ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    2013/04/06
    yazd
    1,025
    94

پيشنهاد مدار ساده و کارامد

با سلام خدمت دوستان من واسه يه کاري دوتا مدار خيلي ساده و پيش پاافتاده ميخوام
    1.فرض کنيد يه فيوزي در يه مدار داريم.حالا ميخوام هرموقع اين فيوز سوخت.توسط يه ال اي دي يا لامپي فيوز سوخته شده را بهم نشون بده.يه راهش اين هست که موازي فيوزاز يه ال اي دي سري شده با يه مقاومت استفاده کنم.که در حالتيکه فيوز سالم باشه لامپ و مقاومت اتصال کوتاهه و خاموشه.ولي زمانيکه فيوز سوخت جريان از لامپ و مقاومت عبور کرده و اونو نشون ميده.اما يه عيب داره اين مدار و اون اين هستش که وقتي فيوزه بسوزه بايد تغذيه بار خروجي هم قطع بشه ولي تواين مدار با سوختن فيوز بار ما از طريق مقاومت و ال اي دي تغذيه ميشه.ايا راه حل ديگه اي دارين.تغذيه من هم 60 ولت مستقيمه.ايا مدار بهتر والبته ساده اي پيشنهاد دارين
    2.دومين مدار که دوستان اگر بتونن بهم کمک کنند اين هستش که يه فني دارم که با ولتاژ 220 ولت روشن ميشه.ميخوام زمانيکه جريان از فن عبور ميکنه و اونو روشن ميکنه يه سيگنالي بهم بده.يعني اگر فن سوخت يا سيمهاش مشکل پيدا کرد و قطع شد يا به هر دليل جريانمون صفر شد الارمي برام بياره
    مرسي
    2011/08/07
    اصفهان
    974
    66

پاسخ : پيشنهاد مدار ساده و کارامد

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa6369
    با سلام خدمت دوستان من واسه يه کاري دوتا مدار خيلي ساده و پيش پاافتاده ميخوام
    1.فرض کنيد يه فيوزي در يه مدار داريم.حالا ميخوام هرموقع اين فيوز سوخت.توسط يه ال اي دي يا لامپي فيوز سوخته شده را بهم نشون بده.يه راهش اين هست که موازي فيوزاز يه ال اي دي سري شده با يه مقاومت استفاده کنم.که در حالتيکه فيوز سالم باشه لامپ و مقاومت اتصال کوتاهه و خاموشه.ولي زمانيکه فيوز سوخت جريان از لامپ و مقاومت عبور کرده و اونو نشون ميده.اما يه عيب داره اين مدار و اون اين هستش که وقتي فيوزه بسوزه بايد تغذيه بار خروجي هم قطع بشه ولي تواين مدار با سوختن فيوز بار ما از طريق مقاومت و ال اي دي تغذيه ميشه.ايا راه حل ديگه اي دارين.تغذيه من هم 60 ولت مستقيمه.ايا مدار بهتر والبته ساده اي پيشنهاد دارين
    2.دومين مدار که دوستان اگر بتونن بهم کمک کنند اين هستش که يه فني دارم که با ولتاژ 220 ولت روشن ميشه.ميخوام زمانيکه جريان از فن عبور ميکنه و اونو روشن ميکنه يه سيگنالي بهم بده.يعني اگر فن سوخت يا سيمهاش مشکل پيدا کرد و قطع شد يا به هر دليل جريانمون صفر شد الارمي برام بياره
    مرسي
    1. خروجي فيوز يه led و ومفومت وصل کن تا وفتي فيوز سوخت led خاموش بشه و نشون بده که فيوز سوخته
    2.اين يکم سخت ميشه يه راه اينه که يه رله وصل کني به فن به صورت موازي وقتي فن روشن هست کنتاکت ميده
    ويه دونه هم بيمتال مناسب به فن سري کني که اگر فنجريان زيادتر از مجاز کشيد قطع بکنه و به شما کنتاکت بده
    2013/04/06
    yazd
    1,025
    94

1.در مورد سوال اول راهي که شما پيشنهاددادي عملا نادرسته چون با اضافهکردن يه مقاومت خارجي به مسير اصلي نادرسته و جريان مدارو تغيير ميده و زياد جالب به نظر نميرسه.درضمن افت ولتاژ روي دو سرمقاومت سري شده داريم که اگر مقاومت بارمون در مقابل اون کم باشه عملا ولتاژي روي بارنداريم يا حداقل خيلي کم و غيرنرمال هستش
    2.مدار دومي هم خوب نيست علتش هم اين هستش که اگر فرض کنيم فن ما بسوزه.ولي اون رله موازي باهاش داره جريان ميکشه و کنتاکت بهمون ميده.پس نتيجه ميگيرم در هر دوحالت روشن بودن فن يا قطع بودن فن رله ما برقدار هستش
    ممنون بابت زحمتي که کشيدين و وقت گذاشتين
    2014/06/03
    808
    39

راه اول بسیار هم خوبه.شما از خروجی فیوز وصل کنید به ال ای دی و مقاومت و اون طرفش را وصل کنید به زمین.یعنی مقاومت و ال ای دی با بقیه مصرف کننده ها موازی میشه.
    آیا جهالت نیست که آدمی ساعات شیرین امروز را فدای روزهای آینده کند؟
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4