اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یک راهنمایی در خصوص اتصال مازول SIM900 به رایانه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یک راهنمایی در خصوص اتصال مازول SIM900 به رایانه

سلام، من می خوام از کابل مبدل usb به سریال 4 سیمه PL2303HX USB To TTL استفاده کنم، تا اینجاشو قهمیدم که باید مستقیم به ماژول SIM900 وصل کنم، ولی این مبدل 4 سیم داره، 2 سیم که میشه Rdx و Tdx که به ماژول وصل میشه، می مونه Gnd و +5 ولت، اینا چی میشه یعنی این دو سیم اضافه رو باید چیکار کنیم، به جای وصل میشه یا کلا خالی رو هوا می مونه و کاری باهاش نداریم. نکته: من می خوام از لپ تاپ استفاده کنم و برای ارتباط ماژول با رایانه. ممنون

پاسخ : یک راهنمایی در خصوص اتصال مازول SIM900 به رایانه

خوب از +5 , 0 هم می تونی برای تغذیه استفاده کنی البته من نمی دونم جریان مورد نیاز ماژول SIM900 چقدر هست و این که این +5 ولتی که از USB داری می تونه از پس تغذیه مدارت بر بیاد یا نه. ولی توصیه می کنم برای SIM900 یک تغذیه جدا استفاده کنی و فقط سیم زمین اون تغذیه را با زمین مبدلت وصل کنی تا اطلاعات به درستی ارسال بشه.

دیدگاه

با توجه به جملات ی که نوشتین اصلاعات شما بسیار بسیار کم است در باره این ماژول و بعید میدونم بتونید راش بندازین !!
      برای شروع کار حتما و حتما از برد اموزشی استفاده کنید این ماژول ها خیلی زود میسوزن :read:
      [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

ممنون که جواب دادین...

والا من می خوام توسط کابل مبدل usb به سریال 4 سیمه PL2303HX USB To TTL اطلاعات رو توسط نرم افزار شبیه ساز ترمینال بسکام از کامپیوتر دستورات را به ماژول منتقل کنم.

برای تغذیه هم می خوام از یک آداپتور 12 ولت 2 آمپر همراه با ماژول مبدل DC-DC LM2596 کاهنده خروجی برای کاهش ولتاژ به 4.3 برای راه اندازی ماژول استفاده کنم. که فقط نیاز دارم که خروجی کاهنده رو به GND و VBAT ماژول وصل کنم. این از تغذیه.

قسمت اول که همون کابل مبدل usb به سریال 4 سیمه PL2303HX USB To TTL هست که برای ارتباط فقط به RX و TX نیاز هست، یعنی میشه مستقیم مبدل رو به ماژول وصل کرد. می مونه 2 سیم کابل مبدل که GND و +5 هستش، سوال من اینه که این دو کابل چی میشه، رو هوا می مونه یا به قول دوستمون GND رو به خروجی کاهنده وصل کنم. این دو کابل چی میشن با توصیفی که من از روند کاریم کردم. این دو سیم رو چیکار کنم؟

نگاه کلی: من تغذیه رو از یه جای دیگه میگیرم، نیاز ندارم از USB بگیرم، پس از همین الان سیم +5 کابل مبدل usb به سریال 4 سیمه PL2303HX USB To TTL از دور خارج شد، می مونه 3 سیم، RX و TX و GND، دو سیم RX و TX مستقیم به ماژول وصل میشه، میمونه GND، این هم باید به GND خروجی ماژول مبدل DC-DC LM2596 وصل کنم. پس فقط از این کابل مبدل usb به سریال 4 سیمه PL2303HX USB To TTL یک سیم رو هوا می مونه اونم +5، درست فهمیدم آیا؟

ممنون، البته اگر اشتباهی هم دارم بگید. بازم ممنون

یعنی سیم +5 کابل TTL رو هوا می مونه، GND کابل TTL به خروجی DC-DC LM2596 وصل میشه، و دو پایه RX و TX هم مستقیم به ماژول وصل می شود.

من می خوام اینجوری وصل کنم، آیا درست

دیدگاه

سلام دوست عزیز
          در ارتباط با تغذیه SIM900 باید حتما یه منبع تغذیه با ولتاژ مناسب و [glow=red,2,300]2A [/glow]بهش وصل کنین. گرچه مصرف این ماژول 2 آمپر نیست، اما وقتی کمتر بهش میدین (یا وقتی از آمپرمتر میگذرونین!) پشت سر هم ریست میشه و نمیشه ازش استفاده کرد (تجربه خودم بود). حتما باید یه منبع تغذیه جدا داشته باشه و ولتاژ یو اس بی توانایی این کار رو نداره.
          پایه های PL2303 رو هم باید به این صورت وصل کرد:
          RX ماژول به TX تبدیل
          TX تبدیل به RX ماژول
          GND ماژول و تبدیل به هم (این موضوع هم اهمیت داره)
          پایه 5 ولت رو هم وصل نکنین (این پایه وقتی استفاده میشه که شما بخوایین از ولتاژ پورت یو اس بی واسه تغذیه مدار استفاده کنین.
          مرسی
          تشكر نكن، صلوات بفرست:

[img width=165 height=100]http://www.askdin.com/gallery/images/29839/1___________5.png[/img]

دیدگاه

خیلی ممنون از شما محمد ن

ولی یک سوال؟ این جمله شما درست؟

RX ماژول به TX تبدیل
            TX تبدیل به RX ماژول

نباید اینجوری باشه؟

RX تبدیل به RX ماژول
            TX تبدیل به TX ماژول

بازم ممنون از پاسخ شما دوست عزیر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط YEKMARD
              خیلی ممنون از شما محمد ن

ولی یک سوال؟ این جمله شما درست؟

RX ماژول به TX تبدیل
              TX تبدیل به RX ماژول

نباید اینجوری باشه؟

RX تبدیل به RX ماژول
              TX تبدیل به TX ماژول

بازم ممنون از پاسخ شما دوست عزیر
              نه عزیز. RX منظور پورت دریافت سریال و TX یعنی پورت ارسال سریال، واسه همین باید RX و TX بصورت غیرمتناظر به هم متصل بشن.
              به تصویر زیر نگاه کنین:
              تشكر نكن، صلوات بفرست:

[img width=165 height=100]http://www.askdin.com/gallery/images/29839/1___________5.png[/img]

دیدگاه

پاسخ : یک راهنمایی در خصوص اتصال ماژول SIM900 به رایانه

آهان، پس حرف R از RECEIPT میاد و T از TRANSMISSION میاد، حالا فهمیدم چه شد.

واقعا دوست عزیز بسیار ممنون، راستی من یک پست دیگه دارم که اصلا کسی کاری باهاش نداشته، می خواستم بدونم شما می تونید اونجا هم منو راهنمایی کنید، ممنون.

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=104162.0

ولی واقعا ممنون از وقتی که برای پاسخ به من گذاشتین... منم هرچی بلدم رو به همه یاد میدم، ولی کار اصلی من برق قدرت و طراحی وب و برنامه نوسی تحت وب، کاری داشتین در خدمتم،

برای پایان تاپیک هم این رو آماده کردم، یک راهنمای سریع نحوه ی تغذیه ماژول و نحوه ی اتصال ماژول به رایانه... با تشکر از دوست عزیزم محمد ن و باقی دوستان که در این تاپیک شرکت کردن، ممنون از همه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط YEKMARD
                  ولی واقعا ممنون از وقتی که برای پاسخ به من گذاشتین... منم هرچی بلدم رو به همه یاد میدم، ولی کار اصلی من برق قدرت و طراحی وب و برنامه نوسی تحت وب، کاری داشتین در خدمتم،
                  سلام
                  ممنون از لطفتون
                  اتفاقا من وقتی با انجمن آشنا شدم هیچ چیزی بلد نبودم، اما به لطف و کمک اساتید سایت (مخصوصا جناب سامان اسدی عزیز ) چیزایی یاد گرفتم و با خودم عهد کردم که چیزایی که از دوستان یاد گرفتم رو به دیگران یاد بدم.
                  گرچه هنوز هم خیلی چیزا رو نمیدونم (بهتر بگم، خیلی کم بلدم) اما اگه باز هم سوال داشتین در حد سوادم در خدمتم.
                  موفق باشید
                  تشكر نكن، صلوات بفرست:

دیدگاه

شکر خدا ظاهرا پیامی مبنی بر کمک فرستاده بودین ولی مشکلتون حل شده شکر خدا
                    [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط YEKMARD
                      سلام، من می خوام از کابل مبدل usb به سریال 4 سیمه PL2303HX USB To TTL استفاده کنم، تا اینجاشو قهمیدم که باید مستقیم به ماژول SIM900 وصل کنم، ولی این مبدل 4 سیم داره، 2 سیم که میشه Rdx و Tdx که به ماژول وصل میشه، می مونه Gnd و +5 ولت، اینا چی میشه یعنی این دو سیم اضافه رو باید چیکار کنیم، به جای وصل میشه یا کلا خالی رو هوا می مونه و کاری باهاش نداریم. نکته: من می خوام از لپ تاپ استفاده کنم و برای ارتباط ماژول با رایانه. ممنون
                      فقط حواست باشه از این PL2303HX که استفاده می کنی ولتاژ IO رو بذاری روی 3.3V.
                      http://massoud68.persiangig.com/pict...1406891613.gif

مشکلتون حل شده ؟؟؟
                      پس روي "موضوع به نتيجه رسيد" کليک کنيد !! :job:

دیدگاه

سلام
                        یک دستگاه GPS خودرو دارم که داخلش از SIM900a استفاده شده، می خواستم بدونم آیا می تونم یک برنامه موبایل برای این دستگاه بریزم و اینکه چطور برنامه رو داخل دستگاه بریزم؟ اینکه مثلا بتونم خیلی از دستوراتی که با اس ام اس داده می شه رو با نرم افزار اعمال کنم. راهنمایی های دوستان همه شون در مورد وقتی هست که قطعات هنوز سر هم و اسمبل نشدن اما الان که دستگاه کامله و اسمبل شده باید چطور پروگرمر و GSM رو به کامپیوتر متصل کرد تا بشه پدیت و برنامه ریخت؟
                        با نوشتن برنامه ش مشکلی ندارم

دیدگاه

سلام دوستان-من هم همین مشکل رو دارم-وصل میکنم به لپ تاپ داخل محیط هایپر ترمینال نمیتونم چیزی بنویسم-مشکل ازچیه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مسعود .
                            فقط حواست باشه از این PL2303HX که استفاده می کنی ولتاژ IO رو بذاری روی 3.3V.
                            میشه بگین دقیقا باید چیکار کنم؟ کجا رو عوض کنم؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X