اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد اتمل استودیو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد اتمل استودیو

سلام دوستان من با usb isp کار میکنم سوالم این بود که میتونم با اتمل استودیو هم بنویسم هم پروگرم کنم؟

پاسخ : سوال در مورد اتمل استودیو

با پروگرامر شما کار نکردم ولی من نسخه 4.11 رو دارم رو سیستم AVRISP رو پشتیبانی میکنه!
    از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
    هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
    اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
    اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
    شاد و موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohajeri
      سلام دوستان من با usb isp کار میکنم سوالم این بود که میتونم با اتمل استودیو هم بنویسم هم پروگرم کنم؟
      سلام
      می تونی برنامه هاتو اونجا بنویسی :smile: ولی اونجا نمی تونی پروگرام کنی :sad: . توی ورژن های جدید مثل 5 و6 فقط پروگرامر های خود اتمل پشتیبانی میشن.
      التبه امولاتور AVRISP MKII هم که یه پروگرامر کپیه اونجا کار میکنه .
      http://massoud68.persiangig.com/pict...1406891613.gif

مشکلتون حل شده ؟؟؟
      پس روي "موضوع به نتيجه رسيد" کليک کنيد !! :job:

دیدگاه

گفته های بعدی من اشتباهه mohajeri

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohajeri
          اگر امکان داره یه پروگرمر با برنامه ای که پروگرم میکنن معرفی کنید که شبیه کدویزارد باشه؟
          من درست منظورتون رو متوجه نشدم . ولی اینطوری که من متوجه شدم شما یه برنامه برای پروگرام کردن می خواید ، شبیه اونی که توی codevision هست. که از پروگرامر شما (usb isp) پشتیبانی کنه .
          درسته؟

مشکلتون حل شده ؟؟؟

دیدگاه

از این لینک میتونی برنامه ی extreme_burner_avr_v1.4.2_setup.exe
            رو دانلود کنی .

یه برنامه ی دیگه هم هست به نام avrdude که اون رو هم میتونی از اینجا دانلود کنی :
            AVRDUDE

ولی متاسفانه توی هیچ کدوم اون امکانی که توی کد ویژن هست که میتونی فیوز بیت ها رو تیک بزنی وجود نداره.

مشکلتون حل شده ؟؟؟

دیدگاه

وقتی از prog ISP ,استفاده میکنی نمیتونی از کدویزارد استفاده کنی. پس باید در new project کدویژن که می زنی no codwizard بزنی تو پنجره ای که باز میشه من نمی دونم تایمر و ADC کجاست.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohajeri
                وقتی از prog ISP ,استفاده میکنی نمیتونی از کدویزارد استفاده کنی. پس باید در new project کدویژن که می زنی no codwizard بزنی تو پنجره ای که باز میشه من نمی دونم تایمر و ADC کجاست.
                اصولات سخت افزاری که شما میکرو رو باهاش پروگرام میکنی مستقل از نرم افزاریه که شما کدت رو توش مینویسی ، یعنی چی وقتی از prog isp استفاده میکنی نمیتونی از codewizard استفاده کنی؟!!؟ codewizard یه برنامه است که به شما در نوشتن کدت کمک میکنه و کارت رو راحت میکنه و ربطی پروگرام کردن نداره.

مشکلتون حل شده ؟؟؟

دیدگاه

شما فرضا وقتی می خواهید ال سی دی راه بیندازید ابتدا سورش رو مینوسید سپس پروجکت رو می زنی اینجا اگه مثل منpdog ISP استفاده می کنید در سوالی که کدویژن میپرسه که کدویزارد استفاده می کنید؟ no میزنید بعد نوع میکرو و کلاک و پورت ال سی دی رو وارد می کنید . حالا مشکل من اینه که تایمر وADC رو از کجا انتخاب کنم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohajeri
                    شما فرضا وقتی می خواهید ال سی دی راه بیندازید ابتدا سورش رو مینوسید سپس پروجکت رو می زنی اینجا اگه مثل منpdog ISP استفاده می کنید در سوالی که کدویژن میپرسه که کدویزارد استفاده می کنید؟ no میزنید بعد نوع میکرو و کلاک و پورت ال سی دی رو وارد می کنید . حالا مشکل من اینه که تایمر وADC رو از کجا انتخاب کنم.
                    من نمی دونم چرا شما فکر میکنید وقتی از پروگرامر prog isp استفاده می کنید، نمی تونید از codewizard استفاده کنید.
                    وقتی که شما no میزنید دیگه چیزی برای انتخاب کردن وجود نداره. فقط کلاک و نوع میکرو رو می تونید انتخاب کنید. و بقیه چیزها رو باید خودتون دستی بنویسید و تنظیم کنید.

مشکلتون حل شده ؟؟؟

دیدگاه

ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X