اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

گیرنده مادون قرمز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

گیرنده مادون قرمز

دوستان این گیرنده های مشکی که تو بازار هستش فتو دیودن یا فتوترانزیستور؟
    تو دیتاشیتهاشون بعضا می نویسن که فیلتر daylight دارن درسته یعنی نور روز اصلا اثری روش نمی ذاره؟
    اگه تاثیر داره چطور می تونیم تاثیر نور محیط رو حذف کنیم که اشباع نشه یا تاثیر نذاره تو انجمن چند تا تاپیک بحث شده ولی نتیجه نداره میشه راهنمایی بفرمایین ؟
    متشکرم

پاسخ : گیرنده مادون قرمز

کدوم گیرنده های مشکی؟ عکسی، شماره ای چیزی..
    از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
    هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
    اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
    اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
    شاد و موفق باشید

دیدگاه

سلام
      مهندس اگه منظوت از همینایی که شبیه led هست ، شما باید به یک پایش ولتاژ بدی و به پایه ی دیگش یه مقاومت بزنی و مقاومتی بزنی به زمین. حالا چیکار میکنی ، میای از همین پایش که مقاومت بهش وصله ، ینی گره ای که شامل مقاومت و پایه ی دوم گیرنده میشه رو میدی به adc میکرو . با تغییر این مقاومت میتونی حساسیت گیرندتو تعیین کنی
      امیدوارم مفید بوده باشه .
      یاعلی
      در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!

دیدگاه

دوستان اینو از هر کسی بپرسی که میدونه مقاومت بذاریم تاثیر نور هم داریم نور محیط رو چطور میتونیم حذف کنیم؟
        هر چقدر نور محیط بهش برسه سطح دی سی سنسور هم بالا میره
        منظور من همون دو پایه مشکی ساده ترین نوع مادون قرمز هاست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط exelance
          دوستان اینو از هر کسی بپرسی که میدونه مقاومت بذاریم تاثیر نور هم داریم نور محیط رو چطور میتونیم حذف کنیم؟
          هر چقدر نور محیط بهش برسه سطح دی سی سنسور هم بالا میره
          منظور من همون دو پایه مشکی ساده ترین نوع مادون قرمز هاست
          مگه محیطه شما کجاست که اینقد تاثیر میزاره رو گیرنده مادون قرمز!!!!!!؟
          در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!

دیدگاه

دوست عزیز اگه نور خورشید یکم بیشتر بهش برسه خروجیش نوسان میکنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

دیدگاه

بله نور محیط توش تاثیر داره و نمیشه تاثیرشو حذف کرد . مگر اینکه شعاع نور موازی مادون قرمز داشته باشی که مستقیم بخواد بهش بتابه و فتوسل مادون قرمزتو بذاری توی لوله ک مثلا از تغییرات اهمیش استفاده کنی

ولی بیشتر بدرد فرستادن کد میخوره . ک در این صورت باید یه opamp برای تقویت بذاری ک با کوپلاش خازنی تاثیر نور
              محیط تو عملکردش بی معنی میشه.

یادمه قدیما برای اولین بار باهاش دزدگیر طراحی کرده بودم و گاهی بی دلیل روشن میشد (بخاطر نویز استارت یخچال)

دیدگاه

نمیدونم درست متوجه شدم یا نه

برای جلوگیری از اشباع شدن معمولا درون یه محیط تاریک قرار میدن

مثلا جلوش یه شیشه دودی رنگ قرار بده

یا از لوازم تحریر فروشی ترق به رنگ تیره بگیر و باهاش یه محفظه کوچولو درست کن و روی دیود مادون قرمزت بزار
                --------------------------- --------------------------

دیدگاه

اینکار تو نور محیط سقف دار تاثیر تقریبا خوبی داره . ولی تو افتاب هیچی مانع اشباعش نمیتونه بشه .

بهتره از گیرنده مادون قرمز استفاده کنه .حداقل میدونه دو سرشو تغذیه میکنه و سر سوم خروجی سیگنال مادون قرمزه . میتونه هر پالسی رو یوار مادون قرمز کنه و بفرسته .خواه کد شده خواه یه صوت

دیدگاه

سلام
                    می خواستم جریان خروجی گیرنده مادون قرمز را با ترانزیستور تقویت کنم ولی نمی دانم چطور پایه های ترانزیستور را به گیرنده وصل کنم
                    لطفا راهنمایی کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliid نمایش پست ها
                      سلام
                      می خواستم جریان خروجی گیرنده مادون قرمز را با ترانزیستور تقویت کنم ولی نمی دانم چطور پایه های ترانزیستور را به گیرنده وصل کنم
                      لطفا راهنمایی کنید
                      بیس ترانزیستور رو به خروجی متصل کنید
                      امیتر رو به زمین
                      کلکتور رو هم به مصرف کننده خودتون متصل کنید
                      آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

اگر بفرمایید برای چه کاربردی قرار هست استفاده بشه بهتر می تونستیم کمک کنیم
                        گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
                        همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezamajdi نمایش پست ها
                          بیس ترانزیستور رو به خروجی متصل کنید
                          امیتر رو به زمین
                          کلکتور رو هم به مصرف کننده خودتون متصل کنید
                          اینو انجام دادم ولی نشد خاهش میکنم کمک کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliid نمایش پست ها
                            اینو انجام دادم ولی نشد خاهش میکنم کمک کنید
                            درود ، دوست عزیز سوال کردند برای چه موردی نیاز دارید ؟ گیرنده شما از چه مدلی هست ؟ مدار فرستنده و گیرنده چیه ؟
                            در هر صورت تقویت با اپ امپ به مراتب بهتر از ترانزیستور هست ، استفاده از گیرنده سه پایه خیلی روی میزان گیرندگی تاثیر داره ، و نهایتا طراحی درست مدار .

دیدگاه

اگر میخوای نور محیط روش اثر نزاره پس میخوای چی روش اثر بزاره؟
                              یک فرستنده مادون قرمز داری؟ میخوای اون اثر بزاره؟
                              در مورد فرستنده بگو؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X