ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 21

موضوع: منبع جريان

2012/12/27
    شهر راز (شیراز)
    1,727
    68

پاسخ : منبع جريان

دوستان عزیز و اساتید گرامی
    ممنون میشم اگر مداری در این باره دارند یا تجربه ساخت را دارند توضیح بدهید ...
    من هم خیلی دنبال این مدار گشتم ...
    [size=10pt][b]

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

[/size]
    2013/08/30
    1,000
    8

ساختن منبع جریان خیلی سخته ولی اگه می خوای خرج کنی اسی xtr110خوبه
    2013/08/26
    486
    27

نقل قول نوشته اصلی توسط ICE-ELEC
    ساختن منبع جريان خيلي سخته ولي اگه مي خواي خرج کني اسي xtr110خوبه
    نه عزيز سخت نيس
    از جريان خروجي نمونه ميگيره وسعي ميکنه اون جريانو ثابت نگه داره
    اين کارو با افزايش ولتاژ روي المان انجام ميده تا اون جريان از المان عبور کنه
    .The best question deserves a better answer
    =-=-=-=-=-=-=-=-=-==-=-=-=-=-=-=-=-=
    «پناه»می برم «به خدا»
    از عـیبی که ، «امروز» در خود می بینم، و «دیروز» «دیگران را» به خاطر، «هـمان عیـب» ملامت کرده ام.
    محتاط باشیم، در «سرزنش» و «قضاوت کردن دیگران». وقتی نه از «دیروز او» خبر داریم و نه از "فردای خودمان" .
    2010/04/10
    تهران
    1,686
    716

سلام
    منبع جریان به بار یک جریان ثابت می دهد .
    انواع منبع جریان وجود دارد .
    هر منبع ولتاژی که حفاظت جریان داشته باشد و در حالتی قرار بگیرد که حفاظت جریان آن فعال باشد یک منبع جریان است.
    یک تقویت کننده معکوس کننده نیز یک منبع جریان است زیرا جریانی که از R1 می گزرد دقیقا از R2 یا RF نیز می گذرد و برای R2 یک منبع جریان به شمار می رود .

منابع جریان با ترانزیستور هم به این صورت است که با ایجاد یک ولتاژ همواره ثابت در دو سر یک مقاومت جریانی ثابت به دست می آید که یک منبع جریان تشکیل می شود .

تحلیل یک منبع جریان :
    به تصویر زیر نگاه کنید :

این شکل یک منبع جریان است . چرا ؟ چون ولتاژ زنر ثابت است و ولتاژ بیس امیتر نیز عددی ثابت است و ولتاژ مقاومت امیتر برابر است با ولتاژ زنر منهای ولتاژ بیس امیتر پس یک ولتاژ ثابت در دو سر مقاومت امیتر است و چون خود مقاومت نیز مقداری ثابت دارد پس جریان امیتر یک مقدار ثابت دارد و این جریان دقیقا در کلکتور نیز جاری می شود . پس در کلکتور این مدار یک منبع جریان وجود دارد .
    منبع جریان ایده آل وجود ندارد اما باید بدانیم همان طور که اتصال کوتاه کردن یک منبع ولتاژ در تئوری باعث می شود جریان بی نهایت باشد و تعریف نشده است . اتصال باز یک منبع جریان نیز بی معنی است زیرا مقاومت بی نهایت است و ولتاژ باید بی نهایت باشد که تعریف نشده است.
    البته منبع ولتاژ غیر ایده آل در حالت اتصال کوتاه یک منبع جریان به شمار می رود که در عمل امکان پذیر است اما حداکثر جریانی که می توان از آن گرفت همان مقدار جریان محدود شده است مثلا از یک منبع 30 ولت 3 آمپری می توان در حالت منبع جریان نهایتا 3 آمپر گرفت نه بیشتر و برای این کار باید بار کوچکی انتخاب شود . بدیهی است وقتی بار کوچک است ولتاژ دیگر تابع منبع نیست و منبع تغذیه ولتاژ را تا حدی پایین می آورد تا جریان محدود شده از بار بگذرد.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Current_source

http://s9.picofile.com/file/8272683050/private_pm.png
    2013/08/30
    1,000
    8

این مدار ها رو ببندید و جریان رو 40میلی امپر کنید ببینید چه جوری میشه :twisted:
    2013/08/26
    486
    27

بايد بيشتر مطالغه کنم تحليل اينا برام سخته...
    دوستان بحث رو زمين نزارين چون هيج جا در مورد اين موضوع به درستي صحبت نشده...
    استاد منتظري به نظرتون ميشه با تغيرات جزعي پاور کاميپوتر رو به منبع جريان تبديل کرد؟
    «پناه»می برم «به خدا»
    از عـیبی که ، «امروز» در خود می بینم، و «دیروز» «دیگران را» به خاطر، «هـمان عیـب» ملامت کرده ام.
    محتاط باشیم، در «سرزنش» و «قضاوت کردن دیگران». وقتی نه از «دیروز او» خبر داریم و نه از "فردای خودمان" .
    2013/08/26
    بوشهر
    1,262
    403

سلام اگه ميخواين 100 تا لامپ اليدي 1 واتور روشن بکنيد. ميخواين 100 تارو يه سره با هم سري کنيد؟ مشکلي نيست ولي اگه 1 اليدي بسوزه همه خاموشن :biggrin:
    يه فلايبک يا فوروارد درست کنين. درست کردن فيدبک جريان که براش زياد سخت نست. يه راه سادش اينه که يه مقاومت بزاريد به عنوان شنت. اپتو کوپلر رو ميزاريد دو سر اين مقاومت. چون اينجا ولتاژ خروجي بالاست( 330 ولت) 1.5 ولت افت ولتاژ براي اپتو کوپلر چيزي محسوب نميشه. وگرنه اگه قرار بود مثلا منبع 12 ولت با محدود کننده جريان بود که بايد مقاومت اهم خيلي پايين و اوپ امپ بزاريم. چون همين 1.5 ولت به نسبت 12 ولت خيلي زياده. مثل شارژر هاي سوييچينگ باتري 12 ولتي اگه ديده باشين يه تيکه سيم کلفت مسي به شکل مثلا u در آوردن به عنوان شنت.
    چون ولتاژ خروجي مدارمون (330) زياد هست بايد براي تغذيه اوپ امپ يه سيمپيچ (نازک) اضافي هم رو هسته بپيچيم برا تغذيه اوپ امپ.
    يه آي سي سوييچينگ هست به نام اگه اشتباه نکنم top250 که ميتونه راحت 100 واتو بده. که خودش محدود کننده جريان هم مثل اين که داره و نياز به فيدبک جريان نيست(اين آي سي هاي آماده رو من درست نميشناسم و ممکنه بهتر از اين هم باشه برا کار شما)
    مثلا اين يه نمونه فلايبک 100 وات 135 ولت 700 ميلي با اين آي سي هست
    http://320volt.com/top250y-135v-700ma-lumiled-surucu-smps/
    با همون 3845 هم ميتونيد بسازيد. فيدبک جريان با شنت و اوپ امپ مربوط به يه شارژر سوييچينگ رو هم هر وقت وقت کردم براتون ميکشم ميزارم.
    لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.
    2013/08/26
    486
    27

دستت درد نکنه اقاي محمد شاهي
    سايت خوبيه
    به نظرتون بخام خودم بسازم يه جندتا سايت و کتاب براي شروع از پايه بهم معرفي ميکنين؟
    تاپيک هاي شما و اقاي منتظري و اقاي جبراعيلي رو خوندم واستفاده کردم...
    «پناه»می برم «به خدا»
    2013/12/21
    908
    302

محسن جان. تاپ 250 تو محیط باز خوب خنک بشه میتونه 250 وات بده. ( نمونه ایه که راحت باهاش میشه اثبات کرد که خیلی از این حرفهایی که در مورد محدودیتهایی که برای منابع سوییچینگ میگن چرند و پرنده)
    تاپ 250 فیدبک جریان نداره. یه نمونه جریان از ماسفتش میگیره واسه حفاظت و ممکنه کنترل. (خیلی وقته دیتاشیتش رو ندیدم. فکر کنم کارنت مود بود) اگر تو روند کنترل دخالتش بده تازه میشه مثل uc. با اون نمیشه جریان رو کنترل کرد. باید فیدبک از جریان داشته باشیم.
    حیف از من خسته- حیف از همین چن خط
    به اصل و به ذات و- به باعثت لعنت

K.Show
    2013/08/26
    بوشهر
    1,262
    403

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi_Vaziri
    محسن جان. تاپ 250 تو محيط باز خوب خنک بشه ميتونه 250 وات بده. ( نمونه ايه که راحت باهاش ميشه اثبات کرد که خيلي از اين حرفهايي که در مورد محدوديتهايي که براي منابع سوييچينگ ميگن چرند و پرنده)
    تاپ 250 فيدبک جريان نداره. يه نمونه جريان از ماسفتش ميگيره واسه حفاظت و ممکنه کنترل. (خيلي وقته ديتاشيتش رو نديدم. فکر کنم کارنت مود بود) اگر تو روند کنترل دخالتش بده تازه ميشه مثل uc. با اون نميشه جريان رو کنترل کرد. بايد فيدبک از جريان داشته باشيم.
    آها آره راس ميگي. آره همش چرنده. مثلا ميگن هاف بريج تا 1 کيلووات ولي ميبيني تو اينورتر جوش ازش استفاده شده. يا مثلا فوروارد که خودت هم گفتي تا چند کيلوواتش هم هست. تازه با تک سوييچ بالاي کيلووات :rolleyes:
    راس ميگي آقا مهدي حرفت سنده فيدبک جريان هم بايد باشه.
    حالا به نظرت با همون uc باشه بهتره ديگه؟ راستي دوستومن که بخواد خروجي حدود 300 تا 350 بگيره مشکلي پيش نمياد تو فلايبک؟ به نظرت برا اليدي اسپايک زياد درست نميکنه؟ فکر کنم درايور هاي آماده 100 وات هم فلايبکن ديگه درسته؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط •.´™ مَسِِــــح`.•
    به نظرتون بخام خودم بسازم يه جندتا سايت و کتاب براي شروع از پايه بهم معرفي ميکنين؟
    تاپيک هاي شما و اقاي منتظري و اقاي جبراعيلي رو خوندم واستفاده کردم...
    والا به نظر لازم نيست که برين يه کتابو برداريد کامل بخونيد که. هر جا مشکلي داشتين ميريد توش پيدا ميکنيد يا تو نت يا اينجا دوستان هستن ديگه.
    کتاب اريکسون رو آقا مهدي وزيري برا من پيشنهاد دادن.
    در مورد کار با 3842 الي 3845 هم که تاپيک "فلايبک با 3842" هست. تاپيک هاي ساخت فلايبک و فوروارد هم که جزو موضوعات مهم هست. :rolleyes:
    آقا ناصر و مهدي وزيري که تشريف دارن تو پست بالا ايشونو ميبيند :biggrin:و شديد اطلاعات زياد و تجربه زيادي دارن :mrgreen:
    لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.
صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 21