اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوالت و نکات حرفه ای در طراحی pcb altium design

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوالت و نکات حرفه ای در طراحی pcb altium design

سلام به همگی
    ممنون میشم کسی بلد باشه کمک کنه

1. اگر من بخوام یه مدار رو خیلی سریع تو شماتیک و پی سی بی بیارم باید چ کار کنم؟؟؟مثلا بخوام 2576 ک تو ی جای دیگه کشیدمش رو بیارم و نخوام دوباره شماتیک بکشم و پی سی و قطعه چینی
    در حال حاضر من پی سی بی رو میکنم لایبرری ک کار غیر اصولی هست .ممنون میشم کمک کنین

2.چ طوری میتونم قوانین ruls یک پی سی بی رو به یک پی سی بی دیگه انتقال بدم؟؟؟

3.کسی میدونه این عکس ب چ روشی پلی گن شده ک این قدر زیبا شده؟؟teardrop نیست حد اقل
    [

علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

پاسخ : سوالت و نکات حرفه ای در طراحی pcb altium design

:redface:
    منم هستم من هم غیر اصولی میکشم و دوست دارم کاملا اصولی کار کنم
    [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

کسی نیست زاهنمایی کنه؟؟؟؟؟؟
      چ دستوری هست ک خط ها رو ب این شکل کنیم و نخوام دستی بکشمش؟؟؟؟
      ممنون میشم کمک کنین

دیدگاه

سلام

جالبه من ندیدم همچین چیزی توی پروتل
        فک میکنم با اسکریپت نوشتن براش یا از نرو افزار دیگه ای ایمپورت کردن
        ولی اگر ممکنه فایل PCB که توی پست اول گذاشتید رو برام بفرستید ببینم متونم چیزی از توی تنظیماتش در آورد و فهمید چطور اینطوری پولیگن و Teardrop کشیدن یا نه
        درایور شبکه و nRF24L01
        کاتالوگ محصولات
        کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
        شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
        فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

سلام

این گزینه اینجوری میکنه:
          "زمان خط است نه دايره" چه ايده بدي بوده گرد ساختن ساعت. احساس ميکني هميشه فرصت تکرار است.
          ساعت دروغ ميگويد. دروغ. زمان بر گرد يک دايره نمي چرخد! زمان بر روي خطي مستقيم ميدود. و هيچگاه، هيچگاه، هيچگاه باز نميگردد.
          ساعت خوب، ساعت شني است! هر لحظه به تو يادآوري ميکند که دانه اي که افتاد ديگر باز نميگردد.
          پس بهتره يکم به ثانيه هايي که داريم فکر کنيم تا به راحتي از دستشون نديم....

دیدگاه

teardrop یعنی قطره اشک و فقط اطراف پد ها رو واگرا میکنه .

واقعا کنجکاوم بدونم این مسیرها چجوری این مدلی شده ؟؟
            کسی نیست زاهنمایی کنه؟؟؟؟؟؟
            چ دستوری هست ک خط ها رو ب این شکل کنیم و نخوام دستی بکشمش؟؟؟؟
            ممنون میشم کمک کنین
            إِنَّ الَّذِینَ یُحِبُّونَ أَنْ تَشِیعَ الْفاحِشَهُ فِی الَّذِینَ آمَنُوا لَهُمْ عَذابٌ أَلِیمٌ فِی الدُّنْیا وَ الْآخِرَهِ وَ اللَّهُ یَعْلَمُ وَ أَنْتُمْ لا تَعْلَمُونَ.
            کسانى که دوست دارند زشتی ها در میان مردم با ایمان شیوع یابد عذاب دردناکى براى آنها در دنیا و آخرت است، و خداوند میداند و شما نمی‏دانید. (نور19)

دیدگاه

متشکرم اقای M.H.Askari
              ولی خدمتتون گفتم ک این نیست
              اگر دفت کنین خط ها چند لایه شده نه هلالی

دیدگاه

دوستان تو صفحه اول سایت آلتیوم یه ویدئو مربوط به یکی از طراحان شرکت زیمنس هست که در اون این طراح بعضی از قسمت های بردش رو منعطف ساخته که قابلیت خم شدن رو دارن تو آلتیوم برای ایجاد یه چنین قسمتی در برد باید از چه ابزاری استفاده بشه ؟
                http://www.altium.com/
                یه چیزی تو این مایه ها
                خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
                [hr]

دیدگاه

تو اخرین ورژن پروتل این امکانات اضافه شده که میتونین فلکسی برد رو تعریف کنید.ولی ب درد ما نمیخوره ساختش تکنولوژی میخواد

نلود کسی ک سوالات من رو جواب بده؟؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اٌمید حبیبی
                    تو اخرین ورژن پروتل این امکانات اضافه شده که میتونین فلکسی برد رو تعریف کنید.ولی ب درد ما نمیخوره ساختش تکنولوژی میخواد

نلود کسی ک سوالات من رو جواب بده؟؟؟؟
                    ما هم بسیار مشتاقیم بدونیم چطوری میشه ترک ها رو اینجوری رسم کرد واقعا جالبه تاحالا هیچ جا ندیده بودم.
                    تو سایتای خارجی هم هیچی پیدا نمیشه.
                    "زمان خط است نه دايره" چه ايده بدي بوده گرد ساختن ساعت. احساس ميکني هميشه فرصت تکرار است.
                    ساعت دروغ ميگويد. دروغ. زمان بر گرد يک دايره نمي چرخد! زمان بر روي خطي مستقيم ميدود. و هيچگاه، هيچگاه، هيچگاه باز نميگردد.
                    ساعت خوب، ساعت شني است! هر لحظه به تو يادآوري ميکند که دانه اي که افتاد ديگر باز نميگردد.
                    پس بهتره يکم به ثانيه هايي که داريم فکر کنيم تا به راحتي از دستشون نديم....

دیدگاه

برد های گوشی مادر برد و بردهای اینچنینی رو تو چه نرم افزاری میکشن ؟
                      [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

تو این تاپیک همه سوال میپرسن .
                        یه سوال هم من بپرسم .دیگه تاپیک جدید نزنم .
                        تو auto place کردن قطعات تو pcb همه قطعه ها می افتن رو هم . چی کار باید بکنم ؟
                        keep out رو مشخص کردم .
                        بعدش tools/component placemenrt/auto placer
                        رو زدم . همه قطعه ها افتادن رو هم .
                        إِنَّ الَّذِینَ یُحِبُّونَ أَنْ تَشِیعَ الْفاحِشَهُ فِی الَّذِینَ آمَنُوا لَهُمْ عَذابٌ أَلِیمٌ فِی الدُّنْیا وَ الْآخِرَهِ وَ اللَّهُ یَعْلَمُ وَ أَنْتُمْ لا تَعْلَمُونَ.
                        کسانى که دوست دارند زشتی ها در میان مردم با ایمان شیوع یابد عذاب دردناکى براى آنها در دنیا و آخرت است، و خداوند میداند و شما نمی‏دانید. (نور19)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اٌمید حبیبی
                          سلام به همگی
                          ممنون میشم کسی بلد باشه کمک کنه

1. اگر من بخوام یه مدار رو خیلی سریع تو شماتیک و پی سی بی بیارم باید چ کار کنم؟؟؟مثلا بخوام 2576 ک تو ی جای دیگه کشیدمش رو بیارم و نخوام دوباره شماتیک بکشم و پی سی و قطعه چینی
                          در حال حاضر من پی سی بی رو میکنم لایبرری ک کار غیر اصولی هست .ممنون میشم کمک کنین

2.چ طوری میتونم قوانین ruls یک پی سی بی رو به یک پی سی بی دیگه انتقال بدم؟؟؟

3.کسی میدونه این عکس ب چ روشی پلی گن شده ک این قدر زیبا شده؟؟teardrop نیست حد اقل
                          [
                          سلام دوست عزیز
                          سوال اولتون متوجه نشدم (با عرض پوزش )
                          پاسخ سوال دوم:[glow=red,2,300]
                          Importing and Exporting Rules
                          [/glow]
                          http://techdocs.altium.com/display/A...xporting+Rules

پاسخ سوال سوم:
                          در هنگام کشیدن پلی گان از کلید ترکیبی [glow=red,2,300]Shift+Spacebar[/glow] استفاده کنید با این کار لبه های گرد و یا زاویه 45 درجه و...به وجود می آید.

همچنین دستور Polygon Cutouts ......
                          اطلاعات بیشتر در لینک زیر مشاهده کنید:[glow=red,2,300]
                          http://techdocs.altium.com/display/A...Copper+Regions
                          [/glow]
                          موفق باشید

دیدگاه

در مورد کشیدن خطوط منحنی؟؟

دیدگاه

برای رسم گوشه های track ها به صورت منحنی باید تنظیم عوض بشه .

design > rule > routing > routing corner

تو صفحه باز شده 45 درجه رو به 90 درجه یا منحنی تبدیل میکنیم .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X