همین دلیلی که باعث این تشدید فرکانسی میشه رو توسط ماژول SIM900 به کمک برنامه نویسی تکرار کنم، یعنی فقط می خوام این ماژول رو تبدیل به یک اوسیلاتور یا نوسان ساز با فرکانس 900مگاهرتز یا 1.2گیگاهرتز بکنم، من فقط می خوام اون لحظه ی کانکت شدن (دریافت و خروج سیگنال) رو تو حلقه تکرار بزارم"

با خوندن این نکات باید بگم که در پروژه من، من نه می خوام پیامک بفرستم، نه می خوام زنگ بزنم و نه کلا کاری بکنم، فقط می خوام بعد از روشن شدن این ماژول لحظه ی تماس رو هی ریپیت و تکرار کنه بدون قطع کردن، یعنی در اصل می خوام فقط یک اوسیلاتور و یا همون نوسان ساز باشه، یعنی می خوام بطور مداوم فرکانس 900 مگا هرتز و یا 1.2 گیگاهرتز شبکه GSM رو تکرار کنه بدون قطعی، یعنی من کلا همون تشدید فرکانسی رو که در زمان اولیه شروع تماس هستش رو می خوام بدون قطعی و همراه با تکرار

برای توضیح بیشتر باید بگم من هیچ کار ارسال و دریافتی با این ماژول ندارم و فقط می خوام یک حلقه تکرار در برنامه نویسیش باشه که هی لحظه ی اولیه اتصال به آنتن های BTS رو تکرار کنه، کلا یه نوسان ساز GSM می خوام بطور مداوم و قطعی.

حالا از شما عزیزان راهنمایی در خصوص برنامه نویسیش رو می خوام و البته اگه راهنمایی های بیشتری دارید ممنونم میشم،

بزرگواران واقعا برام مهم، پیشاپیش از کمک شما کمال تشکر رو دارم، ممنون.

پاسخ : راهنمایی در خصوص یک پروژه با ماژول SIM900

دوستان بزرگوار انجمن، متخصصین و مهندسین عزیز، نظری هم بر من بینوا داشته باشید.

ممنون از همگی :read:

به یک نکاتی رسیدم، چطوری این ماژول رو روی 900 مگاهرتز 2 وات بصورت دائم نوسان سازش کنم؟ من فقط یک نوسان سازی دائم ازش می خوام، نمی خوام قطع کنه این نوسانش رو. یکی میگفت با آنتن سرچر sim900 میشه این کارو کرد و با برنامه نویسی تو حلقه گذاشت که تکرار بشه، والا نمی دونم، برای همین از شما دوستان راهنمایی می خوام.
    ----

در اصل کاری که من از ماژول sim900 می خوام اصلا کار اصلی و مهم نیست، کار اصلی اینه که ما یک برد طراحی کردیم که امواج gsm ثابت اطراف رو شناسایی و فاصله سنجی می کنه و روی مانیتور نشون میده، البته امواج gsm ثابت رو؛ مثلا همانطور که گفتم وقتی موبایل تا می خواد تماس بگیره به تشدید فرکانسی میرسه بعد این تشدید قطع میشه، برای همین کار ما نصفه می مونه، در حقیقت یک نوع gps میشه با امواج ثابت gsm که نیاز به اینترنت نداره، من فقط نوسان 900 مگاهرتز و یا بیشتر رو با توان خروجی 2 وات ثابت و بدون قطعی از این ماژول می خوام، همین فقط مثل یک نوسان ساز عمل کنه. توی موبایل چند ثانیه نوسان می کنه تا به آنتن bts وصل بشه، بعد از برقرای تماس این تشدید کاهش پیدا می کنه، این حالت موقع پیامک دادن و گرفتن، تماس گرفتن و دریافت تماس، استفاده از دیتای اینترنت، و قطع و وصل شدن آنتن هم اتفاق می افته واسه همینه که شارژ موبایل در این حالات زود خالی میشه، یکی میگفت با آنتن سرچر sim900 میشه این کارو کرد و با برنامه نویسی تو حلقه گذاشت که تکرار بشه، والا نمی دونم، برای همین از شما دوستان راهنمایی می خوام.
    ممنون از همه

دیدگاه

سلام
      دروغ چرا، راستیتش در این رابطه اطلاعاتی ندارم، اما اگه بتونین مدام ماژول رو مجبور به تبادل ارتباط بکنین شاید بشه این کارو کرد.
      مثلا اینکه با استفاده از پایه 4 ماژول (پایه RI یا همون Ring Indicator که در حین تبادل داده ماژول با شبکه 1 میشه) یه اینتراپت بدین به میکرو که هروقت این پایه صفر بود شروع بکنه به ارسال یه کد دستوری (مثلا استعلام اعتبار سیم کارت) و وقتی شبکه جواب داد کنسلش کنه و اینو بذارین تو حلقه. اما این مشکل وجود داره که چند وقت یکبار به مدت کوتاهی قطع میشه تا حلقه مجددا تکرار بشه...
      تشكر نكن، صلوات بفرست:

[img width=165 height=100]http://www.askdin.com/gallery/images/29839/1___________5.png[/img]

دیدگاه

بازم ممنون از پاسخ...

دقیقا من می خوام وضعیت ارسال و دریافت تبادل اطلاعات با شبکه رو به هر نحوی که شده تکرار کنم بدون توقف، حالا با درخواست از شبکه، بصورت آفلاین، نمی دونم، یه جوری می خوام این وضعیت لحظه ی اولیه تبادل اطلاعات رو بین مودم GSM و شبکه رو بدون توقف تکرار کنم علت اینکه لحظه ی اولیه تبادل اطلاعات برام مهم چون بیشترین حالت تشدید فرکانسی و توانی رو داریم، بعد از برقراری ارتباط کاهش پیدا می کنه، همین، حالا می خواد به روش دستوری باشه، جستجوی آنتن باشه، اوسیلاتوری و آفلاین باشه، تبدیل ماژول به نوسان ساز باشه، نمی دونم، ولی این باید انجام بشه که کارم به این بسته و حیات من به شدن این بسته است... :biggrin:

بازم ممنون دوست خوبم

دیدگاه

خواهش میکنم، وظیفه بود.
          ضمنا، نمیدونم موقع اینترنت رفتن هم این تشدید فرکانسی وجود داره یا نه، اما لینک زیر و فیلمش رو یه نگاهی بنداز، فکر میکنم چون تو اینترنته و مدام داره دیتاش رو Refresh میکنه میتونه مشکل رو حل کنه:
          http://electronics98.com/%D9%BE%D8%B...%D9%84-sim900/
          تشكر نكن، صلوات بفرست:

[img width=165 height=100]http://www.askdin.com/gallery/images/29839/1___________5.png[/img]

دیدگاه

بازم ممنون از پاسخ، این حالت تشدید فرکانس و توانی در تمامی مراحلی که مودم می خواد با شبکه ارتباط برقرار کنه و دیتا ردوبدل کنه پیش میاد، موقع ارسال پیامک، دریافت پیامک، زنگ زدن ( نه در حین صحبت کردن )، دریافت تماس در زمان های اولیه، وصل شدن به اینترنت و زمان های که دیتا میره و میاد، در این زمان ها، برای همینه که شارژ گوشی تموم میشه، چون تشدید فرکانسی و توانی داریم، من فقط می خوام این حالت رو به هر نحوی بدون قطعی داشته باشم، بازم ممنون

تست: موبایل خود را نزدیک رادیو روشن بکنید، هیچ صدای نمیاد از بلندگو، وقتی شروع به تماس میگیرد از بلندگوی رادیو صدای صوت می شنوید و بعد ثابت میشه و بعد قطع میشه، این اتفاق زمانی که پیامک میره، میاد و تماس میاد اتفاق می افته، من فقط می خوام این حالت رو تکرار کنم، همین.

دیدگاه

پاسخ یکی از دوستان در سایر انجمن ها:

---

با سلام دوست عزیز ، واقعا خیلی خیلی کامل چیزی که می خوای رو توضیح دادی و من کاملا متوجه هدفت شدم Smile
              اگر شما کمی در زمینه مخابرات تحقیق کنی می تونی جواب سوالاتتو بدست بیاری ، مثلا این سوال که چرا موقع برقراری تماس صوتی و ارسال پیامک این اتفاق می افته و در حالت عادی همچین اتفاقی نمی افته ! من در مورد این موضوع به طور خلاصه برای شما صحبت می کنم.
              فرکانس شبکه gsm همونطور که گفتید بین 900MHz الی 1800MHz ، پس واسه اینکه بخواهیم به این شبکه مخابراتی متصل شیم ابتدا باید این فرکانس را تولید کنیم! موبایل ما با استفاده از تراشه هایی نظیر ARM و دیگر تراشه های جدید و مدارات مخابراتی این فرکانس رو تولید می کند. اما نه همیشه! چیزی که مشخصه اینکه اگه ما بخواهیم یه مدار اسیلاتور با فرکانس 900MHz داشته باشیم که بخواد مدام فعال باشه صد در صد بهترین باطری موبایل هم ظرف حداکثر 4 ساعت خالی میشه Smile بخاطر همینکه فقط زمانی که شما اقدام به ارسال پیام کوتاه می کنید یا به شخصی زنگ میزنید موبایل شروع به تولید این فرکانس میکنه Idea
              تقریبا همه می دونن که فرکانس رو هر رسانایی میشینه Exclamation به خاطر همون هم هست همه تجهیزات فرستنده و گیرنده یه قطعه مشترک به اسم آنتن دارن که ممکنه جنسش از مس،آلمینیوم ، آهن و یا در برخی موارد نظامی یا خاص از طلاء Wink
              چرا طلاء مگه چه فرقی میکنه Huh خوب مشخصه هر چقدر رسانایی یه فلز بیشتر باشه میزان فرکانسیم که روش میشینه و جریانی که بدست میاره بیشتره ! در حقیقت زمانی که جریانی که از فرکانس در گیرنده بدست میاریم هر چقدر بیشتر باشه کیفیت سیگنال هم بیشتره .
              در نتیجه زمانیکه موبایل شما نزدیک یه بلندگو یا رادیو هست به عنوان یه فرستنده عمل میکنه که یه فرکانس 900MHz تولید میکنه ! در نتیجه این فرکانس روی آنتن رادیو و یا سیم پیچ های بلندگو میشینه و چون خیلی نزدیک فرستنده (موبایل) قرار داره جریانی هم که روی آنتن رادیو یا سیم پیچ بلندگو میشینه زیاده و در نهایت تبدیل به سیگنال صوتی نامفهوم میشه.
              البته اینارو خیلی خلاصه گفتم Wink
              اگه بخواهی مدام این فرکانس با ماژول SIM900 داشته باشی باید یه میکروکنترلر به ماژول متصل کنی و برای میکروکنترلر یه برنامه بنویسی که مثلا یا مدام مانده حساب بگیره و یا پیام کوتاه بفرسته! که البته این روش اصلا عاقلانه نیست ! آخه هر چیزی رو بهر کاری ساختن Big Grin
              بهتر خودت یه مدار بسازی که فرکانس مثلا 900MHz تولید کنه، تو اینترنت بگردی پیدا میکنی!
              همیشه هم اینو بدونی ملاک اصلی یک فرکانس جریان اونه، یعنی هرچقدر میزان جریان یک سیگنال زیاد باشه در نتیجه برد فرستنده و قدرت سیگنال بیشتر میشه، اما نه همیشه Exclamation آخه اگه جریان یه فرکانس از یه حدی بیشتر بشه شما در حقیقت یه فرستنده نساختی بلکه یه سلاح کشتار جمعی ساختی Tongue با توجه به میزان جریان یه فرکانس کم حتی در حد کیلوهرتز ولی با جریان زیاد میتونه یه آدم نابود کنه Angry
              بحث فرکانس خیلی خیلی شیرین و البته خیلی گسترده پس واسه رسیدن به جواب های سوالات باید خیلی تحقیق و تلاش کرد.

---

دوستان منم براش زدم:

---

بسیار بسیار بسیار بسیار ممنون دوست عزیز، من در کلی انجمن این مطلب رو گذاشتم ولی کلا کسی جواب نداده، بازم ممنون از شما.

پس از نظر شما من به هیچ عنوان نمی تونم از ماژول SIM900 به عنوان اوسیلاتور دائم به نحوی استفاده کن؟

اگر هم بخوام هی درخواست مقدار شارژ بکنم هم بازم قطع و وصلی دارم که به کار من نمیاد، پس به نظر شما من باید خودم یک اوسیلاتور GSM بسازم، نکته قابل توجه اینه که در حال حاضر بردش برام اصلا مهم نیست و در حد 2 متر باشه کفایت داره، در حقیقت منظور شما هم از جریان فرکانس دست آخر همون قدرت خروجی موج یا همون وات فرستنده هستش، موبایل ها در زمان اتصال به 2 وات میرسن و وقتی وصل میشن به 0.2 وات میرسن و کاهش میدن، پس من باید یک نوسان ساز GSM با توان خروجی 2 وات برسیم.

رشته اصلی من برق قدرت هستش، می خواستم بدونم آیا شما منبع، کتاب، لینک، مدار و یا چیزی دارید که منو مستقیم ببره سر چنین مداری یا حداقل راهنماییم کنه؟

بازم خیلی خیلی ممنون.

---

حالا از شما سوال دارم، با این ماژول GSM نمیشه دائم و بدون توقف این کارو کرد؟

بازم ممنون از همه...

دیدگاه

داداش چرا سختش میکنی کده تماسو بزار تو یه حلقه while ک هی زنگ بزنه بعد بایه تایمر delay مثلا بعد از 1 ثانیه قطش کن همین
                این هی تکرار میشه و نوسان میسازه |:

دیدگاه

ممنون که جواب دادین، اما نکته اینه که من بصورت پیوسته و بدون قطعی می خوام، نکته اینه که AVR تاخیر داره در پاسخ، شما فکر کن دستور تماس ارسال بشه، در حال تماس قطع بشه، دوباره بخواد تماس بگیره، همه ی اینها کم کمش 1 الی 2 ثانیه تاخیره می اندازه تو این نوسان سازی که خودش کلی، من نوسان بی تاخیر می خوام، در آخر به این نتیجه رسیدم که باید یک JAMMER بسازم، یا یک اوسیلاتور 900 الی 1800 مگاهرتز 2 وات.

اگر راهی برای اینکه بشه با این ماژول بدون تاخیر نوسان ایجاد کرد ممنون میشم معرفی کنی،
                  ممنون

دیدگاه

میدونم چی میگی اره
                    اما با این ماژول فک نکنم بشه

دیدگاه

ممنون از پاسختون، بله، منم به همین نتیجه رسیدم، عوضش کلی چیز ار این ماژول یاد گرفتم، همگی خسته نباشید و موفق باشید.

دیدگاه

زمانی که ماژول در حال جست و جوی شبکه هست، تشدید فرکانسی و این داستان ها در نهایت خود هستند.
                        اگر بتوانید کاری کنید که ماژول بیچاره همچنان در جست و جوی شبکه بماند و نتواند به هیچ دکلی متصل شود، چیزی شبیه جمر برد کوتاه ساخته اید یا همان تشدید فرکانسی خودتان.

دیدگاه

با سلام
                          به نظرم شما می خواین یه منبع نویز درست کنین.
                          sim 900 برای ارسال دیتا هستش .میکرو نیستش که قابل برنامه ریزی باشه که مثلا فرکانس 1800 مگاهرتزو یکسر درست کنه.

شما باید دنبال اسیلاتور مورد نظرتون بگردین.البته شاید اسیلاتور نباشه .دقیقا از تکنولوژیش مطلع نیستم.
                          منظورم اینه که شما باید دنبال همون منبعی بگردین که داخل sim900 برای ارسال ودریافت اطلاعات استفاده میشه.
                          فکر کنم .البته میگم فکر کنم تو گوشیهای قدیمی بتونین پیداش کنین

دیدگاه

بسیار ممنون از پاسختون

بله، منم به همین نتیجه رسیدم که باید با طراحی یک اوسیلاتور به این هدف برسم :read:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط YEKMARD
                              بسیار ممنون از پاسختون

بله، منم به همین نتیجه رسیدم که باید با طراحی یک اوسیلاتور به این هدف برسم :read:
                              اگر تونستید یک اوسیلاتور 1.8 گیگاهرتز طراحی کنید و جواب بگیرید، فقط نتیجه رو بتونید اینجا اعلام کنید متشکر میشیم...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X