اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد شیر برقی ماشین لباسشویی؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد شیر برقی ماشین لباسشویی؟

سلام دوستان
    شیرهای برقی موجود در بازار قیمتشان خیلی گران شده , پس ناچار باید سراغ شیرهای
    برقی ماشین لباسشویی برویم
    سوال داشتم از دوستانی که با این دسته شیرها کار کردند :
    1- در زمان اتصال برق که شیر باز میشود , چند وات مصرف دارد؟
    2- وقتی به شیر برق 220 ولت وصل میشود (باز شدن شیر) تا چه زمان میتواند در این حالت
    باقی بماند تا گرم نشود (چه مدت زمان استاندارد برای باز ماندن شیر میتوان در نظر گرف)؟
    یا اصلا مهم نیست که تا چه زمانی روشن بماند؟
    3- چه برند ماشین لباسشویی را پیشنهاد میکنید که کوچکترین و بهترین شیر برقی را دارد و ارزان هم باشد؟؟؟

با تشکر از دوستان
    آموزش ساخت دستگاه برف ساز خانگی : https://www.eca.ir/forums/thread55009.html
    مقاله آموزشی 11 پروژه با AVR و بسکام: https://www.eca.ir/forums/thread31760.html
    _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_

پاسخ : سوال در مورد شیر برقی ماشین لباسشویی؟

نوشته اصلی توسط sina1359
    سلام دوستان
    شیرهای برقی موجود در بازار قیمتشان خیلی گران شده , پس ناچار باید سراغ شیرهای
    برقی ماشین لباسشویی برویم
    سوال داشتم از دوستانی که با این دسته شیرها کار کردند :
    1- در زمان اتصال برق که شیر باز میشود , چند وات مصرف دارد؟
    2- وقتی به شیر برق 220 ولت وصل میشود (باز شدن شیر) تا چه زمان میتواند در این حالت
    باقی بماند تا گرم نشود (چه مدت زمان استاندارد برای باز ماندن شیر میتوان در نظر گرف)؟
    یا اصلا مهم نیست که تا چه زمانی روشن بماند؟
    3- چه برند ماشین لباسشویی را پیشنهاد میکنید که کوچکترین و بهترین شیر برقی را دارد و ارزان هم باشد؟؟؟

با تشکر از دوستان
    سایت ایران میکرو شیر برقی داره زیر 30 تومن
    هم 12 ولت و هم 24 ولت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeedxs
      سایت ایران میکرو شیر برقی داره زیر 30 تومن
      هم 12 ولت و هم 24 ولت
      سلام دوست عزیز
      همه مدلهای 12 و 24 خارج از موجودی هست
      فقط 220 ولتش موجود است

http://iran-micro.com/advanced_search_result.php?keywords=%D8%B4%DB%8C%D 8%B1+%D8%A8%D8%B1%D9%82%DB%8C&search_in_descri ption=1&x=0&y=0
      مقاله آموزشی 11 پروژه با AVR و بسکام: https://www.eca.ir/forums/thread31760.html
      _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_

دیدگاه

سلام آقا سینا
        حوبین؟
        بازم منم اومدم یکم دخالت کنم
        مشکل اصلی که من با این شیرها داشتم این بود که فشار آب رو کم میکردن
        البته شاید اون مدلی که من داشتم کیفیت خوبی نداشت
        با یه دونه موتور کوچیک + یه دونه شیر فلکه خودتون میتونید بسازید
        اگه میخواید فشار رو کنترل کنید از سروو موتور استفاده کنید و شیر گاز

من خودم دومی رو ساختم
        آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

116 کتابخانه مورد نیاز برای Altium Designer

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط masoud_m_bf
          سلام آقا سینا
          حوبین؟
          بازم منم اومدم یکم دخالت کنم
          مشکل اصلی که من با این شیرها داشتم این بود که فشار آب رو کم میکردن
          البته شاید اون مدلی که من داشتم کیفیت خوبی نداشت

من خودم دومی رو ساختم
          سلام مسعود خان
          با زحمتای ما دوست عزیز :redface:
          ممنون که تجربتونو در مورد این گروه شیرها در اختیارم گذاشتید
          پس فشار را کم میکنه؟
          این خودش یک عیب بزرگه...؟
          بازم ممنون برای راهنماییتون

پ.ن: راستی این شیرها اگر زیاد به برق وصل باشن داغ نمیکنن؟

درست کردن با شیر معمولی گازی هم فکر خیلی خوبیه , دستتون درد نکنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sina1359
            سلام مسعود خان
            با زحمتای ما دوست عزیز :redface:
            ممنون که تجربتونو در مورد این گروه شیرها در اختیارم گذاشتید
            پس فشار را کم میکنه؟
            این خودش یک عیب بزرگه...؟
            بازم ممنون برای راهنماییتون

پ.ن: راستی این شیرها اگر زیاد به برق وصل باشن داغ نمیکنن؟

درست کردن با شیر معمولی گازی هم فکر خیلی خوبیه , دستتون درد نکنه

زحمت؟ :redface: خجالتم ندین دیگه سینا خان

من مدل معمولی خریده بودم این مشکل رو داشت
            شاید مدلی باشه که اینجوری نباشه ها

من برای داغ کردن تستش نکردم
            ولی نباید مشکلی پیش بیاد

در تکمیل حرفم بگم که اگه میخواید فقط شیر باز و بسته بشه یه موتور معمولی با شیر کوپل کنید
            بعد سر راه درایور موتور یه مقاومت خیلی پایین(معمولا 1 اهم به پایین میذارن) وات بالا بذارید
            وقتی شیر به آخر میرسه موتور قفل میشه و جریان کشیش میره بالا
            که اگه ولتاژ دو سر مقاومت رو بخونید میتونید با بالا رفتن اون ولتاژ؛ دستور قطع ولتاژ موتور رو بدین

اگر هم میخواید میتونید مجموعه موتور و برد و گیر بکس رو آماده بخرید حدود 20-25 تومن
            واسه دریچه هوای پژو هست که معمولا چرخ دنده آخرش میشکنه ولی استوکش(شاید مجانی هم پیدا بشه) قابل استفاده هست...(خواستید بگید عکسشو بذارم oo
            آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

دیدگاه

من خودم دومی رو ساختم
              سلام

اون موتور رو چطوری کوپل کردین؟ میشه یه کم توضیح بدین. کار سختی نبود؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sina1359
                سلام دوست عزیز
                همه مدلهای 12 و 24 خارج از موجودی هست
                فقط 220 ولتش موجود است

http://iran-micro.com/advanced_search_result.php?keywords=%D8%B4%DB%8C%D 8%B1+%D8%A8%D8%B1%D9%82%DB%8C&search_in_descri ption=1&x=0&y=0
                خب 220 بخر مگه شما گفتی 220 نمیخوام :mrgreen:

دیدگاه

در تکمیل حرفم بگم که اگه میخواید فقط شیر باز و بسته بشه یه موتور معمولی با شیر کوپل کنید
                  بعد سر راه درایور موتور یه مقاومت خیلی پایین(معمولا 1 اهم به پایین میذارن) وات بالا بذارید
                  که اگه ولتاژ دو سر مقاومت رو بخونید میتونید با بالا رفتن اون ولتاژ؛ دستور قطع ولتاژ موتور رو بدین
                  سلام مهندس
                  جسارتا من این کارو کردم، اما اگه آب شهری نباشه یا مایع غلظتش بالا باشه و یا حتی شیر بعد از مدتی سفت بشه و روان نباشه سیستم دچار اشتباه میشه و شیر باز می مونه... :sad:
                  واسه رفع این مشکل من از اپتوکانتر و انکودر استفاده کردم، تو این مورد مطمئن تره

واسه دریچه هوای پژو هست که معمولا چرخ دنده آخرش میشکنه ولی استوکش(شاید مجانی هم پیدا بشه) قابل استفاده هست...(خواستید بگید عکسشو بذارم oo
                  من واسه باز و بسته کردن شیرها (چون 2 اینچ بود و قدرت بالاتری میخواست، به توصیه یکی از دوستان انجمن) از موتور برف پاک کن پیکان استفاده کردم، اما اگه عکسی از این موتور دریچه هوا دارین بذارین ممنون میشم

[img width=165 height=100]http://www.askdin.com/gallery/images/29839/1___________5.png[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط E.N
                    سلام

اون موتور رو چطوری کوپل کردین؟ میشه یه کم توضیح بدین. کار سختی نبود؟
                    سلام
                    اصلا کار سختی نیست
                    من شفت موتور رو دقیقا جلوی شیر قرار دادم و چون سروو بود رو شفتش جا پیچ داشت
                    دوتا هم تیکه پلکسی برش زدم خیلی هم خوب در اومد(شما هم اگه میخواید عکسشو بذارم :mrgreen

حتی اگه نمیتونید شفت موتور و شیر رو در یک راستا قرار بدید مشکلی نیست
                    میتونید از کوپل های یونیورسال استفاده کنید

اضافه شده در تاریخ :
                    نوشته اصلی توسط محمد ن
                    سلام مهندس
                    جسارتا من این کارو کردم، اما اگه آب شهری نباشه یا مایع غلظتش بالا باشه و یا حتی شیر بعد از مدتی سفت بشه و روان نباشه سیستم دچار اشتباه میشه و شیر باز می مونه... :sad:
                    واسه رفع این مشکل من از اپتوکولر و چرخهای ستاره ای استفاده کردم، تو این مورد مطمئن تره

من واسه باز و بسته کردن شیرها (چون 2 اینچ بود و قدرت بالاتری میخواست، به توصیه یکی از دوستان انجمن) از موتور برف پاک کن پیکان استفاده کردم، اما اگه عکسی از این موتور دریچه هوا دارین بذارین ممنون میشم
                    فکر کنم احتمالا منظور شما اپتوکانتر + انکودر بود

http://roboeq.ir/products/category/67//

http://roboeq.ir/products/category/284/

ولی یکم سختره
                    اونم میشه

این موتور برف پاک کن پیکان بنده خدا از فرمون برقی پراید و کلاچ برقی پژو و شیر برقی و همه چیز کاربرد داره بنده خدا
                    چشم پیداش میکنم تا عصر میذارم عکسشو

دیدگاه

سلام آقا محمد گل
                      فکر کنم احتمالا منظور شما اپتوکانتر + انکودر بود

http://roboeq.ir/products/category/67//

http://roboeq.ir/products/category/284/

ولی یکم سختره
                      اونم میشه

این موتور برف پاک کن پیکان بنده خدا از فرمون برقی پراید و کلاچ برقی پژو و شیر برقی و همه چیز کاربرد داره بنده خدا
                      چشم پیداش میکنم تا عصر میذارم عکسشو
                      سلام استاد :bye اردات داریم خدمتت
                      :mrgreen: بله همون انکودر منظورم بود، دیگه بیسوادیه و هزار دردسر
                      آره، سخت تر هست، تازه این روش هم اطمینان 100 درصدی به آدم نمیده که کار کنه، ممکنه خیلی بلاهای دیگه هم سرش بیاد، اما چاره ای نداشتم جز این کار :sad:
                      دنبال خیلی از روشها رفتم مثل جریان موتور، میکروسوئیچ، ماژول شفت انکودر، سنسور PIR و حتی Ultra Sonic oo: اما نتیجه استفاده از همین اپتوکانتر بود. گرچه شیربرقی اطمینان 100 درصدی از وضعیت شیر میده، اما اونم دردسرای خودشو داره :sad: من نمیدونم پس این محققین دارن چیکار میکنن که یه راه حل درست و درمون کشف نمیکنن
                      آره بابا، هرکی هرکجا کارش گیرمیکنه میاد سراغ همین موتور برف پاک کن بیچاره پیکان بیچاره ولی خوبیش اینه که نامرد نیست، مشکل گشاست :applause:
                      چشمت بی بلا مهندس، دمت گرم، ممنون از محبتت :applause:
                      موفق باشی
                      تشكر نكن، صلوات بفرست:

[img width=165 height=100]http://www.askdin.com/gallery/images/29839/1___________5.png[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد ن
                        سلام استاد :bye اردات داریم خدمتت
                        :mrgreen: بله همون انکودر منظورم بود، دیگه بیسوادیه و هزار دردسر
                        آره، سخت تر هست، تازه این روش هم اطمینان 100 درصدی به آدم نمیده که کار کنه، ممکنه خیلی بلاهای دیگه هم سرش بیاد، اما چاره ای نداشتم جز این کار :sad:
                        دنبال خیلی از روشها رفتم مثل جریان موتور، میکروسوئیچ، ماژول شفت انکودر، سنسور PIR و حتی Ultra Sonic oo: اما نتیجه استفاده از همین اپتوکانتر بود. گرچه شیربرقی اطمینان 100 درصدی از وضعیت شیر میده، اما اونم دردسرای خودشو داره :sad: من نمیدونم پس این محققین دارن چیکار میکنن که یه راه حل درست و درمون کشف نمیکنن
                        آره بابا، هرکی هرکجا کارش گیرمیکنه میاد سراغ همین موتور برف پاک کن بیچاره پیکان بیچاره ولی خوبیش اینه که نامرد نیست، مشکل گشاست :applause:
                        چشمت بی بلا مهندس، دمت گرم، ممنون از محبتت :applause:
                        موفق باشی
                        ما چاکریم
                        نفرمایید قربان
                        این همون داستان یا راهی خواهند یافت یا راهی خواهند ساخته دیگه :nice:

آقا این عکس اون موتور:

که معمولا از این قسمت که علامت زدم میشکنه:(من چندتا واسه فامیل و در و همسایه عوض کردم :icon_razz

اینم نمای داخل:

این چرخدنده هم اصل خود فرانسه هست:(ماشین یکی از اقوام(405 مدل 82) رو که باز کردم دیدم موتور فرانسویه، جدیدی که گرفته بود چینی!؛ منم فقط چرخدنده شکسته شدش رو براش عوض کردم :agree

در ضمن غیر از شفتی که اومده بیرون(که اونم نمیدونم شاید باشه) بقیه موتور کاملا آب بندی شده هست
                        گشتاورشم خوبه با دست به زحمت میشه نگهش داشت
                        آی سی داخل هم L2722 هست
                        دیگه چیزی به دهنم نمیرسه :icon_razz:(چقدر حرف زدم و چقدر پرانتز باز کردم آ)

الان آقا سینا میاد میزنه ما رو! :-SS
                        آقا تو رو خدا در مورد موضوع تاپیک صحبت کنید

دیدگاه

زحمت؟ :redface: خجالتم ندین دیگه سینا خان

من مدل معمولی خریده بودم این مشکل رو داشت
                          شاید مدلی باشه که اینجوری نباشه ها

من برای داغ کردن تستش نکردم
                          ولی نباید مشکلی پیش بیاد

اگر هم میخواید میتونید مجموعه موتور و برد و گیر بکس رو آماده بخرید حدود 20-25 تومن
                          سلام مسعود خان
                          زحمت کشیدید
                          اگر زحمتی نیست میتونید یک عکس قرار بدید
                          پ.ن: من در همین فکر بودم که به چه صورت به میکرو بفهمونم که شیر به انتهای خودش رسیده , تو این فکر بودم تایمر بزارم , یک کلید فشاری قرار بدم...
                          خواندن ولتاژ دو سر مقاومت در زمان گریپاج موتور , فقط موندم این چه جوری به ذهنتون رسیده :applause: من 1000 سال فکر میکردم به این نتیجه نمیرسیدم
                          در حقیقت با این کار جریان عبوری را میخونید , مداری برای مقایسه چنین مداری مد نظرتون هست؟...

----------------------اضافه شد:
                          من تمام تاپیکو مطالعه کردم
                          روشهایی که دوستان بکار بردند , خیلی مبتکارانه هست
                          کالا در تمام سایت دوستان افکار باز و خالاقانه خوبی دارند و ابتکارات خوبی میزنند...
                          وقتی فکر باز دوستان را میبینم , خودم را خیلی کودن تصور میکنم

دیدگاه

ما چاکریم
                            نفرمایید قربان
                            این همون داستان یا راهی خواهند یافت یا راهی خواهند ساخته دیگه :nice:
                            آقا این عکس اون موتور:
                            که معمولا از این قسمت که علامت زدم میشکنه:(من چندتا واسه فامیل و در و همسایه عوض کردم :icon_razz
                            اینم نمای داخل:
                            این چرخدنده هم اصل خود فرانسه هست:(ماشین یکی از اقوام(405 مدل 82) رو که باز کردم دیدم موتور فرانسویه، جدیدی که گرفته بود چینی!؛ منم فقط چرخدنده شکسته شدش رو براش عوض کردم :agree
                            در ضمن غیر از شفتی که اومده بیرون(که اونم نمیدونم شاید باشه) بقیه موتور کاملا آب بندی شده هست
                            گشتاورشم خوبه با دست به زحمت میشه نگهش داشت
                            آی سی داخل هم L2722 هست
                            دیگه چیزی به دهنم نمیرسه :icon_razz:(چقدر حرف زدم و چقدر پرانتز باز کردم آ)
                            الان آقا سینا میاد میزنه ما رو! :-SS
                            آقا تو رو خدا در مورد موضوع تاپیک صحبت کنید
                            سلام مسعود جان
                            آقا دمت گرم، ممنون از تصاویری که گذاشتی، دستت طلا
                            آره، داستان همون راهی خواهند ساخته، فقط چون این راهها ترکیب مکانیک و الکترونیکه یه درصدی خطا میده متاسفانه. مگر اینکه راههای قطعش رو ترکیبی کنیم و فرمول پیچیده تری بهش بدیم...

نه بابا،آ‌ آقا سینا دل رئوفی داره، نگران نباش :agree:
                            راستی سینا خان من تو یه چندتا سایت دیگه از همین شیربرقی 1/2 اینچ 12 ولتی ساده دیدم ها، یه سرچی تو گوگل بکنی پیدا میشه، اما متاسفانه شیربرقی هم ایرادات خاص خودشو داره دیگه...

ممنون
                            تشكر نكن، صلوات بفرست:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sina1359
                              سلام مسعود خان
                              زحمت کشیدید
                              اگر زحمتی نیست میتونید یک عکس قرار بدید
                              پ.ن: من در همین فکر بودم که به چه صورت به میکرو بفهمونم که شیر به انتهای خودش رسیده , تو این فکر بودم تایمر بزارم , یک کلید فشاری قرار بدم...
                              خواندن ولتاژ دو سر مقاومت در زمان گریپاج موتور , فقط موندم این چه جوری به ذهنتون رسیده :applause: من 1000 سال فکر میکردم به این نتیجه نمیرسیدم
                              در حقیقت با این کار جریان عبوری را میخونید , مداری برای مقایسه چنین مداری مد نظرتون هست؟...

----------------------اضافه شد:
                              من تمام تاپیکو مطالعه کردم
                              روشهایی که دوستان بکار بردند , خیلی مبتکارانه هست
                              کالا در تمام سایت دوستان افکار باز و خالاقانه خوبی دارند و ابتکارات خوبی میزنند...
                              وقتی فکر باز دوستان را میبینم , خودم را خیلی کودن تصور میکنم
                              چشم الان دسترسی ندارم حتما میذارم عکسشو
                              آقا سینا آی سی هایی مثل M54544 اگه گیرتون بیاد مخصوص همین کار هستن

یه روش دیگه هم استفاده از موتور جوجه گردون اجاق گاز هست
                              این موتور ها وقتی به آخر میرسن(همون گیرپاژ) اگه برقشون قطع و وصل بشه برعکس شروع میکنن به چرخیدن
                              فقط مشکلش اینه که 220 ولت هستن

نفرمایید آقا سینا من هنوز بابت اون تاپیک ازتون خجالت میکشم :redface:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X